Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császármetszésre kerülne a...

Ha császármetszésre kerülne a sor, akkor is órákig szenvedtetik a kismamát mikor elkezd vajúdni míg betolják a műtőbe?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 14:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem tervezett császárom volt, egészen a végéig úgy nézett ki, hogy természetesen szülhetek, de több probléma is felmerült, így a császár volt a végső megoldás. Ami azt jelentette, hogy már a tolófájásoknál tartottam, amikor is a műtőbe kerültem. Tehát én végigszenvedtem az egészet. Sőt, a tolófájásaimat is vissza kellett tartanom, annyira nem akartak császározni, de aztán nem volt más választás.
2012. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem szenvedtetik a kismamát,hanem hagyják,hogy a természet tegye a dolgát! Ha előre meg van beszélve a császármetszés,vajúdás közben betolnak már. Ha vajúdás alatt derül ki,hogy császármetszés kell,akkor meg nyilván abban a pillanatban.
2012. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem minden esetben.

Ha sürgősségi császárról beszélünk,komplikáció miatt,vagy azért,mert a kismama nem tágul,akkor nem.Az emberek többségét,pont azért császározzák,mert vagy komplikáció lép fel szülés közben/nálam pl. esett a szívhangja,2 percen múlt a lányom élete,rohantak velem a műtőbe/,vagy nem tágul a kismama.Ilyen esetekben egy percet sem várnak,menni és csinálni kell.Ha programozott a császár rossz látás,farfekvéses baba miatt és egyebek,akkor várnak,de ez orvosfüggő,van aki vár,van aki nem.

2012. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

sokat gondolok erre.

28 hetes vagyok és faros a kisfiam MÉG..

remélem megfordul,de ha nem, akkor félek hogy ha beindul a szülés spontán, órákig kinlódtatnak majd és utána tolnak a műtőbe csak..

vagy ha ez már tuti hogy faros az utolsó napon is, akkor programozott császár lenne?

2012. aug. 15. 14:22
 5/25 anonim ***** válasza:

Programozott császárra gondolsz?

Ahol én szültem, ott nem hagyják ilyenkor vajúdni a kismamát, hanem egyből elviszik a műtőbe.

Ha előbb indul be a szülés, mint a programozott időpont, akkor azonnal elviszik, amint lehetséges, tehát nem hagyják órákat szenvedni.

De kórház és doki függő, hogy meddig hagyják vajúdni a kismamát. van kórház, ahol kb. 2 óráig hagyják, hogy kicsit vajúdjon is, de van ahol ennyit sem hagyják.

Sürgősségi császárnál nincs mese, ott nem várnak.


Nekem rendes szülésnek indult, de 8 óra után kiderült baj van, így elvittek császárra. Tehát alapvetően addig hagyják vajúdni a kismamát, amíg minden megfelelően halad. Ha viszont gond van, akkor általában nem várnak.

2012. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

kicsit értetlen a kérdés


szal ha arról van szó h vajúdás alatt derül ki h császár lesz vagy már előre tudod h az lesz ?


nya jó nekem mikor elindult a 2ik baba akkor majd 24 órát vajúdtam (az első görcstől számítva, túlkép csak az utcsó 3 volt az igazi) mikor a tolófájásokra került sor akkor derült ki h a baba feje túl csontos nem tud összenyomódni h kiférjen és ráadáskép rosszul is volt a feje 1 órát próbálta a doki kivarázsolni belőlem természetes úton (nem írom le hogyan mert rosszul leszel :-P )mikor kiderült h nem megy akkor kb 10 perc alatt előkészítettek engem és a műtőt, betoltak a műtőbe és ment az epi (2 perc) vártuk a hatást (5-6 perc) és kb 10 perc volt a műtét és megvolt a baba majd 10 perc és én is kész voltam

:-)


ha erre gondoltál akkor nem, természetesen ha nincs üres műtő akkor várni kell de addig is kaphatsz fájdalomcsillapítót ha kérsz

ha epivel szülnél akkor nem gond csak kapsz egy nagyobb adagot és volt nincs fájás

2012. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

jézusom.. mire várnak ha farfekvéses a baba?

hogy megfordul szülés alatt??? na ne.......

2012. aug. 15. 14:23
 8/25 anonim ***** válasza:

Nekem faros volt sokáig a lányom, a doki azt mondta ez esetben biztos császároz, ő nem vállalt volna faros szülést. S előtte nem kellett volna vajúdnom, programozott lett volt.


De lányom 35 hetesen befordult, így természetes úton szülhettem volna (ha nem jön komplikáció...).


28 hetesen még nagyon sok helye van a babádnak forgolódni, úgyhogy még ne könyveld el véglegesen faros babának.

2012. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

ha faros az még nem ok a császárra :-)


a tesóm is az volt még a 70'-évek közepén természetes módon szülte meg az anyám bár kicsit több ideig tartott a vége vagyis a kitolási szakasz


de 28 hetesen még bőven van ideje befordulni

:-) nekem mindegyik csak olyan 35-37 héten fordult be

2012. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Mi tudtuk, mármint én meg az orvosom előre, h valószinüleg császár lesz. Veszélyeztetett terhes voltam és túl nagy volt a baba az én méreteimhez képest, nem tudott a koponyája beilleszkedni. Nekem bekötötték az oxytocines infúziót fájáserősítésre. Kérdeztem, h miért kell, ha úgyis császár lesz, azt mondta az orvos, h erre szükség van a baba szempontjából, h méhösszehúzódások legyenek. Konkrétabban már nem emlékszem, el is magyarázta, h miért, csak akkor nem voltam agyilag toppon:) Engem 1,5 órát hagytak vajúdni oxys infúzióval.
2012. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!