Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Spiralt szeretnek, de melyiket...

Spiralt szeretnek, de melyiket erdemes? A hormon tartalmut, vagy a nem hormon tartalmu a jobb? bovebben lent

Figyelt kérdés

9 evig szedtem fog.gatlot, megis terhes maradtam, most szulet utan vagyok 5 honappal.

Spiralt szeretnek, mert legutobb irtak fog.gatlot ujra de ossze vissza vereztem tole, es allando pecsetelo verzesem volt. Igy abba kellett hagynom. Az ovszerre allergias vagyok, igy az is kilove, de kistesot meg nem szeretnenk. Kinek melyik valt be, es miert? Tanacsokat szeretnek melyik jobb? Koszonom a valaszokat.


2012. aug. 19. 20:58
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi, elirtam, szules utan
2012. aug. 19. 20:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem rég szültem a 6 hetes kontrollon aadokim a Mirénát javasolta,igaz egyben kifizetni sok,de olcsóbb mint a fogamzásgátló amit szoptatás mellett szedhetek.3 havi adag kb.9 ezer,ebből eg évben 4 doboz kell,a spirál 5 évig jó,és "csak" 50ezer
2012. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A sima spirál mellett sajnos előfordulhat terhesség, legtöbbször méhen kívüli. A vérzés mennyisége sokszor több lesz, így annak, akinek alapból is sok, nem szokták javasolni. Nekem is pont ezért nem ajánlotta a dokim.

Viszont árban ez a legjobb, mert 10e Ft körül van és több évig fent lehet.

A Mirena egy hormon tartalmú méhen belüli fog. gátló eszköz (nem spirál, csak hasonló elven működik). Ennek a legjobb a fog. gátló hatása, vagyis a legkisebb az esély a terhességre. A vérzés mennyiségét csökkenti, idővel akár el is múlhat tőle. Az ára 44e Ft, ez 5 évre van, vagyis 2200 Ft-ra jön ki 1 havi adag. A fog. gátló tabletták 3 havi adagja 5000-10000 Ft-ba kerülnek, tehát hosszú távon mindenképpen megéri, ráadásul csak helyileg hat a hormon, nem jut el a test minden részébe. Na meg persze a mindennapokban sokkal kényelmesebb is, hogy nem kell vele foglalkozni, csak 1x feltetetni, majd időnként ellenőriztetni.

Nekem 1,5 hónapja van, 1 évig gyűjtöttem rá. Azóta pecsételő vérzésem van, ami akár 6 hónapig is tarthat, viszont a vérzésem tényleg kevesebb lett, nem is görcsöltem és pár nap alatt elmúlt.

Úgyhogy én úgy érzem, hogy mindenképpen megéri a drágább!

2012. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam, a 2200 Ft 3 hónapra vonatkozik! :)
2012. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszod. Szerintem akkor inkabb a hormon tartalmu mellett voksolok. Nem szeretnenk most kistesot igy valami olyan eszkoz kell ami eleg biztos. Tudom semmi nem 100% de, eddig ez tunik a legjobbnak. Igaz draga, de ha kiszamoljuk a fog.gatlok havi adagjanak az arat, hat akkor mindenkepp megeri a spiral.

Koszonom a segitseget.

2012. aug. 20. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:

én jövőhéten megyek a 6 hetes kontrollra és én is spirált szeretnék felrakatni.

3as válaszoló köszi az infókat :) ment is a lájk érte :D

2012. nov. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem is mirena van szuper soha tobbet nem menstrualtam amiota fenn van.
2012. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, csak beszámolok a tapasztalataimról :)

Végül 3 hónapig pecsételtem tőle, de kisebb kihagyásokkal.

A menzeszem pontos, de nagyon kevés és abszolút nem görcsölök. Előtte iszonyú sok volt és 2 napig nagyon fájt.

Most bőven elég a mini tampon, éjszakára pedig csak tisztasági betétet használok.

A sógornőmnek már 4. éve van fent, ő 1 év után már nem is menstruál és semmi panasza.

Szóval én ajánlom mindenkinek, persze remélem hosszú távon is ilyen problémamentes lesz :)

2012. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!