Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki tudna mesélni, hogy az...

Ki tudna mesélni, hogy az Uzsoki Kórházban milyen a szülészet? Mik a lehetőségek? Ott dolgozik az orvosom.

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is az uzsokiban fogok szülni decemberben. Sokat nem tudok róla, mert az első fiamat a Nyírőben szültem, onnan ment át oda a dokim, mivel az magán lett, és iszonyat húzós árakkal.

Hány hetes terhes vagy? Ki az orvosod?

Én oda járok be uh-ra, vérvételen is ott voltam, afp-n is, és 18 hetes genetikai uh-on. Eddig mindenki akivel találkoztam, beszéltem nagyon kedves, aranyos volt.

És ugye újítják az egész szárnyat, biztos nagyon jó lesz, ha kész lesz. Remélem decemberig befejezik a munkálatokat :)

Írj majd, hogy Te hogy állsz, és ha van valami új tapasztalatod! Engem is érdekel:)

2009. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szia! Örülök, hogy válaszoltál, én is az első 2 gyerkőcöt a Nyírőbe szültem 18 és 15 évvel ezelőtt. Most 40 múltam a harmadikat várom kisfiú. Nagyon boldog vagyok, mert az elsők lányok mindketten. Az én dokim Dr. Halász Domonkos és Újpesten az SZTK-ja járok hozzá. Most kezdtem a 19. hetet. December 26-ra vagyok kíírva. Te mikorra várod pontosan és Neked ki a dokid? Augusztus elején jön vissza a nyári szabijáról az orvosom, azt mondta, hogy kellene találkoznunk legalább egyszer a magánrendelőjében, ott megbeszélünk mindent a szüléssel kapcsolatosan, meg piszkos anyagiak. Addig nem tudok friss infókat. Ha Te addig esetleg többet megtudsz a kórházról, kérlek oszd meg velem is. Köszönöm.
2009. júl. 27. 09:20
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok Neked :))

Én is a héten kezdem a 19. hetet, múlt héten voltam a 18 hetes genetikai uh-on.December 24-re vagyok kiírva :))

Az én dokimnak is van magánrendelője, de soha nem oda hív be, hanem a kórházba. Ott nem kér pénzt, de azért mindig kap valamennyit, + a szülés árát is "megbeszéltük" már. Egyébként Dr. Vájlok Endre a dokim. És 4 évvel ezelőtt szültem a Nyírőben kisfiút, és úgy tűnik most is kisfiam lesz :D Legközelebb aug. 18. körül kell mennem, akkor 22 hetes leszek. Én cukor miatt járok a MÁV-ba, mert az elsővel cukros voltam, és inkább elküldött a doki diabetológushoz. Már 16 hetesen ittam cukrot, de közben közölték velem az uzsokiban, hogy akkor is mennem kell oda 25 hetesen meginni. Nem tudom miért nem jó nekik a MÁV-os eredmény, de ezt mondták :(

Szülésznőről még nem érdeklődtem, majd 30. hét után megkérdezem a dokimat, hogy ajánl-e valakit. A Nyírőben nagyon kedves szülésznőm volt, jó lett volna, ha ő is ide megy át dolgozni. (sokan mentek ide a nyírőből)

örülök, hogy megtaláltuk egymást, még az is lehet, hogy egyszer személyesen is összefutunk a kórházban :))

2009. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én novemberben szültem az Uzsokiban, ügyeletes orvosnál. Velem angyon korrekt volt mindenki, nem foglalkoztak velem kevesebbet, mint másokkal. A szülés előtt érdemes eémenni szülésfelkészítő tanfolyamra, általában szeptemberben kezdődnek,és ott minden trészletesen elmondanak.

A szülőszobán vannak labdák, zuhanyozhatsz. Szülés előtt van beöntés, ha te nem tetted meg, akkor borotválnak. Gátvédelemmel indult a szülés, de sajnos metszés lett belőle. Maga a szülészet elég lepukkant, nekünk azt mondták, 2010re lesz kész a felújítás. Ha választhatsz inkább kérd az 5ágyas szobát, ehhez tartozik fürdőszoba is. A többi szobában kevesebb az ágyszám, de a folyosóra kell menni tusolni. sima szülésnél 5 napig vagy bent a kórházban.

nem tudom, mire lennél kíváncsi, kérdezz konkrétan, és megpróbálok válaszolni! talán holnap meg tudom nézni!

2009. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak!

Ha gondolod írhatsz a privátra is, ha van msn-ed leírhatnád.

Ott jobban tudnánk dumcsizni.

2009. júl. 27. 13:09
 6/22 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak 12-25.

Köszönöm Neked is az infókat, azt nem tudod véletlenül, hogy lehet választani room-ing szoba, vagy sima szoba között. Én szeretnék a babával egy szobában lenni, nem tudom itt megoldható-e. A Nyírő Kórházban is ilyenbe voltam, ott hatan voltunk egy szobában, plusz 6 baba, de nekünk a folyosón volt a mosdó. Az első szülésnél még nem volt ez divat, így hát szegény gyerkőcöt sebes popsival vittem haza a kórházból.

2009. júl. 27. 13:17
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

12.25 vagyok

Első éjszaka nincs veled a baba, utána ha akarod, végig melletted lehet éjjel-nappal. csak este 8-10ig (ha jól emlékszem) viszik fürdeni a babákat. Reggel pedig 8-ra le kell adni, akkor vizsgálja meg a gyerekorvos, stb. Igazából a csecsemősök azt szeretik, ha az anyukánál van a baba, és nem bent náluk!

2009. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! :)
2009. júl. 27. 16:49
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Az én dokim is a Halász Domonkos. Igaz még csak 1x találkoztam vele személyesen, mert most kellett dokit váltanom. 31. hétben vagyok és október 19-re vagyok kiírva. Ha esetleg lesz több tapasztalat a dokival kapcsolatban azt szívesen venném:)))) Én már megbeszéltem vele a "piszkos anyagiakat is" Kíváncsi lennék másnak mit mondott! Köszi
2009. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó válaszoló!

Még személy szerint nekem mondott semmit anyagiakról. Viszont aki nekem ajánlotta Őt, azt mondta, hogy 70-80-ezer Ft a szülés. Igazából ez egy ügyeleti díj, ami arra értendő, hogy ha beindul a szülés és ő akkor nincs a kórházban, be kell hívják, akkor kell ennyit fizetni. Ha indítja a szülést, vagy éppen ott van mikor menni kell, akkor annyit adunk, amennyit a családi kassza elbír. Igazából ezen most én is gyötrődöm, mert szeretnék nála szülni, viszont nem tudok összeszedni ennyi pénzt szülésig. Nem tudom mit tegyek, cikis lenne neki ezt elmondani.

2009. aug. 12. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!