Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Szülés után hogyan...

Kathrin01 kérdése:

Kismamák! Szülés után hogyan sikerült vezetni a háztartást?

Figyelt kérdés
Én még nem szültem, de kíváncsi vagyok, hogy akinek már van babója, hogyan ér rá főzni, mosni, takarítani? Csak akkor amikor alszik a baba? Várom a válaszokat?
2009. aug. 2. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A babát két szopi között hagyom a kiságyában,és akkor végzem a munkámat.Délután van egy időszak,amikor foglalkozom vele.Ha az apja otthon van,ő is vigyáz rá.Pár hete volt egy olyan kérdés,hogy valaki nem akarja a picit a nagymamához elengedni éjszakára.Egy pszihológus válaszolt nek.Ajánlom,hogy olvasd el a linket.Nagyon hasznos kezdő kismamáknak.
2009. aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Miután megszültem mindig volt segítségem 2 hétig, így az alatt az idő alatt csak a lányommal és a pihenéssel kellett foglalkoznom. Apróságokat megcsináltam. Aztán mikor egyedül maradtunk, volt is kapkodás, először ugye nagyon sokat alszanak, így mindig meg tudtam főzni, a többit is megcsináltam. Most 4 hónapos múlott, úgy csinálom, hogy a hangos munkákat hagyom akkorra, mikor ébren van, hogy ne zörögjek, a halk munkákat /felsöprés, felmosás stb./ meg mikor alszik.
2009. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen a baba. az elő időszakban jó ha valaki segít, főleg, ha a baba sokat éjszakázik, mert hulla fáradt vagy nappal. vannak olyan anyukák(szerencsére én is köztük vagyok), akik ki tudják aludni magukat éjjel, és jut energia a házimunára. ha a baba alszik, vagy sírás nélkül elvan a kiságyban, akkor el lehet végezni a munkát..sajna előfordul, mikor tényleg egész nap nyűgős a baba, akkor csúszik a dolog, de azt hiszem, ez elfogadható egy pici baba mellett...
2009. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy. Ha aludt, én is aludtam. Férjem csinálta meg a házimunkát este vagy reggel, én örültem, ha ebédelni volt időm/erőm. Az a baj, hogy hiába lett volna mondjuk 1 órám, amikor a baba aludt, akkor még én is hulla voltam az első 6 hétben. Utána meg már alig alszik napközben kisfiam, igy most sem vagyok időmilliomos. Bár most eljátszik már egyedül, ez alatt lehet tenni-venni, csak rossz, hogy nem tudom kiszámitani, mikor mennyi időm lesz. Főzni pl. igy nem szoktam, csak ha valaki segit közben (férjem, nagymamák). A mosás ok, az nem annyira időigényes. Takaritás: mi elmegyünk valahova a babával, hogy ne kapjon port, és férjem takarit. Ötletem sincs, hogy oldanám meg, ha nem segitene ennyit.
2009. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Az 1. hónapban sehogy, azt sem tudtam hova kapjak... család segített sokat (főzés, takarítás). Aztán kb. 1,5-2 hónapos volt a baba mikor már vmiféle napirendünk volt, így azért könnyebb volt, és már belefért némi háztartás is.

Én csak hétvégén főzök, hétközben kaját rendelünk az egészségkonyha.hu-ról, megéri nem drága, és csomó időt spórolok vele. Mosás, az nem gáz, 5 perc alatt bedobálom a gépbe, aztán 5 perc a teregetés. Takarítást eleinte úgy csináltam hogy minden nap egy helyiséget megcsináltam, amikor babó aludt. Mostmár elvan egymagában is a járókában, így egy nap alatt ki tudok már rendesen takarítani. Most 3,5 hónapos. Ne izgulj majd neked is kialakul, az első pár hét mindenkinek nehéz.

2009. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én az első héten nem csináltam semmit, mert egész nap cicin volt a babám. A férjem szabin volt két hétig, ő mindent megcsinált, de a 2. héten már főztem, mert szeretek főzni.

Amikor visszament dolgozni, akkor hamar összekovácsoltam a házimunkát és a babázást. Kicsi a lakásunk, ebből a szempontból ez szerencsés, főzni viszont minden nap szoktam. Az én fiam elég sokat aludt napközben, akkor főztem, négy hetes korától már tornáztam is, volt időm arra, amire akartam időt szánni. Amikor már többet volt ébren, akkor vittem magammal és nézelődött, amíg én például főztem, közben beszéltem neki, énekeltem, táncoltam és láthatóan jól szórakozott. Szerintem ehhez szokott hozzá, mert most már nyolc hónapos, de tök jól eltotyog mellettem a mai napiga, amíg tornázom, a takarítást nem szereti, mert akkor be kell raknom a kiságyba, a főzéssel általában nincs baja, viszont ha be kell kapcsolnom a sütőt, akkor ő etetőszékbe kerül, nem akarom hogy megégesse a kezét. Nah, ezt a korlátozást nem annyira szereti, de általában türelmes.

2009. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első héten a férjem és anyósom segített; erőm az nem sok volt, se főzni, se takarítani. Ez kb. 1 hónapig ment. Mostmár úgy csinálom , hogy amikor alszik a baba , akkor próbálok tevékenykedni. (10 hetes) Máshogy nekem nem megy még.

2009. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első héten én sem foglalkoztam semmivel csak a lányommal.Viszont nekem kifejezetten jól esett hogy véégre csinálhatok valamit.Ugyhogy meg is csináltam mident mialatt a baba aludt.Ha reggel 7kor akkor reggel 7kor, nem esett nehezemre.Persze nem vagyunk egyformák de én erősnek éreztem magam és meg tudtam csinálni mindent.Azóta is pedig már 11 hónapos simán megcsinálok mellette mindent.
2009. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is az első 2 hétben volt segítségem, bár inkább csak főzés terén, a többit szerettem én magam elvégezni. Nekem nem jött be, ez a "amíg a gyerek alszik, én is", mert mindig úgy voltam vele, hogy elvesztegetett idő, és lehet, hogy kipihent leszek, de a lakás meg elszalad.


Amíg kicsi a baba, addig könnyű lesz a házimunka, mert ahova teszed, ott marad (játszószőnyeg, kiságy), illetve sokat alszik, és akkor lehet a legjobban haladni a háztartással.


Majd amikor már kúszik-mászik-feláll-lépeget, na akkor már nehezebb lesz.

Nekem most 10 hós a kislányom és rendszerint amíg főzök beültetem az etetőszékbe néhány játékkal, takarításhoz pedig járókába teszem, csak így tudom megoldani.

Vasalni meg mindig akkor vasalok, amikor alszik.


Viszont a lakásunk most is olyan,hogy bármikor jön vendég, nem kell szégyenkeznem, a férjemet meg minden nap friss vacsorával várom :)


Szóval baba mellett is lehet háztartást vezetni, aki mást mond, valamit nagyon elrontott.

2009. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos a babám, sose volt mellette gondom a háztartással. Vagy akkor csinálom, amíg alszik, vagy ha ébren van, és eljátszik magában. Szerencsére kiszámíthatóan alszik délelőtt és délután is 1-2 órát, és szeret egyedül is játszani, nem ragaszkodik a társaságomhoz. Mármint ahhoz ragaszkodik, hogy rám lásson, csak nem kell, hogy nonstop szórakoztassam.

Egyébként nem olyan nagy a lakásunk, 1-2 óra alatt ki lehet takarítani az egészet, de nem egyben szoktam csinálni, hanem mindig egy picit. Egyik nap vécé-fürdi takarítás, másik nap felmosás, stb. Mióta elkezdett mászni, azóta 2 naponta porszívózok és hetente 1-2 alkalommal felmosok. Mosás-teregetés nem nagy idő, vasalni csak a nagyon gyűrödős ruhákat vasalom. Főzni nem szoktam minden nap, hetente párszor csupán, de nincs rá igényem, se a férjemnek.

Minden nap tudok pihenni is, tornázni is a babám mellett.

Mondjuk a szerencsések közé tartozom, nagyon nyugodt a babám, mellette tényleg bármit lehet csinálni.

2009. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!