Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tatabányai anyukák, akik...

Tatabányai anyukák, akik tatabányán szültetek leírnátok a kórházi "menetet"?

Figyelt kérdés
gondolok most arra,hogy bementek,mert beindult a szülés:átöltöztök...hova teszik az utcai ruhát?a nagy csomagot?a kis szülőszobai csomagot viszitek-e magatokkal?az mekkora?vajúdás,előkészítés a szülésre hogyan,hol zajlik?a vajúdásnál apuka bennt lehet-e?ha megszültél és babás vagy rooming szobában vagy az hogyan zajlik utána?melyiknél hány ágyas szobák vannak?a csecsemősök miben segítenek,miben nem?ha babás-mamás szobában voltatok,akkor hol történt a pelusozás,esti fürdetés,látogatás?ha roomingban voltatok ott hogyan zajlanak a dolgok?ott mi az amit elvárnak tőled a szoptatáson felül?mindenre kíváncsi vagyok!írjatok minél többen tapasztalatokat,történeteket!
2012. szept. 11. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem szülés előtt pár nappal be kellett feküdnöm, így már megvolt a helyem. 4 ágyas szobában voltunk hárman + a gyerkőcök. A szülés napján megkaptam a hálóinget, aztán mennem kellett borotválásra és beöntésre. Utána nagy WC és zuhanyzás, aztán oxitocint kaptam. A vajúdás abszolút egyedül történt, nekem nem volt fogadott orvosom, meg sem kérdezte senki, hogy szeretném-e hogy valaki bejöjjön mellém (én meg hülye voltam és nem is kérdeztem meg, azt hittem ez így természetes). Néha rám nézett egy szülésznő, kérdezgette hogy érzem magam, megnézte a fájásokat, kérdezgette hogy nincs-e székelési ingerem.Reggel 8-től fél 1-ig kaptam az oxitocint, de nem nagyon akartam tágulni, fájásokat szinte nem is éreztem. Aztán burkot repesztettek, 10 perc múlva olyan fájásaim lettek, hogy csillagokat láttam :) Akkor már jött a doki is (Eszlári doktort senkinek sem kívánom) és kb. 1 óra múlva meglett a kisfiam. Aznap már nem is láttam a fiamat, pedig mindketten rendben voltunk, szerintem ez doki függő, de abban biztos vagyok, ha lesz még egy gyerekem nem fogom engedni, hogy elvigyék az első éjszakára... Baba-mamás szobában voltunk, másnap reggel 6-kor hozták a fiamat etetésre. Onnantól kezdve 3 óránként etetés, előtte és utána mindig mérni kell a gyereket egy füzetbe vezetni kellett hogy mennyi volt a súlya kaja előtt és után, tehát mennyit evett, kaja előtt pelusozni. Esténként mindig jön egy nővérke, aki segít a fürdetésnél és igazából tényleg mindent megmutatnak, nem szabad félni kérdezni kell, ha valami nem világos. Azt hiszem szintén másnap jött a kórházi védőnő, akivel lehetett beszélgetni. A baba-mama szoba igazából tényleg arról szól, hogy az első pillanattól kezdve együtt légy a gyermekeddel és első pillanattól te lásd el. A csecsemősök szívesen segítenek, szerintem kedvesek.

Ami negatív tapasztalat, hogy nekem nem indult meg a tejem, bár bedurrantak a melleim, nem segítettek a fejésben, nem kaptam segítséget, hogy mit kellene tennem és hogyan, így tejlázam lett és mielőtt még szoptatni tudtam volna rendesen már el is ment a tejem...

2012. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Becsöngetsz, adnak kórházi hálóinget. A cuccaidat egy öltözőbe tudod betenni, ahonnan majd a szülésznő átviszi a szobádba ha átkerülsz az osztályra. Apa bent lehet, de kell neki kórházi látogató szett, azt hiszem a kórház parkolójában lévő patikában a legolcsóbb.

Nekem sürgősségi császárom volt. Így inkább erről tudok írni. Velem nagyon rendesek voltak, az ügyeletes szülésznő is és az orvos is, igaz volt fogadott orvosom is. A császáros részen 3 óránként hozzák ki a babákat és 5 ágyas szobák vannak. Ha van szabad hely a rooming in-ben, akkor 2 nap után át lehet menni oda. Az én fiam a PIC-en volt. Na ott viszont tisztelet a kivételnek, de nagyon bunkó nővérek voltak. Nem igazán mutattak meg semmit, és segítőkészek se voltak. De volt 1-2 aki kedves volt és segített is.

Fenn az osztályon van egy fiatal szőke csecsemős ő nagyon kedves, meg egy magas rövid hajú kicsit teltebb ő is nagyon segítőkész volt.

A 2-on van a tejkonyha, szerintem oda érdemes lemenni. Segítenek, hogyan fejd le a tejed, hogyan masszírozd a melled és ha kell ott van fejő, le is tudod fejni. Azt hiszem délelöttönként 9-től lehet ide lemenni. Nagyon kedves nénik vannak!

Nekem összességében a sok rossz után amiket hallottam a tb-i szülészetről pozitív véleményem lett. Persze van egy-két szülésznő aki mufurcabb, de a zöme nagyon kedves.

2012. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 11. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!