Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után itt mindenki...

Szülés után itt mindenki betartotta a 6hetet sex nélkül?

Figyelt kérdés

nem az h nem birnám ki,de mostaanában szülök,párom külföldön dolgozik csak a szülésre jön,de már 1.5honapjaa nincsen itthon,és akkor még a szülés után a 6hét.....addigra már megint nem lesz itthon:Sti h oldottátok meg?szegény párom már érdeklödött a telefonban h szülés után mit szabad majd...:)gondolom már neki is hiányzik..:S:)

Válaszokat elöre is köszönöm!!!

39hetes km


2009. júl. 18. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

célszerű betartani, legfőképp az fertőzések elkerülése miatt. Addig a méhszáj beáll normálisra újra, a méh meg úgy tudom két év alatt húzódik teljesen vissza normális méretűre, de ez már nem befolyásolja.

Úgy gondolom az egészsége egy nőnek megér 6 hét várakozást :)

2009. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Én nem;)

Császáros szülésem volt,mert nem ment minden simán:(, de nem vártunk 6 hetet....Csak finoman csináltuk;)

2009. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

lunk a 6hét nem 6 hét hanem 12-14nél kezdödik,ugye mert 6-7hete nincs már itthon,szülés után 6hét...és akkor még ki tudja épp itthon lesz e a 6hét lejártakor.....és ovszerrel nem lehet egy kicsit elöbb???

2009. júl. 18. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Mérlegelj, melyik a fontosabb: az egészséged vagy az hogy végre kufircolj egyet.

Elárulom neked hogy nálunk kb. fél éves kihagyás volt. A párom a terhesség alatt félt hogy vmi baja lesz a gyereknek ezért nem csináltuk (hiába mondtam hogy nem lesz semmi, mindegy). Aztán persze kivártuk a 6 hetet, sőt még picit többet, mivel császáros voltam és még alig bírtam felállni, leüllni, nem hogy még lepedőt gyűrje az urammal. Én is megértettem őt a terhesség alatt, ő is megértette hogy most még nem tudok. Annál jobb volt, amikor már végre lehetett!!!

2009. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.A 6 hét nem köbevésett szabály.Az a lényeg,hogy a vérzésed elmúljon,és a fájdalmak megszünjenek.ezt a dokim mondta.ez sokaknál több mint 6 hét,sokanál kevesebb.mi 4 hetet vártunk 3 hétig véreztemés utána megvártam még 1 hetet.semmi bajom nem lett,sőt.nem megy az egészséged rovására ha te ugy érzed már megpróbálhatjátok.7 hós anyuka
2009. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is betartottam. Mint ahogy az előttem szóló írja, mikor már erősen pocakosodtam a párom féltette a babát, ezért nem voltunk együtt. Természetes úton szültem, de szerte szétszakadtam, kisebb komplikáció is volt, így 6 hétig még vérezgettem. Egyáltalán nem kívántam a szexet, örültem, ha pihenhettem! 4 hós volt a babám mikor először voltunk együtt és fájt.

Kár előre tervezni, mert nem tudhatod hogy fogod érezni magad szülés után. A méhednek vissza kell állnia az eredeti formájába, ami ugye 9 hónapig változott, most meg gyorsan újra legyen a régi... Mindenképp érdemes gumit használni, mivel szülés után a méhed gyakorlatilag egy nagy seb. Persze itt már olvastam, hogy sokan nem bírnak magukkal 6 hétig, de ők is min. 2-3 hetet vártak. Majd meglátod, senki nem fog az ágyatok előtt állni... :D


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

szia


Az én véleményem is az hogy ki kell várni nem véletlenül találták ki a 6hetet akár császár akár hüvelyi szülés. Van más is amit tehetsz az ügy érdekében légy kreatív. És egy pasi sem ér annyit hogy veszélybe sodord az egészséged főleg úgy hogy ott lesz egy picibaba akiről gondoskodnod kell akár beteg vagy akár nem ezt tarts szem előtt. Ja és az én férjem is kiküldetésben dolgozik és és 4 hónapja nem találkoztunk a szülésre hazajön igaz vagyis már előtte egy pár héttel meg is várja a picit de utána még két hétig lessz itthon kb és legközelebb majd a Mikulás hozza haza. Na ez a hosszú idő nem a hat hét. 32Hetes km

2009. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

én a te érdekedben mondom, hogy várd ki, mert az első pár alkalom ugyanis baromira tud fájni, még császáros szülés után is

alig vártuk, hogy lehessen szeretkezni, de a könnyem is folyt, annyira fájt - el is ment a kedvem az egésztől - meg a páromnak is, mert látta, hogy mennyire rossz :(

most 3,5 hónapja, hogy szültem, de még mindig fáj valamennyire az elején

2009. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, mi betartottuk, mindent betartottunk, és nálunk sem 6 hét volt, hanem 8,5 hónap+6 hét. Veszélyeztetett terhes voltam, ezért nem szabadott. Viszont egy barátnőm csak 3 hetet tudott várni, nem lett baja.
2009. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát mi is betartottuk,nem is akárhogyan.Majdnem 10 hét lett belőle,elég sokáig vérezgettem,na meg fájt a sebem is,sőt még a szüléskor egy jókora aranyerem is kijött,na azzal külön élvezet volt még ülni is jó darabig,aztán a kicsi minden éjjel kb éjféltől 5 ig sírt,hasfájós volt,7kor pedig mindezek ellenére kelt,és kezdődött a nap.Szóval ha csak a 6 hét letelte után (nemhogy előtte)"kellett" volna szexelnem,na akkor is nagy bajban lettem volna:)Szerintem ezen ne filózz a dokidat megkérdezheted,de szerintem várd meg,míg megszülsz,és meglátod egyáltalán lenne-e kedved hozzá:)Szép szülést kívánok!
2009. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!