Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Miért akartok...

Kismamák! Miért akartok fájdalomcsillapítót kérni a szülésetekhez? (EDA és társai. )

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból kérdezem! De még nem is tudjátok milyen lesz (első babások) már a fájdalomcsillapítón agyaltok, hogy milyen lehetőségek vanak. Én oxitocint is kaptam amivel állítólag erősebb fájdalommal jár a vajúdás mégis kibírtam és eszem ágában sem volt kérni fájdalomcsillapátót. Ne parázzatok már annyira! Sok sikert!
2009. júl. 17. 17:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Én most szültem májusban az elsőt szóval friss az élmény. Én nem gondolkodtam fájdalomcsillapítón előre, nem is kérdezték akarok e, nem is kértem, de nem is akartam. Engem nem befolyásolt az hogy valaki sajnos egy napot is végig vajúdott mert minden szülés más és szerintem kár ezen előre ennyit agyalni. Nem is féltem egyáltalán a szüléstől. Azt az elvet vallottam hogy onnan igy vagy úgy neki ki kell jönni és fájdalom nélkül nem úszom meg. Akkor meg mit idegeskedjek? Pedig nekem is piszkosul fájt a vége felé már.

Könnyü szülést kívánok Neked!

2009. júl. 17. 18:53
 12/19 anonim ***** válasza:
koszonom nekem is azt mondta 18 ora vajudas utan a szuleszno mikor nagyon nem voltam magamnal ez a bebi igyvagy ugy kijon es csak erre koncentraljak!!
2009. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom.:(

Megértelek annyit én is nehezen bírtam volna.

De én azokat nem értem akik még nem szültek hogy miért akarnak fájdalomcsillapítót. 18 óra után már elhiszem hogy tudtad miért is.

2009. júl. 17. 19:01
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
miért kérsz a mandulaműtéthez fájdalomcsillapítot?Azt is ki lehet bírni nem?Meg a fogászaton a gyökérkezeléshez se kell.pedig a szülés ezeknél joval fájdalmasabb,mégis jár a fájdalomcsillapítás,még egy kéztörésnél is.2 gyerket szültem,eggyiknél se kaptam semmit.a 2. most 7 hónapja,de többet szülni nemfogok.ha szenvedés nélkül meglehet oldani ugy hogy az mindkettőnek jobb akkor minek mártírkodni?Csak hogy egy ilyen oldalon lehessen vele kérkedni,ugyan már én ki bírtam.Persze én is kibírtam.de totál egyetértek azokkal akik kérnek valamit.és azokkal akik nem.Ez mindenkinek szive joga.
2009. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

ellső vagyok

Mindkét szülésemet indították, elsőt túlhordás, másodikat a cukor miatt.

A kettő között eltelt 9 év, szülésznőazt mondta, hogy ilyensok év múlva amásodik is olyan mintha első lenne.

A burokrepeszéstől nem indultak be a fájások, oxitocintól is lassan, de beindult, rögtön sűrű fájásokkal, na akkor kértem EDA-t.

Másodszor alányomnál még nehezebben tágultam, amikor kimnet az első adag eda hatása, akkor szülésznő azt mondat, hogy üljek labdára egy fél óróa, addig nem adja köv. adagot. Na az kegyetllenm olyan falat kaparós volt.

Viszont jót tett.

A kitolási szak rövid volt, mind kétszer.

Ja és mindkétszer utána egy órát varrt adoki, másodiknál vért is kaptam.

2009. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
16 hetes vagyok, az Edesanyamon kivül aki 4 gyereket szült, mindenki azt mondja, hogy BORZALMAS volt, utana persze jön a szöveg a csodalatos erzesröl, amit az ember atel, mikor a kezebeadjak. Nem is ketlem, valoszinüleg eletünk egyik, ha nem a legszebb pillanata, de! hallottam olyat, aki mar nem volt maganal a faradtsagtol, a kinlodastol (szemelyesen egy ismerösöm mondta nekem, hogy ö bizony ki akarta birni, mert hogyan erdemel meg egy gyereket, ha megszülni sem birja, csak gyogyszerek segitsegevel), pont egy ilyen ember mondta, ha ugy erzed kell, akkor kerj, azzal nem leszel sem több sem kevesebb, jogunk van hozza. Nem mondom hogy kerni fogok, mert fogalmam sincs milyen fajdalommal jar egy gyermek szülese, valoszinüleg nem egy enyhe torokkaparashoz hasonlithato, viszont informalodok a lehetösegekröl, kerdezek orvosokat, kismamakat, akik tudjak, annak ellenere, hogy minden szüles mas es mas. Ami neked meg könnyeden kibirhato az masnak oltari fajdalom, ugyhogy nem is ertem ennek a kerdesnek milyen alapja van. Szerintem senki sem dönt elöre, maximum informalodik, ha arra kerül a sor, tudja, hogy miröl beszelnek hozza.
2009. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

19:30-as!

Én nem kérkedek vele!!! Szülés elött is ugyanigy megkérdezhettem volna pedig akkor még én sem tudtam milyen lesz.

De ha már kérdezed, igen volt 6 éve mandulaműtétem és érzéstelenítő nélkül égették a sebet! Nem adtak érzéstelenítőt.

2009. júl. 17. 21:30
 18/19 A kérdező kommentje:

Utolsó! És aki esetleg még félreért. Én azokat a még nem szült kismamákat céloztam meg a kérdésemmel akik terhességük alatt állítják azt hogy ők bizony 100% kérnek Eda-t, hogy miért mondják ezt. Ez nem egyenlő az érdeklődéssel.

És az is más kérdés hogy a szülőágyon ki hogy dönt.

2009. júl. 17. 21:38
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Off leszek.

Nekem az EDA fájt, nem a szülés. Vagyis csak a kísérlete. A doki próbálta beadni, többször, nem sikerült. Annyira fájt, majd leugrottam az ágyról. Mondtam neki, hogy ezt nagyon gyorsan hagyja abba...

A szülés sebei rég elmúltak, a bökögetés helye még mindig nagyon fájt. Legközelebb azt se engedtem meg, hogy megkísérlje...

2009. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!