Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen következményei vannak...

Milyen következményei vannak a magzatvisszatartásnak?

Figyelt kérdés
kislányomat természetes úton, 35. héten hoztam a világra, 2,5 kg volt és egészséges, nem is voltunk benn csak 3 napig, utána sem volt beteges, mire hazamentünk szopni is megtanult. emlékszem, azt mondta a doki, ha előbb megyek be, visszatarthatta volna. de miért, ha ennyi idősen már fejlett? azért akar kijönni, mert eljött az ideje, nem? (persze ha nincs fertőzés, egészséges mama-baba, stb) tehát miért tartanák vissza mondjuk 35-36 hetes magzatot? én a másodikat várom és nagyon utána akarok járni, fel akarok készülni, mert szerintem ez is egy beavatkozás és én beavatkozások nélkül szeretném világrahozni gyerekeimet. (az elsőt sikerült, mindenfélék nélkül, csak egy tényleg pici gátmetszés volt)

#magzatvisszatartás
2012. szept. 23. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem azért tartják vissza még ilyenkor, mert nem elég fejlett a tüdeje, úgy tudom, hogy az az utolsó hetekben fejlődik ki teljesen és egy baba a 37. héttől nem számít koraszülöttnek.
2012. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, ha érett, fejlett, és egészséges, totális hülyeség visszatartani!!!
2012. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden 35. hétre született baba jöhet haza 3. nap. Van aki ott marad még egy - két hétig.

37. hét a koraszülöttség határa. Nem véletlen. Lehet, hogy a lányod fejlettebb volt és nem 35. hetesnek felelt meg.

2012. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen, lehet hogy fejlettebb volt, ultrahang ugye mutatja hogy hány hetesnek felel meg? akkor nekem, jól emlékszem, 35 hét 4 napot mutatott,de már nem volt mit tenni, nagyon gyorsan jott. jelzem azelőtt nem erőltettem meg magam, tényleg nyugodt terhességem volt.

arra is kiváncsi vagyok hogy van e valaki aki megtagadta a magzatvisszatartást, saját felelősségre?

2012. szept. 23. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nem minden 35 hetes magzat olyan fejlett,mint a kislányod. És mivel az orvosok ezt nem tudják biztosan garantálni,így visszatartják,ameddig tudják. Rendben,hogy van súlybecslés,de az sokat tévedhet,erre nem alapozhatnak az orvosok,mert ha esetleg nem elég fejlett a baba,akkor az orvost terheli a felelősség,ha később bármi probléma lesz a babával. A kórházban a szobatársamnak 35.hétre született a babája,nem tudták visszatartani a szülést. Épp,hogy 2110gramm lett 10 napos kórházi ápolás után, besárgult,belázasodott,és nagyon nehezen szopott. Nem fejlődnek egyformán a babák,és az orvosok nem tudják előre megállapítani 100%-os garanciával,hogy érett-e a baba. Ezért tartják vissza.

39hkm

2012. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dokim azt mondta, hogy 36 hétig tartanak vissza, de bírjam ki a 37 hetet :) mondtam neki ha csak rajtam múlna:) 35 + 5 hkm :)
2012. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 23. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért tartják bent a babákat ilyen fiatalon, mert a tüdejük csak az utolsó időszakban fejlődik ki. Van egy anyag ami segíti a babát az első levegővételben. Ha nagyon korán születik meg a baba légzési problémája is lehet.


Nekem mindig kisebbnek mondták a babámat és 3 kiló felett született meg. Ha van saját orvosod akkor szerintem bízz benne. Nem minden felesleges beavatkozás.

Jajj istenem ez olyan borzasztó, hogy egy laikus próbálja megmondani mit csináljon az orvos.

2012. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A normál terhesség ideje nem véletlenül 40 hét.....ennyi idő kell, hogy a babának mindene teljesen kifejlődjön. Persze vannak fejlettebb babák, neked szerencséd volt, de nem ez a jellemző. Apukám 35. hétre született (tudom, régen volt) de 4 éves koráig 5x volt tüdőgyulladása a koraszülöttsége miatt és maradt is vissza károsodás....A 37. hétig megpróbálják visszatartani, hogy bent fejlődjön, ha megfelelő a tápanyagellátása, mert a 36. héten fontos folyamatok mennek végbe az anyaméhben. Az uh-n pedig a csontok hosszából becslik a súlyt, tehát bőven lehet eltérés.

2,5 hónapos babó anyukája

2012. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet tudni, hogy milyen fejlett ilyenkor egy magzat. Vannak olyan szülések, amik a 30. hét valamelyikén spontán beindulnak, vagy akár korábban is. Erre nem lehet azt mondani, hogy azért akar kijönni, mert itt az ideje!

Egy szobatársam szintén a 35. héten szült, de neki hiába volt így is 3kg fölött a lánya, a koraszülöttosztályra került. A súlya megvolt, de nem volt elég fejlett. Nem tudta tartani a hőmérsékletét ezért inkubátorba kellett tenni stb...

Az én a lányom a 40. hétre született 2870g-mal, tehát 35 hetesen elég picike lehetett. Őt nem vihettem volna haza pár nap múlva, ha korábban születik (így szerencsére igen).

Az első lányom 3370g-mal született. Ég és föld volt kettejük között ez a fél kg különbség.

2012. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!