Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A volt MÁV kórházban milyen a...

A volt MÁV kórházban milyen a szülészet? Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Szülésznők, apás szülés, kórtermek, mit kell vinni szüléskor?
2009. nov. 9. 18:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
A MÁV kórházban állítólag nagyon jó a szülészet. De ha nem oda tartozol, akkor csak fizetősként szülhetsz ott!
2009. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én két szülésznővel találkoztam a szülésemkor. Az egyik nem volt szimpi, kicsit szigorú volt. A másik nagyon kedves volt. Apukák bent lehetnek, ott lehetnek a babával fürdetéskor. A kórtermek 3 ágyasak, mindegyikhez van külön zuhanyzó, wc. A nővérek nagyon kedvesek, de a csecsemősök szerintem bunkók. Talán egy volt köztük, aki normálisnak nevezhető.

A babának nem kell vinni ruhát, csak pelust meg popsitörlőt.

Szüléshez kell vinni hálóinget, papucsot, meg lehet kicsit inni közben. Szerintem a szüléshez nem nagyon kellett más.

2009. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve szültem ott, nagyon meg voltam vele elégedve! A nővérek rendesek voltak, a szülés is kellemes élmény összességében, a körülmények kifejezetten jók, a szobák is :)

Ha nem élnék már nagyon messze, akkor most is oda mennék szülni!

2009. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én Dunakeszin lakom, Váchoz tartozom senkinek nem kellett fizetnem a szülésért pedig császárral szültem februárban.

Honnan vetted ezt a butaságot?? Bárki, bármikor, bármelyik kórházban szülhet INGYEN! Persze Magyarországon.

2009. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A csecsemősök között tényleg van bunkó. Talán azt hiszik, hogy valami felsőbbrendű lények vagy nem tudom de van 1-2 nagyon aranyos is előttük le a kalappal. A szülőszoba nagyon nagyon jó, kifogástalan, az a szülésznő aki épp ügyelt szintén nagyon rendes, kedves volt, nélküle meghaltam volna asszem.

2009. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok! Oda tartozom területileg, viszont nincs választott orvosom, ezért nem tudom, hogy ott hogy működnek a dolgok. Akihez végig jártam nagyon sokat kér, ezért maradt ez a megoldás. Amúgy is, ha egy normális ügyeletest sikerülne kifognom, annak adnék azért valamennyit, meg a szülésznőnek is.

Nem tudom, hogy így is emberszámba fognak vajon venni, hogy nincs fogadott dokim?

2009. nov. 10. 14:02
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Nyugodj meg! A barátnőm is nyáron szült ott úgy, hogy nem volt fogadott dokija. Nagyon lelkiismeretesen ellátták, előbb bent is tartották, mert kevés volt már a magzatvize és kicsit zavaros. Nagyon odafigyelt rá a doki, akihez került. Nekem úgy mesélte, hogy elégedett volt mindennel. Egészséges kisfiút szült :-)

2009. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

szerencsés vagy,hogy oda tartozol.Én nyáron szültem ott és nagyon meg voltam elégedve.Nem oda tartoztam,a fogadott orvosom által kerültem ide,de mivel pont szabin volt (három héttel előbb szültem és nem volt Magyarországon),ezért az ügyeletesnél szültem.A szülőszoba pindurka,de mindennel felszerelt,az apuka bent lehet a fürdetésnél,nekem anyukám is bent volt,az apával váltották egymást.Szülésznőt itt nem lehet fogadni,de akihez kerültem nagyon emberséges és kedves volt.Egy rossz szót nem tudok leírni a szüléssel kapcsolatban.És nekem a bent töltött három nap alatt sem volt panaszom.Bunkó csecsemőssel nem találkoztam,sőt!Igaz második babómat szültem,így azért az ember tapasztaltabb és már nem ijed úgy meg,mint az elsőnél.

2009. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak.

Köszi, amiket írtál tényleg pozitív dolgok és azt hiszem, hogy erőt is ad, így szülés előtt.

2009. nov. 12. 21:20
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hónapja szültem ott és örömmel gondolok vissza.

Én nagyon elégedett voltam a szülőszobával, szép, tiszta és felszerelt!!! A szülésznőm nagyon-nagyon rendes volt. Mindenben segített, minden kérdésemre készségesen válaszolt ( első szülésem volt, így volt kérdésem nem kevés), figyelt rám, és amit fontos értett a munkájához.

Úgy emlékszem Fehér Andreának hívták. Kívánom neked hogy te is hozzá kerülj.A dokim fogadott volt, de én vele is nagyon elégedett voltam.A párom végig ott lehetett, nem vesztette szem elől a bábánkat egy percre sem, és szerencsére erre volt is lehetősége, mivel mindenhová odaengedték.Nézhette a fürdetést, fotózhatott, így utólag jó újranézni ezeket.

Szerintem a kórtermek is nagyon jók. Bevallom rosszabbra számítottam. 3-man voltunk egy szobában, külön WC és zuhanyzó ami szintén szép és tiszta volt.

A nővérekből és a csecsemősökből azt hiányoltam, hogy többségük nem volt túl segítőkész ha valami kérdéssel fordultam hozzájuk.De voltak kivételek, így már csak hozzájuk mentem ha bajom volt.

Szóval én elégedett voltam, és ha majd egyszer lesz még egy babám azt ugyanitt, ugyanígy szeretném megszülni.

2009. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!