Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszéssel fogok...

Császármetszéssel fogok szülni, nagyon félek! Írnátok POZITÍV tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok, egy régi betegség miatt progis császárom lesz. Az első gyermekünk 20 órás vajúdás után, mindenféle érzéstelenítés nélkül, természetesen született. Nem maradt rossz emlék mégsem, bevállalnám megint :), de az orvos szerint szó sem lehet róla, az említett előzményem miatt.

De én annyira félek! A műtéttől is, de leginkább az azt követő napoktól, hetektől. A fájdalmaktól, szoptatási nehézségektől, attól, hogy az első hetekben nem fogom tudni egyedül ellátni a babát. Márpedig én nagyon akarom!

Ugye vannak jó tapasztalatok is? Nagyon várom és köszönöm!


2012. aug. 6. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem császárnak indult, de nem mozdult semmerre a kisfiam+ magas vérnyomás miatt az lett belőle. Én már másnap futottam a folyóson, meg is jegyezték a nővérek. Gyorsan felépültem, pedig 37 évesen született a kisfiam.

Este 7-kor született, másnap már fel is bírtam kelni. Ha nekem azt mondanák, hogy a következő baba is császáros legyen a vérnyomás stb.miatt, nem félnék egyáltalán, és nem érezném magamat kevesebbnek, mert így születik a gyermekem. NE FÉLJ.

2012. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- még születés napján meg tudtam szoptani, már 16 hónapos és még mindig van tejem. Segítségem nem nagyon volt (anyukám meghalt), mégis el tudtam maximálisan látni a babám, és nem fájt a sebem.
2012. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Szia nem kell felni en orultem hogy csaszar lett.nem birom a fajdalmat.kapsz erzestelenitot csak ne mozdulj bele:-) utana egybol jarkalni kell szep lassan.szerintem gyorsan felepul az ember bat nem szultem meg termeszetesen. Mikor kijottunk a korhazbol este mar tescoba mentem mert ki kellett kapcsolni magam.addig a baba aludt par napi volt anyukam nalam parom alig volt mert sokat dolgozott szal minden oke lesz:-) igyal sokat es tzti lesz tejcsi.nekem egybol volt ne gorcsolj.szurkolok szia Reni
2012. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Bocsi telorol irok azert nem olyan szep az irasom.:-)
2012. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem farosság miatt volt császár, készültem rá lelkileg, utánaolvasgattam, ajánlom figyelmedbe pl ezt:


[link]


a legrosszabb amit tehetsz, hogy előre félsz, nem kell, el kell fogadni hogy ez van, szerencsére voltak már előttünk nők, akik leírták a tapasztalataikat, lehet tudni, h kb mire lehet majd számítani, arra kell gondolni hogy legyen kint egészségesen. És ami ez után jön, minden azon múlik, hogyan állsz hozzá. Ha megpróbálsz a babára, az ő igényeire és az összeszokásra koncentrálni és nem azzal foglalkozni, hogy mennyire fáj a hasad, nagyon hamar felépülsz majd.Mindezt úgy írom hogy télen rám nyitották az ablakot a vajúdóban, hiába szóltam hogy ráz a hideg és másnap hiába szóltam hogy lázas vagyok. Úgy megfáztam hogy az egész gyerekágyas időszakot végigköhögtem, ami ugye nem a legjobb egy gyógyuló műtéti hegnek, de itt vagyok, túléltem, 2és fél nappal császár után belövellt a tejem, mert 0-24ben velem volt a baba és sokat tettem mellre. Mozogni kell amint lehet és bejáratódik, nem lesz semmi gond, igyekezz elűzni a félelmedet, az a legnagyobb gátja a gyors felépülésnek!

2012. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok, annyi rosszat olvastam már, beparáztam teljesen. Még aznap este Tesco? Te aztán kemény csaj vagy! :) De bízom benne, hogy én is az leszek! :)
2012. aug. 6. 17:57
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves 5. válaszoló!Bár nekem 2 hüvelyi szülésem volt,és most is arra készülök,sokat segített ez a cikk abba,hogy megnyugodjak,és elfogadjam,ha bármi okból császár lenne a vége.Szóval KÖSZI!32hkm

Kérdező:bocs az OFF-ért!

2012. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Semmi baj az off miatt, valóban remek a cikk!
2012. aug. 6. 18:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is császárom volt 2 szer is..és nem volt rossz élmény...

az epidurális után volt csak az a kellemetlen tehetetlen érzés mert ugye nem érzed semmidet,majd miután hatott,kérdeztem mikor kezdik,és a válasz az volt hogy rögtön még egy pillanat és a doki már ki is veszi a kicsit...kb ennyit éreztem..semmit..csodálkoztam hogy már vágott???

aztán kiemelték a babát,és már csak azt figyeltem hogy viszik hozzák,odatették hozzám...kb 15-20perc alatt össze is varrtak,majd kitoltak,ahol ott várt párom és a pici....utána pihi..(de a baba bent lehetett nálam,látogatók,apa)...aztán este nehézkesen segítséggel zuhi...24órában kint voltak másnaptól a babák,így még ha akartuk volna sem tudtuk volna úgy elhagyni magunkat..pelenkázás..etetés...eleinte nehéz felkelni az ágyból..de mire haza megy az ember fokozatosan jobb,és otthon már nem gáz a mászkálás,felállás,leülés...

Nekem nagyok voltak a gyerekek,nem tágultam ezért volt császár..de simán végigcsinálnám még egyszer..mindennel együtt nagyon jó emlékeim vannak,és szívesen emlékszem vissza bármely pillanatára...

:-))))

2012. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én rettentően féltem, hogy császár lesz... és hát az is lett. Nagyon kellemesen csalódtam. Az epiduráltól nagyon féltem, hogy fáj, de semmi több mint egy sima szuri. A műtét maga se volt vészes, csak 1x volt kissé hányingerem, de nem éreztem amúgy az egészből semmi. Kora reggel műtöttek, este kelhettem fel. Az első az nem volt vmi kellemes, de túl lehetett élni. Aztán tényleg minden felkeléssel egyre jobb és jobb lett. Nekem igazából nem okozott a műtét utána semmiféle gondolt. Ami kicsit szar volt, felállni, lefeküdni, köhögni tüsszenteni és hosszabb ideig egy helyben állni. De simán el tudtam látni a babám és a szoptatás se okozott gondot.
2012. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!