Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a "bedurrant"...

Szülés után a "bedurrant" mellekre mit ajánlanátok? Védőnőm szerint a Bepanthen Plus krémet vigyem. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ez jó lesz mellbimbó ápolásra is? Vagy csak az égő, gyulladt érzés miatt javasolják?


39 hetes kismama


2009. júl. 22. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szó szerint érted a bedurrant mellet, akkor fejd le, a tejtől ilyen, ha viszont arra érted, hogy sebes, akkor jó a bepanten, én anno neogranormont használtam. A lényeg az, hogy szopizás előtt mosd le a melledet.
2009. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ja bocsi, úgy értem, hogy égő, lázas mellek, nem a tejtől bedurrant....

Egyébként ez mindenkinél előfordul??? Ez törvényszerű dolog, hogy szülés után égő, fájó melleim lesznek, amit állítólag még jegelni is kell, annyira fog fájni...vagy ez sem igaz mindenkire???

2009. júl. 22. 13:10
 3/13 anonim ***** válasza:

A "bedurrant" mell kifejezés inkább arra utal, hogy szülés után 1-2 nappal hirtelen rengeteg tej fog termelődni, és ez a sok tej a melledet feszíti /kb olyan érzés lesz, mintha implantátumot ültettek volna be; és a melleid soha nem látott méreteket öltenek:)/ Ez ellen úgy tudsz majd védekezni, hogy minél többször megszoptatod a babát. Ha nagyon kellemetlen, akkor fejhetsz is.

Amikor a baba már szopizik, előfordulhat, hogy a mellbimbód felázik, és az "igénybevétel" miatt berepedezik, kisebesedik. Ilyenkor sokat segít, ha szopi után nem törlöd le a melledről az anyatejet (hagyod magától megszáradni 1 percig kb). És igen: használhatsz bármilyen popsikenőcsöt is - de ezeket a következő szopi előtt mosd le!

Még valami: Szopi után masszírozd át a melleidet, ha nagyon sok tejed lenne, mert becsomósodhat, ha nem ürül ki minden tejcsatorna-és az nagyon rossz tud lenni.

Jó babázást! (gondolom első baba lesz)

2009. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia,

a bepanten(sima) nekem csodákat művelt a bimbóimmal! Én arra esküszök!

7hós anyukája

2009. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

NE JEGELD!!!!

Inkább a meleg borogatás és a fejés + szopi!

Én úgy tudom, hogy a hideg borogatástól inkább elapad a tej.

2009. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a mell nincs gyulladásban, nincs lázad, csak eléggé bekeményedett és megnőtt, nekem is ez volt, a csecsemős nővérek azt mondták ne fejjem le, hanem langyos vizes borogatást tegyek rá addig míg a másikból szopatok. Nekem bevált, néhány nap alatt szépen felpuhult. A bimbóápolásra pedig a legjobb pár csepp anyatejet hagyni rászáradni. Ha sebes, akkor minél többet érje levegő, szellőzzön. Én még mindig hálóingben vagyok itthon, mert az egyuket megrágta a drágám. Az Aventnek van egy aloe verás krémje egyébként ami állítólag nagyon jó és nem kell lemosni sem etetés előtt, de elég drága kb 2500 Ft. Könnyű szülést! 3 hetes kisfiú anyukája
2009. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat! :)

Hát igen, első bébi lesz, szóval totál kezdő vagyok...

2009. júl. 22. 13:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is első babás leszek, de a barátnőmnél láttam egy jó praktikát. Ő bimbóvédővel szoptat így el tudja kerülni azt hogy kisebesedjen a mellbimbó. Én is jó dolognak tartom.

De majd meglátjuk mi lesz én azért remélem h lesz sok tejcink!

Üdv.: 33 hetes pocis

2009. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Arra figyelj, kedves kezdő, hogy egy csomó felesleges dolog van, amit pont azoknak találtak ki, akik hasonlóan tanácstalanok, mint Te.

Mármint egy egész iparág épül már a babákra, és olyan termékeket kínálnak esetenként horribilis összegért, amire egyébként nem biztos, hogy szükség van.

Ne ess csapdába. Jótanácsként mondom csak, hogy nem mindig az a jó, ami drága. Pl nyugodtan megveheted a Rossmannos, DM-es pelust a Libero helyett; vagy pl nem muszáj Sudocrem-et venni, mert a doki ír fel neked gyógyszertári kenőcsöt ami töredékébe kerül.(én a Neogranormont szeretem legjobban, mert isteni babaillata van; de azt inkább vészhelyzetben használom+mellre, és még herpeszre is jó) És bimbóvédőért se rohanj el most azonnal a boltba, mert nem kell feltétlenül használni. Elvileg ha jó technikával szoptatsz, akkor nem sebesedik ki a melled.

További jó babavárást!

2009. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb szülök, tuti elektromos mellszívót viszek magammal.

Iszonyúan fájt a mellem amikor be durrant, fejni nem tudtam és nem is segítetteik a csecsemősök.

Nem mondom, h te is ezt tedd, de én 100% igy fogok tenni!

4 hónapos baba anyukája

2009. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!