Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés: hogy zajlik most?

Császármetszés: hogy zajlik most?

Figyelt kérdés
Ha tudod h császárod lesz (ok lényegtelen), és elfolyik a vízed, akkor mennyi idő alatt "kell" elvégezni a császárt? Ilyenkor számít valamit h mennyire tágulsz?Egy ismerős most van bent a kórházban, elfolyt a víze már elég régen, császár lesz, de vártak mert leállt a tágulás. Miért kell tágulni????
2012. aug. 10. 15:51
 1/6 Milagros ***** válasza:
100%
Csaszaroztak de azert mert mindig vissza ment a babam,es surgosegit csinaltak. Azt hallottam azert varnak,mert kikell nyiljon a mehszaj,hogy mutet utan ugye mint mindenki te is tisztulsz,es ki kell tudjon fojni a huvelyedbol mindenfele..:) ezert kell varni:/
2012. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a mi a helyzet akkor ha programozott császár volt, aznap ment valaki be a kórházba nem beindult szüléssel?
2012. aug. 10. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A császármetszéshez nem szükséges, hogy kitágulj. Engem pl. azért császároztak meg, mert elfolyt a magzatvizem, viszont egy centit sem tágultam. A magzatvíz folyását követően 24 órán belül megcsászároznak a felszálló fertőzés elkerülése végett. Mondjuk nálunk azért is vártak majdnem 24 órát, mert koraszülöttek voltak a babáim és tüdőérlelőt kaptam, aminek jó lett volna ha van ideje hatni.

Érdekesnek tartom, amit írtál, hogy ismerősödnek már régen elfolyt a magzatvize és arra várnak, hogy táguljon. Legjobb tudomásom szerint tágulni azért kell, hogy a baba ki tudjon bújni. A császárhoz nem igazán értem miért van most erre szükség.

2012. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem sürgösségi császárom volt, bementem este 6-kor semmi bajom 2 cm tágulás, fél7 kor már a mütöben voltam. ott bizony nem volt idö várni.. a doki mondta hogy a császár másnapján is 2 cm voltam, elkezdett kitágulni de huzodott is vissza.
2012. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolso válaszolo vagyok, még annyi hogy nekem ezen a 2-3 cm-n felnyultak és leszedték a baba nyakárol a köldökzsinort. na azt se kivánom senkinek
2012. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért szokták hagyni a programozott császárnál tágulni a kismamákat, hogy később könnyebben induljon be a tejük. Császárosoknál ez amúgy is nehezebben megy.
2012. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!