Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen módszerek vannak a...

Milyen módszerek vannak a szülés megkönnyebbítésére?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon nem bírom a fájdalmat, egyenesen rettegek minden olyantól, ami fájdalmat okoz (nem egy szúnyogcsípés kategóriában) pl fogorvoshoz is gyűlölök menni... És most a szülési fájdalmaktól is nagyon félek... van olyan torna, gyakorlatok, bármi amit a terhesség alatt lehet csinálni, hogy a szülés könnyebben menjen? És közben? Vajúdásnál? Labda, melegvíz, jégkocka... valami? A mellett hogy rettegek, még hisztis is vagyok, szóval előre félek magamtól :D Remélem megértő válaszokat kapok...:) Légyszi tapasztalatból írjatok. :)

2012. okt. 4. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress olyan orvost/szülésznőt, aki tolerálja a hisztit. Magyarán nem kell nála csendben, fegyelmezetten szülni. Ahol el tudod engedni magad.

Rengeteg energiát emészt fel, hogy visszafogd magad, és el fog húzódni a vajjúdás.

Ha kiabálni, hisztizni, vagy jajongani akarsz, akkor hajrá!


Erősítsen a tudat, hogy minél jobban fáj, annál hamarabb vége, és kézbe veheted a várva várt babádat! Anya leszel!


Van, aki olyan görcsöket érez, mint a menstruáció alatt, van, aki sokkal erősebbet. De aki kibír 3 nap szenvedést egy komisz ciklus alatt, az túléli a szülést is. :)))


A meleg segít, a hátmasszázs is, mindkettő gyorsítja is a szülést.

Sokat segít, ha van veled valaki, célszerűen a gyerek apja. Szenvedjen ő is. :)))


Annyira erős, őszi ösztönök fogják átvenni az irányítást, amit még el se tudsz képzelni. Ha át tudod adni magad, és hagyod, hogy a tested tegye a dolgát, olyan transzban leszel, ami segít elviselni a fájdalmat.


Tedd azt, ami jól esik!

Ösztönösen rá fogsz érezni, mi segít, mit szeretnél: meleget, sétálni, hintázni, feküdni, stb.

2012. okt. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Őszinte leszek, a szülés fáj. Nem is úgy igazán a szülés, hanem a vajúdás. Hála Isten én nem tudom mi az, hogy Oxitocint kap az ember. Ugye az fájás erősítő. Hála Isten nem volt rá szükség, leírom miért. Elkezdődik a vajúdás, mindenhogyan rossz lesz, ha állsz, ha ülsz, ha fekszel, tökmindegy. És ha már tökmindegy, akkor állj! Sétálj, mászkálj! Nekem egy szülésem volt eddig 3kor kezdődtek a fájások, és ha lehet ilyet írni, hogy azért mert ügyes voltam, és nem fekve szenvedtem végig az egészet, könnyebben tágultam, így oxitocin nélkül 7-re meg is lett a kicsim!

De kérhetsz epidurális érzéstelenítőt, ezt előtte az orvossal egyeztetni kell, én nem kértem, szerettem volna "megtapasztalni" milyen is a szülés, és nem bántam meg. Abban a pillanatban ahogy rádteszik azt a kis csöppséget, úgyis mindent elfelejtesz! Ügyes légy, drukkolok! :)

Ja és én is hisztis voltam, párom bentvolt, akart volna simogatni, meg ilyenek, azt se engedtem, hogy hozzám érjen..:D Szegény..:D De nem baj, megértette, senki nem fog haragudni a hisztiért nyugi! :) Könnyű szülést kívánok! :)

2012. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó,ha nem harcolsz a fájdalom ellen,hanem elfogadod,hogy ez szükséges ahhoz,hogy a babád a világra jöjjön.Én 6 napja szültem a 3. babámat,2 óra alatt meglett.Labdán ültem,és sétálgattam.Nem esett jól,de ezzel segítettem a tágulást.És hidd el,fogod bírni!Jól vagyunk mi összerakva!És ne rettegj,azzal ártasz a legtöbbet(görcsös leszel).
2012. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból azt mondom, hogy nincs, ezt a fájdalmat ki kell bírni, túl kell lenni rajta. A jó hír, hogy nem tart tovább néhány óránál.

Nem tapasztalatból: ha tudsz, kérj EDA-t a szülésnél, az talán enyhíti a fájdalmakat. Viszont ha nem lesz rá idő, hogy beadják, akkor annyival tudsz segíteni magadon, hogy a szülésig begyakorolsz légzéstechnikákat, megpróbálsz felkészülni fejben a szülésre, lazítani. Minél jobban pánikolsz a szülés alatt, vagy pl kiabálsz, ilyesmi, annál jobban fogy az erőd, annál nehezebb a szülés.


Nem vagy egyébként egyedül a félelemmel, lehet, hogy ez is segít, szerintem mindannyian félünk/féltünk a szüléstől. Én talán a másodiknál még jobban, mert már tudtam mi vár rám (pedig könnyűnek mondható első szülésem volt, jó élményként maradt meg).

2012. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem mondom hogy nem fog fájni, de csak néhány órát kell kibírni. Amikor a kezedben lesz a babád már nem fog fájni. Nekem szülés után 10 perccel már semmi bajom sem volt. Nekem a labdán ülés, séta vált be vajúdás közbeni, illetve sz agykontroll. Figyelj a levegővételre és lehetőleg ne kiabálj, mert azzal csak az erőd fogy és nem tudod rendesen venni a levegőt.
2012. okt. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igyál a 35 héttől napi 2-3 csésze málnalevél teát, hogy könnyen tágulj. A vajudás időszaka alatt pedig ha engedik sétálj, a nagy labda nagyon jó, és nálam a négykézláb testhelyzet is sokat javított.
2012. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!