Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 hétre vagyok a kiírt időpont...

3 hétre vagyok a kiírt időponttól és az első gyermekemet császárral szültem. Nincs fogadott orvosom, ilyenkor mi a helyzet? Automatikus császár, vagy majd egyszer csak elkezdődnek a fájások és irány a kórház? Honnan tudom, ha baj van?

Figyelt kérdés
Már eddig is vannak hasfeszüléseim, de nem vészes. A első azért volt császár, mert leesett a fájásoknál a szívhangja, az utolsó napokban már nem nagyon akart mozogni CTG közben, és beindított szüléssel kezdtük, burokrepesztés, beöntés, borotválás, majd kiderült, hogy baj van és akkor csaszi.. Tényleg nincs fájdalomcsillapításra lehetőség, ha az első csaszi volt és megpróbálom természetes úton?

2012. aug. 21. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azthiszem 2 évnek kell eltelnie két csaszi közt...

de sztem ez orvosfüggő is

2012. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
de jársz dokihoz nem? vele beszélj! neked kell ezt szóba hozni egy sztk-s doki nem tudhatja magától h van e más orvosod. legközelebb mész beszélj vele.
2012. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az sztk-s doki azt mondta, hogy császárpártiak a dokik, ha az első az volt, de nem törvényszerű. Viszont a Margit kórházban volt az első is, és akkor velem nagyon gonoszak voltak, mert az egyik ottani dokinő volt az sztk-ban helyettesíteni, és felírt nekem vérnyomáscsökkentő gyógyszert, mert miután 3 órát vártam és 3 különböző vizsgálatom volt nyilván magas volt a vérnyomásom és addig nem is volt vele semmi baj. Na amikor 3 nappal később mentem a kórházba, akkor megmondtam, hogy nem szedem a gyógyszert, mert otthon, ha nem b@szogatnak, akkor normális a vérnyomásom, na és erre aztán én voltam az, aki a dokiknak ellenszegül, így is viselkedtek velem. Ezért kicsit aggódok, hogy inkább megcsászároznak mondvacsinált ürüggyel, csak hogy menjek már onnan. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ilyenkor (1. császár, 2-nál mi várható) mi a helyzet?
2012. aug. 21. 18:03
 4/11 anonim ***** válasza:
ha nincs minimum 2 év,nem kockáztatnak. a 2. császár nem kiszúrás,hanem életmentő műtét. mert szakadhat a heg,ami életveszély neked is a babának is. van ahol 3 évet is ajánlanak,és még úgy sem 100%. ha hagynak vajúdni akkor is folyamatosan monitoroznak és első legkisebb gondnál azonnal műtenek
2012. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

utolsó, ez nem igaz, amit írtál. Nem egy olyan ismerősöm van, ahol a császár utáni újabb szülésnél kevesebb, mint 2 év telt el, és sikerült nekik hüvelyi úton szülni! Nem az idő a fő tényező, hanem az, hogy a heg milyen, és a heg állapotán nem segít 3-4-5 év.


Ahol pedig nem sikerült, hiába volt meg a 2 év a szülések között, ott nem a heg volt a gond, hanem nem tágult az anya, vagy leesett a szívhang, vagy a magzatvíz volt zavaros.


úgyhogy ne keserítsd el a kérdezőt :)

2012. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem keserítek,hanem elmondtam ami a szokás. nekik szerencséjük volt. van doki aki bátran kockáztat,van aki eleve nem
2012. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, megszületett a babád? Hogy alakult a szülés? Remélem már babázol :) Így előre is gratulálok :)
2012. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6 napja megszületett természetes úton második kislányom :D

Kaptam epidurális érzéstelenítést, volt betapintás a szülés után.. Mindenki úgy állt hozzá, hogy megnézzük, hogy alakul, aztán ha baj van, csak áttolnak a műtőbe és kiveszik a babát. Mondták, hogy kicsi a baba, így talán nem lesz baj (utólag kiderült, hogy 55 cm 3450 g, tehát teljesen normális súlyú). Egyébként elfolyt a magzatvíz és megindultak a fájások..


Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 19. 21:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok nagyon!!! Akkor az ügyeletesnél szültél? Nem volt gond? Hű, annyira örülök :). Jobb volt a természetes szülés? Jó babázást :)
2012. szept. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, az ügyeletes dokinál és szülésznőnél szültem, minden nagyon rendesek, segítőkészek voltak. Hát, a fájások tényleg fájnak, az érzéstelenítő szuper volt, de a végénél (kitolás résznél) ismét érzel mindent. A kitolás nagyon gyorsan történt, max pár perc volt, a gátmetszést nem is éreztem mikor vágták, viszont a varrása nekem nagyon fájt. A császár miatt volt betapintás, inkább kellemetlen, hülye érzés, mint fájdalmas.. Mikor jöttünk ki a kórházból, aznap kiszedték a varratokat, az is fájt, meg utána még 1-2 napig. De már jól vagyok, ma 1 hete szültem és tegnap már voltam a nagyobbikkal boltban. Nem fájok sehol, tejem van bőségesen!!! Így azért sokkal könnyebb a szülés utáni élet, mint császár után!! Könnyű, természetes szülést mindenkinek és utána jó babázást! :D
2012. szept. 21. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!