Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár legyen megint vagy...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Császár legyen megint vagy normál szülés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

21 hónap lesz a 2 gyerkőc között. Első fiam faros volt, császároztak, 3 nap után otthon voltam panaszmentesen. Semmi rossz élményem nincs. Most azt mondták szülhetek normál módon is. Nem tudom melyik lenne jobb. A császárnál már tudom mi hogy megy, viszont akkor programozott lenne és a seb miatt nehezebb lenne a nagyobbik fiammal... A sima szülés mellett szól h nincs seb a hasamon, tudom emelgetni a nagyobbat, előbb tudok mozogni rendesen. De félek h a szülés elhúzódik sokáig meg gátmetszés...

Írjátok meg milyen volt a 2. szülés ha az első császár volt.

Köszönöm!

33 hetes km


2012. aug. 18. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi sem indokolja, hogy császározni kelljen (az elsőnél gondolom, a fekvése miatt muszáj volt), akkor a természetes szülés a legjobb.
2012. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Én ugyan simán szültem a lányom, de most ikreket várok és tuti császár vár rám,mindent odaadnék ha megszülhetném őket simán. Sima szülésem után gátmetszéssel amiből sem akkor sem később nme éreztem semmit ültem az ágy szélén, zuhanyoztam, elláttam a gyereket.Császáros anyukák szegények mozdulatlanul csövekkel feküdtek másnap görnyedve mentek segítséggel zuhanyozni. Barátnőmnek tegnapelőtt volt a második császárja azt mondta sokkal jobban fáj mint az első az első napot végigsírta annyira fájt neki a hasa:( Én a helyedben ha a doki rá bólint simán szülném az csak addig fáj amíg kijön a baba utána nem. Én is reménykedem még hátha megszülhetném babáimat simán:)
2012. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmi nem indokolja az újabb császárt (előző császár, főleg ennyi idő után, nem indok), ezért én természetes úton próbálnám megszülni a helyedben, sokkal jobb a babának és a mamának is.
2012. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Tapasztalatom sajnos nincs. Első babám császárral született. Nagyon sokáig vajúdtam, sürgősségi császár lett. Már most teljesen biztos vagyok benne, hogy a második babámat természetes úton szeretném a világra hozni. Ha minden rendben lesz és a doki is hagyja akkor tuti!
2012. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia, nekem az első volt normál szülés, a második sürgősségi császár, mindenképpen a sima szülést választanám, ha a babát, és persze engem sem veszélyeztetne. A gátsebből felépülve olyan jó volt együtt lenni újra a férjemmel, míg a császár után hónapokig fájt (nem tudom miért), szóval ha ettől tartasz, akkor ne félj :).


Sokáig pedig nem hiszem, hogy hagynak vajúdni, elvileg ha kicsi a korkülönbség (mint pl. nálatok), akkor hamarabb és gyorsabban jön a következő baba.


Egyébként tényleg engedik simán szülni 2 éven belül is? Nagyon nagy eséllyel indulsz, hogy támogatnak!

2012. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Külföldön élünk, és itt azt mondta a doki h nincs akadálya. :) Köszi a biztatást! Úgy döntöttem megpróbálom a normál szülést ha minden rendben lesz. :) Végül EDÁt kérhetek, szóval a fájdalomtól nem félek. Meglátjuk mi lesz.

Köszönöm a válaszokat! Ha van még sztori akkor jöhet.

2012. aug. 21. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, megszületett a babád? Hogy vagytok?
2012. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Még egyben vagyunk, okt 2-re vagyok kiírva. Majd írok h mi volt. :)
2012. szept. 13. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!