Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Karcagon fogok szülni. Milyen...

Karcagon fogok szülni. Milyen a Kórház és a szülészet személyzete? (többi lent)

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy szülés után, amint mind a ketten rendben vagyunk odaadják majd a Babámat, hogy ismerkedjünk kicsit? Velem lehet majd a szobában legalább nappal? Mennyire voltatok megelégedve az orvossal és a többi veletek foglalkozóval?

Nincs fogadott orvosom. Ti mennyit adtatok az orvosnak? Rajta kívül még valakinek adtatok valamit? Mit, és ha neki is pénzt, akkor mennyit?


2012. szept. 28. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyszer sem adtam dellát,ellenkezik az elveimmel.

Bár tavaly olvastam valahol a neten,hogy oda adják a babát ha nincs gond,de ez csak kis mézes madzag! Ha elég akaratos vagy,akkor talán oda adják!!

Legkorábban etetéskor viszik egyébként,az első nap nem is lehetsz együtt a kicsivel,csak másnap,ha bele egyezik a gyerekorvos. Ezután csak fürdetni éjfélkor,illetve reggel vizitkor viszik el.Ha kéred,akkor fürdetés után vissza viszik Neked - én ezt javaslom!! Hamarabb össze szoktok,megszokod az éjszakai etetés,és hamarabb belövell a melled az igény szerinti szoptatástól,valamint nagyobb az esélye,hogy nem 5 napot kell bent lenned Vele! Egyébként 3 óránként viszik enni a babát,és ha letelt a fél óra,akkor ha a melleden van is simán letépi egy-némely csecsemős,és teáztatják ha nincs Veled!

Eddig 2 dokinál szültem,az egyik a néger volt,szülésnél nem volt Vele gondom! Másodjára nem tudom ki volt bent,de akkor sem volt gond,harmadjára intézményen kívül sikerült világra hoznom a babót,akkor is rendesek voltak!!

Így nincs velük gond- az egyedüli az,hogy ha letelik a fél óra szopi idő,akkor letépik Rólad a babát.

Bármi van,nyugodtan lehet szólni az illetékesnek,el fogja magyarázni,meg fogja mutatni hogy kell! De a szobákban levő anyukák is szívesen segítenek!! :-)

Ha Veled szeretnéd hogy legyen a Babád,akkor vigyél be textil pelust legalább 5 db-ot,a feje alá kell,meg etetésnél-böfiztetésnél,vigyél popsikrémet,törlőt és pelust. Ezeket tavaly nem szívesen adták! Bár a kórházban kapsz majd kb a 2-3. napon egy pár mintát (egy akó prospektussal),de ez nem elég míg ott vagytok. 5 éve még volt minden,tavaly már nagyon húzták a szájukat,ha nem volt valami!


Remélem semmit nem hagytam ki!! Ha bármi kérdésed van,állok rendelkezésedre!! :-)


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-D


Üdv: 3 lányos,21hkm

2012. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát remélem azóta kicsit baba barátibb a helyzet. Főleg, hogy azt olvastam rengeteg múlik azon, hogy az első órában odaadják e a kicsit az anyának vagy sem. Max. majd valahogyan megpróbálom kikövetelni, hogy amennyit csak lehet velem lehessen. Mert ez így kicsit elszomorító, 9 hónapon át olyan közel vagyunk, hogy közelebb már nem is lehetünk utána meg majd egy hétig alig lehetünk együtt... na ne.

Köszönöm a választ és Nektek is minden jót kívánok! Már csak az maradt le, hogy kinek mit és mennyit adtál/adtatok.

Várom a további válaszokat is azért, neked pedig megy a zöld kezecske!

2012. szept. 29. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár a szopó reflexük megvan a babáknak,olyan sok nem múlik azon,hogy most fél óra elteltével,vagy 2-3 óra elteltével szoptathatod meg először... Az más kérdés,hogy amíg meg nem kapod,mit csinálnak Vele,mivel etetik.

Mind a 3x relatíve soká kaptam meg az újszülöttet,de a tejtermelődést,a baba ügyességét és a kettőnk közti kötődést nem befolyásolta.

Senkinek nem adtam semmit! Mint írtam,ellenkezik az elveimmel. Jobban megfizetik ezeket a dolgozókat,mint azokat,akik nap mint nap kétkezi munkával keresik a kenyerüket, próbálják eltartani a családjukat... (lásd gyári munka vagy rakodó munkás)


További boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,21hkm

2012. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia Mindenki!!

Először is leszeretném szögezni,hogy nem én fogok szülni sem most sem pedig az elkövetkezendő időszakban a karcagi kórházba.Azért írom le a véleményem mert egyszerűen a hallottak alapján nem tudom mit gondoljak?!Igen,tudom jól nem szoktak a hallottak alapján ítélni de ezt már nem lehet szó nélkül hagyni.Szóval van egy rokonom,nevezzük ZÉ-nek(40.hetes kismama). Tehát van ZÉ lassan 3.hete van a karcagi kórházban a szülészeten, mert jósló fájásai vannak.Van fogadott dokija,akihez járt is magánrendelésre és elkérte a pénzt a vizsgálatra,ami oké normális ha magánrendelésre megy az ember.Szóval ez a doki akit szintén nem akarok a nevén hívni (legyen ez az ember X) azt mondta hogy ezen a héten péntek elött megfog születni a babája(2013.02.08 elött).Hetfőn (2013.05.04-én) volt neki egy amnioszkópia vizsgálata és a doki,X azt mondta neki sajnos nem látja hogy a magzatvíz milyen állapotba van ezért most nem tud semmi jót mondani.Ez most komoly??Semmit nem tud mondani és ő nevezi magát dokinak?Jézusom!!Tehát meg volt neki ez a vizsgálat aztán másnap megint és a mai nap folyamán ismét (2013.02.06)amikor is X azt mondta hogy csak viccelt amikor azt mondta hogy a héten meg lesz a baba!Ez most komoly? Azt hiszi,hogy a Showder-klubba van?2 ember élete vicc?Poén?Normális emberek vannak? Szeretnék ennek a dokinak gratulálni amiért erre a pályára került..Ja és akkor ott vannak az ápolók,igen róluk is hallottam pár szép szót..pl.az egyik kedves szülésznő: "jajj megint dolgozni kell?" Ez normális? Korrekt?

Ja és igen a legfontosabb ez a kórház elnyerte tavaly az év szülészete címet.. Kérdezem én miért? Miért kaphatta meg ezt a kitüntetést ha így viselkednek az emberrel? Tudtommal azért választják ezek az emberek ezt a szakmát mert szeretik az emberek és mert "élet-mentésre" esküdtek.

Bocsi ha valakinek nem tetszett a kritikám!!!!!!!!!!

2013. febr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!