Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val szülő anyukák lenne...

EDA-val szülő anyukák lenne egy pár kérdésem, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

-mennyire nehezítette,lassította le a kitolási szakot az eda?

-végig hatott,vagy ha nem akkor nem volt iszonyatos a végén hogy lehetett érezni a fájásokat?

-menyire csökkenti a fájdalmat?

-kérnéd mégegyszer?


köszi aki válaszol!



2012. júl. 31. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem felgyorsította a dolgokat. Már 20 órája vajúdtam, amikor kértem és akkor végre tudtam normálisan tágulni. Kitolásnál sem fájást éreztem, hanem feszülést. pont elég volt ahhoz, hogy érezzem mikor kell nyomni.

Mindenképp kérni fogom, ha szülök mégegyet :)

2012. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Én is kaptam, mert a szülésznőm rábeszélt.

Ha még egyszer szülnék, nem kérném.

Már 9 hónapja, hogy megvan a kislányom, de azóta is olyan fájdalom van a gerincemben, hogy azt elmondani nem tudom. Sok mindent megnehezít a picivel való foglalkozás közben. Hugom szerint (szülésznőként végzett és dolgozott is) az orvos adhatta rosszul be. Mikor megkaptam az injekciót olyan fájdalmat éreztem, amihez képes a szülés semmi. Végig éreztem a fájásokat, viszont a tolókat meg egyáltalán nem. A szülésznőm mondta, hogy mikor kell nyomnom.

Én azóta is szenvedek a gerincemmel.

Remélem neked nagyobb sikered lesz, ha ezt a fájdalomcsillapítást választod!

2012. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 krisztivan ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jól esett:-))Újra tudtam mosolyogni:-))

Du.fél 4 felé kértem(12-től oxi volt)és két órán keresztül nyomtam minden fájásra,mert a fiamat még be kellett forgatnom jó szögben.Szépen tágultam,viszon kb.6 óra után már nagyon fájt ezzel együtt is.20.15-re lett meg a fiam.Kérem a következőnél is.Nagy babaát szültem vele.

2012. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Két adagot kaptam, a második nagyon betalált, nem éreztem a tolófájásokat, csak enyhe feszítést, így is három nyomásra kibújt a babám.

A tágulást is meggyorsította, de ami a legfontosabb, az oxi által generált borzasztó fájásaimat annyira mérsékelte, hogy szinte aludtam órákig (csak halványam emlékszem az eseményekre, de emlékszem, nagyon jót pihentem).

Ha szülnék még egyszer, biztosan kérném, nagy áldás az EDA!

2012. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Leállította a tágulást

Rosszul szúrták

Soha többet nem kérném

2012. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nagyon megkönnyítette a szülést,nélküle biszti nem bírtam volna ki,én eggyből megkaptam amint beértem a korházba,ugyanúgy tudttam tólni nem akadályozott csak le gyengítette a fájásokat 30 perc alatt megszültem a kislányomat,a szuri helyét azóta sem érzem csak ajánlani tudom,boldog baba várást kívánok
2012. aug. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Idemásolom neked egy másik kérdéshez írt válaszomat!

Most csak annyit írok külön, hogy természetesn a következő babánál is kérni fogom!


Kifaggattam a férjemet, egyelőre telefonon ...

Jó kis előadást tartott, a nagy részét nem is értettem, sok mindent nem tudtam megjegyezni, de amit sikerült, azt leírom:

Szóval a lényeg, hogy a szülészeti EDA abszolút kontraindikációja nagyon ritka. Ilyenek:

- tetoválás a beszúrás helyén (nem is gondoltam volna rá:-)

- bőrfertőzés, friss sérülés a beszúrás helyén

- nagyfokú és BIZONYOS típusú gerincferdülés

- BIZONYOS korábbi gerincműtétek, főleg a fém-beépítéssel járók

- véralvadási zavarok

- antikoaguláns kezelés (alvadásgátló szedése)

(utóbbi kettő viszont már magát a szülést is komplikálttá teszi, tehát eleve felkészítést igényel)

Összességében az abszolút kontraindikációk tehát nagyon ritkán fordulnak elő!!!


Hogy mikortól meddig adható EDA:

Általában megvárják, míg 2 ujjnyira kitágul a méhszáj, ennek oka, hogy amikor beadják a fájdalomcsillapító dózist, a méhszáj méhkontrakciók nélkül hirtelen tágul, így a magzatnál forgási-beilleszkedési zavarokat okozhat, így rossz helyzetben kerül a szülőcsatornába.

Az is elterjedt nézet, hogy 4 ujjnyi méhszájstátusznál MÁR nem kezdik el adagolni az EDA-t, mondván, hogy leállítja a folyamatot, ez azonban a férjecském tapasztalata és véleménye szerint nem feltétlenül állja meg a helyét ... Én magam végig kaptam, és bizony nem állt meg a folyamat, nagyon is szépen haladt.

Ő egyébként állítja, hogy a legfontosabb az lenne, hogy az illető aneszteziológus jártas legyen a szülészetben, és rendelkezzen megfelelő gyakorlattal - a legtöbb esetben ugyanis, amikor arról számol be az anyuka, hogy nem működött az EDA, csupán arról van szó, hogy nem kapott elegendő dózist, nem elég magasra (gerincszakaszba) kapta, és mindez az aneszteziológus bizonytalanságának, túlzott óvatosságának köszönhető.

Bénulástól pedig azért nem kell félni, mert azon a szakaszon, ahová beszúrják a katétert (1-2, vagy 2-3 csigolyaköz) már nincs gerincvelő!

Röviden ennyi, amit sikerült rögzítenem.

Ő állítja, hogy az EDA, megfelelően alkalmazva nemhogy nem lassítja, hanem egyenesen meggyorsítja a tágulást, a szülést - nálam mindenképpen így történt, mint írtam, az első Kisfiam burokrepesztéstől számítva alig 5 óra múlva a kezemben volt. És nem voltam kiborulva, volt erőm babázni ... Az más kérdés, hogy miután kiment az EDA hatása, a gátmetszés és a hatalmas aranyér miatt csillagokat láttam, de ez más lapra tartozik.

Ha valamit megtudok még, megírom :-)

2012. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem saját tapasztalat, de sógornöm alapján:

- 2 tolásra kinnt volt a baba (1 fájáson belül), tehát gyakorlatilag semeddig nem tolt ki, pedig hagyták az edát a kitolásra is)

- végig hatott neki, vajúdás, kitolás, gátmetszés varrása alatt is

- teljesen, végigmosolyogta az egész szülést, párja fényképezett, még kitoláskor is mosolygott, gyönyörű emlék a szülése

- kérte , de nem kaptt, mert már nagyon ki volt tágulva (elhúzódott amúgy a kitolás ennél a szülésné)


Én magam kértem a szülésnél, de nem kaptam, mert bizonyos tágulás fölött (2 ujjnyi) adják csak be, mire elértem ezt és beadták, addigra kiderült, hogy gond van a baba zsinórjával) és sürgősségi császár lett.

2012. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültem, mindkétszer EDA-val... elsőnél elhúzódó vajúdás, nehezen tágultam... ha nem kapok, valószínűleg soha nem tágulok ki, kitolás hosszúra nyúlt, de nem az EDA miatt... második szülésnél is indítottak, de pikk-pakk tágultam, kértem itt is, effektíve fél órát vajúdtam... első baba 10 óra, második kevesebb mint 3 óra alatt lett meg... mindkét szülésem pozitív élmény... az elsőnél azért volt részem klasszikus vajúdásban, ki is merültem hamar, de az EDA miatt pihenhettem és volt erőm a kitolásra, fájásokat tompábban éreztem, kitolásnál is éreztem a tolófájásokat, csak nem fájt... második szülésnél nem volt idő várni, amíg erősödnek a fájások, oxi után szinte egyből burkot repesztett a doki, gyereknek gyorsan meg kellett lennie, különben császároztak volna, itt szinte semmit sem vajúdtam, mert már két ujjnyira tágultam és kötötték is be az EDA-t... viszont a kitolás sokkal intenzívebb érzés volt, a tolófájásokat is intenzívebben éreztem, valszeg már nem nagyon hatott az EDA... szóval csak jókat tudok írni róla és csak ajánlani tudom... ja, és egyik ismerősöm úgy indult neki, hogy semmi esetre sem kér EDA-t... szülés közben még nemet mondott a szülésznőnek, de ő azt mondta, még többször rá fog kérdezni, na a következő kérdésnél már ismerősöm is kérte... :D
2012. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az EdA pénzes?
2012. szept. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!