Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki szült 2012. júniusa...

Valaki szült 2012. júniusa óta a székesfehérvári Kórházban?

Figyelt kérdés

Friss tapasztalatokra lenne szükségem a székesfehérvári Szent György Kórházzal kapcsolatban:


- mit kell összekészíteni a szülőszobára és a kórterembe (babának, mamának egyaránt, ha lehet azt is írjátok meg, hogy miből hány darab kell - október végén, november elején szülök),


- szült-e valaki alternatív módon (hallottam, hogy a szülőágy ülésbe hozható, illetve van szülőszék is),


- milyen fájdalomcsillapító eljárásokat alkalmaznak a kórházban,


- milyen a személyzet (tényleg nem szívesen segítenek, illetve, ha nincs fogadott orvosom, akkor lekezelőek),


- tudnátok ajánlani lelkiismeretes, kedves szülésznőt, mennyit "illik" adni, ha megfogadom (vagy mint az orvosok, ők mondják meg a tarifát),


- milyen az a pezsgőkúp,


- ha van hely a szülőszobán, akkor az apával közösen bent lehet ott lenni a vajúdás alatt, vagy mindenképpen a vajúdóban kell "várakozni" az apa nélkül


- melyek a legfontosabb szabályok az osztályon, amiket be kell tartani?


Köszönöm előre a válaszokat!


2012. aug. 22. 10:22
1 2
 1/14 porcukormókus ***** válasza:

Ne haragudj, hogy OFFolok, de ez engem is érdekelne.

Sajnos semmi pontosat nem tudok erről a kórházról, de több ismerődöm is dicsérte őket.

2012. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Itt van egy jó videó:

[link]

Amúgy engem is érdekelne:)

2012. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a videót, tényleg hasznos volt! Bár bevallom annak ellenére, hogy már több szülést láttam, valamiért az a mondat, hogy...ide fog ülni a kismama nagy terpeszben és itt szüli még a babót (a lényege ez) igencsak beparáztatott :-) semmi extra kép nem társult mellé, de mégis félelemmel töltött el! Te jó ég, nemsokára nekem kell ott helytállnom...Igyekszem felkészülni a szülésre mindenféleképpen, nem tudom, hogy ez elég lesz e...


Továbbra is várom/várjuk a tapasztalatokat!

2012. aug. 22. 17:12
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves első és második válaszoló!


Ti is ott szeretnetek szülni? Mikorra vagytok kiírva? Első babát várjátok?

2012. aug. 22. 17:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nov. 6-ra vagyok kiírva és ott fogok szulni:)
2012. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok:)

Én 11 hetes vagyok,egyenlőre nincsen orvosom és szülésznőm se ,de minden infó érdekel:)

Egyenlőre nem tudom azt se,hogy itt vagy Budapesten szüljek.

A kórház más részlegeivel kapcsolatban az elmúlt években nekem és családomnak is rengeteg rossz tapasztalata van...De a szülészet szimpatikus.

Szívesen veszek orvos/szülésznő ajánlásokat is:)

2012. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 porcukormókus ***** válasza:

Szia!

Szeptember végére vagyok kiírva. Én a Sote2-n szeretnék szülni, ha a férjem itthon lesz, be tudunk menni. (ott szültem a kislányomat is tavaly júniusban).

Ha nem lesz itthon, akkor sajna mentőt kell majd hívni, és az tuti Szfv-ra fog vinni.

Fogadott dokim nincs, de az ideiglenes lakcímemet olyanra változtattam, ami a sote2-es körzetébe tartozik, úgyhogy mehetek oda is.

Na, megnézem azt a videót én is, hadd lássuk! :)

2012. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 porcukormókus ***** válasza:

Nekem nagyon szimpatikusak, tényleg!

De a szülőszék tükörrel kombó, hááát ööö, na azt inkább kihagynám.. :))

Az első szülésem után is úgy éreztem magam, mint aki taposóaknán gyalogolt végig, na én azt nem akarom nézegetni.. :)

2012. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves Porcukormokus!


Szeretném a tanácsodat kikérni - lévén, hogy te már világra hoztál egy Manókát - hogy lehetne felkészülni a szülésre? Te ugyan úgy készülsz most is mint az első szülésedre?

2012. aug. 23. 16:15
 10/14 porcukormókus ***** válasza:

Bárcsak nálam lenne a Bölcsek Köve..! :)

Szerintem nem nagyon lehet rá felkészülni, egyszercsak túl van rajta az ember valahogy..

Persze, össze lehet pakolni a kórházi motyót, kimosod , kivasalod a babacuccokat, összerakjátok a babaszobát, aztán...

...aztán vársz... :))

És igen, lehet járni kismama tornára, járhatsz szülésfelkészítő tanfolyamra, meglátogathatod a szülőszobát, fogadhatsz dokit és/vagy szülésznőt, de én speciel semmi ilyesmit nem tettem. Nem bántam meg, de hát kinek mi jön be.

Én -amint látod- az a sodródós fajta vagyok, nem nagyon akartam előre eltervezni semmit. Nem érdekelt a gátvédelem például, az ilyesmi dolgokat abszolút a dokira bíztam. (inkább vágjanak, mint szakadjak, szerintem)

Egy dolog volt számomra nagyon fontos, hogy a férjem velem legyen. Bárcsak másodjára is összejönne!!

Egyébként jól látod, valóban jó, ha a vajúdáskor is Veled lehet, valószínüleg az fog kicsit továbbtartani.

Én a kitolásnál pl. már úgy voltam vele, hogy akár a Gobbi Hilda is foghatta volna a kezemet... :)

De az Apukának felejthetetlen élmény volt elvágni a köldökzsinórt és először kezébe venni a kislányunkat! A mai napig emlegeti, nagyon beleégett a memóriájába! :)

Szerintem az a legjobb, ha úgy készülsz fel a szülésre, ahogy az ösztöneid súgják! És ezt tudom tanácsolni a babázós időszakra is! Csak magadra és a férjedre hallgass, illetve válassz ki egyvalakit, akinek nagyon adsz a véleményére! Én sok segítséget kaptam a védőnőmtől, nagy mázlim van vele. Hidd el, így is tele lesz a padlás jótanácsokkal, nem győzöl majd reset-elni.:)

Jó babavárást, használjátok ki, hogy még kettesben vagytok a férjeddel, menjetek el kirándulni, töltődjetek fel! Ez az én tanácsom! :)

2012. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!