Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Mi volt a legbosszan...

Kismamák! Mi volt a legbosszantóbb a terhesgondozás során? Mi könnyítette volna meg a dolgotokat? Szívesen járnátok olyan foglalkozásra, ahol kötetlenül beszélgethetnétek más kismamával?

Figyelt kérdés

Minden javaslatot,élményt szívesen veszek/veszünk:)

Például:

Segítség lett volna ha a saját lakásodban történik a labor,a ctg,a különböző vizsgálatok?

Szívesen bérelnél vércukormérő-vérnyomásmérő-ctg készüléket?

Szívesen beszélgetnél kismamákkal mondjuk egy "klubban",nem a játszótéren/rendelőben?

Szívesen megismernéd a nőgyógyászodat/szülésznődet egy beszélgetésen?


Várom a válaszokat!



2012. aug. 2. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Saját lakásban a labor és egyéb vizsgálat?

És ezt te kifizeted?

2012. aug. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

van már kismama/baba-mama klub :) erről az ötletrőől lecsúsztál :)))

Nem örültem volna, hogyha mházhoz jön a védőnő

Szülésznővel, nőgyógyásszal előtte beszél az ember, főleg hogyha választja :) De ha nincs fogadott doki és szülésznő, létezik már szülésfelkészítő a kórházakban, ahol a dokikat és szülésznőket is meg lehet ismerni.

Idegesítő volt a terhesgondozáson, hogy betegnek tekintettek, vagy megszóltak a sport és a számukra kevés hízás miatt.

A másik elfogadása eléggé megkönnyítené a dolgokat.

2012. aug. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Az a rengeteg és büdös ápolatlan cigány terhes nő akikkel mindig együtt kell várni minden vizsgálat és Uh során.És még pofátlanul elém is tolakszik vagy 10,és meg sem merek szólalni persze...ezt gyűlölöm.
2012. aug. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sókristály ***** válasza:
100%

Engem a túlbonyolítottság zavart.

Kis falu, ahová két hetente jön ki a terhesgondozást végző doki, akitől a beutalókat kapod. Már amelyiket, mert van, amit csak a körzeti terhesgondozó adhat ki. Szóval oda kell időpontot kérni, majd az ott kapott beutalókkal újabb időpontokat kérni.

A háznál végzett laborvizsgálatokat túlzásnak érezném, de az mondjuk tök jó lett volna, ha a faluban a terhesgondozáson le lehetett volna venni a vért.

Felénk a vérnyomásmérő bérlése éppen megoldható, cukormérőm 100 éve van, a ctg-t meg nem tudtam volna normálisan értelmezni, de magzati szívhanghallgatóm éppen volt. Azt esetleg jó lenne, ha lehetne bérelni.

A szülésszel volt alkalmam elbeszélgetni, nagyon jó fej volt, komolyan vette a kéréseimet, amikor jó előre elmondtam neki, mit szeretnék. Ez volt a látszat. Két héttel szülés előtt lett gyanús a dolog, és derült ki, hogy ebben a kórházban ilyen luxusra, mint hogy nem szeretnék gátmetszést, mivel már szültem anélkül, nem akarok befeküdni napokra, hetekre a szülés előtt, császár csak végszükség esetén, szóval ez náluk nem kívánságműsor. Kötelező a gátmetszés, cukros kismamát a 37. héten befektetnek, és általában meg is császározzák. Így az utolsó pillanatban kellett váltanom, pedig tényleg sokat beszélgettünk a terhességem alatt.

A kismamákkal való beszélgetést annyira nem forszíroznám. Sokuk úgy csinál hőst magából, hogy valami egészen kerek rémtörténetet kreál az amúgy sima szüléséből, jól beparáztatva ezzel a kezdőket.

Még egy dolog zavart, a kötelező szülésfelkészítő tanfolyam. Már ha apás szülést akarsz. Mindegy, hogy előtte már szültél, azért kötelező a 3 alkalom, mégpedig apával együtt, szigorúan munkaidőben. És akkor még nem is biztos, hogy bemehet a párod, mert ha teltház van, kizavarják. Szerintem ez a fejtágító is megoldható lett volna helyben.

Összességében az a sok km, és óra zavart a leginkább, amit lefuttattak velem a hónapok alatt.

2012. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Már így is túl nagy feneket kerítenek ennek az egésznek sokan. Szerintem kifejezetten gusztustalan, hogy egész üzletág is épül a gyerekvállalás köré, de hát ez van, nem kötelező kiszolgálni.
2012. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Klubbok már ma is vannak(és én szívesen beszélgetek a rendelőben is),a szülésznőmmel,és a nőgyógyászommal is először természetesen beszélgettem,az alapján eldöntöttem,hogy nekem valók-e,isten ments,hogy a lakásomon "labort" rendezzenek be,így is időpontra mentem,nem kellett várni(különben az sem lenne ingyen,és ilyen (fizetős)szolgáltatás is létezik,pl.az Istenhegyi klinikán,terhesgondozási-csomag a neve,pont azok a dolgok vannak benne,amiket felsorolsz,plusz UH,nőgyógyászati vizsgálat,vérnyomásmérés,stb.)nem,nem bérelnék(vérnyomásmérőnk amúgy is van itthon,).

Számomra hamvába holt gondolat,amit felvetettél,bocsi.

2012. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem beszélgetnék kismamákkal,idegesítenek nagyon.Azt hiszik övék a világ,mert ők terhesek és már akkora a hasuk mint egy ház.Hát ebből nem kérek.Valahogy én nem vagyok ilyen,de általában itt csak ilyen terhesekkel találkozom.
2012. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első körben segítség lett volna, ha egyáltalán ellátnak. Most nem járok inkább sehová, csak a háziorvostól kértem beutalókat néhány vérvételre. Legjobban azt szeretném, ha felfognák, hogy ez is VÁLASZTHATÓ, és NEM KÖTELEZŐ. Az én babám, az én testem, az én felelősségem és én döntök, hogy milyen vizsgálatokat végezhetnek rajtunk. De: ezen nem segítene egy újabb magánban igénybe vehető szolgáltatás, mert a szemlélet nem változna. Sajnos.
2012. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!