Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pelenkára volt szükség...

Mennyi pelenkára volt szükség szülés után a kórházi napokon a babának - naponta?

Figyelt kérdés
Nem akarok túl sokat vinni (legfeljebb párom hoz még be)
2012. szept. 19. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát nálunk a kórházban adtak. 2008-ban szültem az elsőt, akkor napi 5 db-ot adtak.

2011-ben szültem a másodikat, ott a három napra adtak 5db-ot:) tudod válság...

Szóval napi 5 db bőven elég volt, még volt hogy maradt is:)

2012. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én szombaton szültem szerdán délben jöttünk haza és fél csomagot elhasználtam az 1es 43dbos pampersből. igaz, hogy ő minden pelusba kakilt
2012. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

kaptunk napi 5 darabot, 6 hete szültem.

Nekünk sajnos bőven elég volt ennyi, még maradt is, mert nem indult be a tejem, úgyhogy nem is kakált, csak az utolsó napon. A pisi sem volt túl sok.

2012. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nálunk vinni kell...

Köszönöm szépen a válaszaitokat, akkor 5 db számolok naponta.

2012. szept. 19. 10:24
 5/13 anonim ***** válasza:

2011-ben szültem, de 1 napra 6-ot adtak maximum.

A lányomon napi 3-4× lett cserélve, amikor fent volt. Nem akartam zavarni az alvásában.

Itthon már volt, hogy napi 8× cseréltem neki, de ez elég hamar (7. hétre) lecsökkent napi 5-re, mert annyiszor evett.

Sosem reklamált a pelenka miatt szerencsére. Széklete is csak étkezés közben volt.


Most 14 hónapos, napi 3× cseréljük neki, ha nem 4×.

Bár, ő eléggé gyűlöli már a pelenkát, de szerintem nem annyira, hogy a szobatisztaság felé elinduljunk.

2012. szept. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy csomag elég, és nem fogy el, ha 3-4 napnál nem maradtok tovább. Amit én vettem, abban 28 db. volt.


Igaz, után otthon volt az első hetekben olyan, hogy napi 10-15 is fogyott, nem lehetett bepelenkázni. alá tettem az új pelust, megemeltem a lábát, és újra termelt, és ezt egy pelenkázáskor 5x is képes volt megismételni. :o)

Aztán szoptattam, hogy elaludjon, erre megint rottyantott, és kezdődött elölről az egész. :D

Akkor nem találtam ennyire viccesnek...

De ha kell, majd hozatsz be még.


A méret miatt sem érdemes sokat venni az egyesből, mert ez a legutóbbi (vicces) babám olyan nagy volt, hogy egyből a kettes volt jó rá...

2012. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A lányom napi 12-15 pelust is képes volt telerottyantani az első hetekben, míg a fiamnak napi 4-5 db-nál nem kellett több. Ő viszont hosszú baba volt, egyből 62-es holmikkal és 2-es pelussal indítottunk, még jó, hogy előre szóltam a rokonságnak, hogy véletlenül se vegyenek ajándékba 1-es pelust...
2012. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 3-at adnak naponta. Sztem egy 27db-os újszülött csomag elég a kórházi napokra.
2012. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


A 12-15 pelus naponta, az nem semmi :)

Legfeljebb hoz be a párom, ha kevés lenne.

Egyenlőre 1-est vettem csak, de beszerzek egy 2-est is, ki tudja, mekkora lesz a kislányunk.


Köszönöm a segítséget!

2012. szept. 19. 13:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért nem kell annyira kicentizni. Vigyél egy 45 db-os newborn-et. Én Pampers Premium Care-el kezdtem.
2012. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!