Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldön nem várják meg a...

Külföldön nem várják meg a szülés utáni 6 hetes szex "tilalmat"?

Figyelt kérdés
Szoktam nézni a szülésről és az utána következendő időről műsorokat és már rengetegszer láttam hogy 2-3 hét után elkezd panaszkodni az apa hogy nincsen szex. De láttam már olyat is (pont ma) hogy a doki kérdezte meg 4 hét után hogy na és a házasélettel hogy vannak?
2012. okt. 4. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi köze külföldhöz, mindenhol úgy megy ahogy jónak látják.
2012. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj betartani semmit, csak szem előtt kell tartani, hogy a méh belső falát egy oltári nagy seb ékesíti, és nagyon könnyen elfertőződik, és egy méhgyulladást mindenki el tudja képzelni, milyen kellemes élmény lehet. Arról nem is szólva, hogy sokaknak fájdalmat is okoz egy ideig, van akinek még 6 hét múlva is. És ezek a dolgok nem hiszem, hogy földrajzilag változnának, hisz mindannyian nagyjából ugyanúgy vagyunk összerakva..:)
2012. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Itt ahol en lakom az a szabaly ha elmulik a verzes es a fiatal anyuka feje mar szexen jar akkor szabad a szex ez lehet 2 het de akar 8 is.
2012. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugy mondanam, h nincs az a "szajbaragasos" segitseg es tajekoztatas, mint Magyaro-on, igy sokan nem is tudjak. Pl. Hollandiat es Magyaro-ot kiveve sehol Europaban sincs ingyenes vedönöi rendszer a terhesseg alatt. Pl. Ausztriaban, ha nem fizetsz privat vedönöt (aki csak a terhesseg elejetöl vallalja, kb 250000 FT-ban), akkor majd papirrol megtudod, ki volt az a szüles soran. Ha 5 napnal elöbb hazaküldenek, szepnyelven azt irjak a prospektusok, hogy akkor a tebe fizeti az 5. napig naponta hozzad latogato vedönöt - de az csak akkor van, ha van privatod, azaz a 250000 FT-ot leteszel neki, "automatikusan" nem megy senki.

Elsö terhesseg alatt privat orvosnal 5-6-szor voltam, igy hivott vissza (költsegekben össz. ugyanannyi, mint a hetente jaro magyar ismeröseime, csak megis kevesbe megnyugtato), most a 2. szinten privat orvos havonta hiv be. A különbseg meg, hogy a privat orvos itt nem jelenti azt, hogy nala szülsz, csupan a 8. ho vegeig a vizsgalatokra vonatkozik (de lehet, hogy külön penzert vallalna?), utana a korhazba kell hetente ultrahangra jarni, valamint nem hivhato ejjel-nappal minden apro gond miatt az orvos, csupan a rendelesi ideje alatt hivhatod (heti 4X par oras idötartam). Rengeteg lehetöseg van, meg pszichoterapia is, de minden csak (a magyarhoz kepest megfizethetetlen) penzert, ezt a prospektusokban persze nem teszik hozza, ja es fövarosorientalt - pl. meg gyermekre felkeszitö tanfolyam is van, irjak a prospektusok, de persze ez Salzburgbol elerhetetlen es ez is penzert. Akinek evek-evtizedek ota itt van jövedelme, annak megfizethetö, de annyi minden van itt penzert, hogy a gyakorlat szerint az osztrakok is inkabb csak ami "szükseges", azt veszik igy igenybe.


Igy kevesebb tajekoztatas, kevesebb informacio, a dolgokat inkabb (hacsak elöre utana nem nezel) majd eszreveszed magatol, ha benne vagy. A "szextilalom" tenyleg a legkevesebb, hanem amikor fejveszve nem tudod, honnan kerj segitseget a babaval kapcs, inkabb ilyenek okoznak problemat.

2013. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hollandiaban nincs vedonoi rendszer korzeti szulesznok vannak aki otthonszulest ill korhazi ambulans szulest vezetnekl le egeszseges terheseknel.

Hollandiaban valasztott doki nincs mindig az ugyeletest kapod ha gond van Ha minden rendben megy orvost nem latsz a szules es terhesseg alatt.

2013. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul tajekoztattak? Egy magyar, korabban több külf-i orszagban is dolgozott vedönö ugy mondta, hogy ö ugy tudja, csak Hollandiaban van valami hasonlo, mint Magyaro-on. Talan az, hogy szüles utan megy hozzad vedönö? Feltetelezem, te ott elsz - leirod, ott akkor hogy zajlik a varandossag, szüles, szüles utani idöszak? Akkor ott senki sem vizsgal meg 9 honapig???


Ausztriaban van egy kiskönyv, amiben benne vannak a varandossag alatti elöirt vizsgalatokra mikor kell megjelenni (barmelyik dokinal), igy lesz csak tebeje a gyereknek. (En privat dokihoz jartam, aki igy elöre szolt, mi a következö vizsgalat...stb.) Igy gyakorlatilag nem kötelezö, nem hivnak vizsgalatokra sehova, ha valaki nem megy, nem megy, de ilyen nem hiszem, hogy van...

2013. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4. voltam, bocs az OFF-ert
2013. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem tudom hogy mukodik a Holland rendszer mivel 15 eve dolgozom mint szuleszno Hollandiaban.

a terhesseget a szuleszno ellenorzi a szules otthon vagy ambulansan zajlik a szulesznovel korhazban ill szulo hotelben.Az orvos csak akkor lat ha gond van vagy beteg vagy a terhesseg alatt.

A gyerekagy 10 napja alatt a szuleszno 2 naponta latogat. A gyerekagyat otthon a gyerekagyas magannover latja el amit a biztosito fizet.

A vedono a gyerekagy 12 napjan jon csaladlatogatasra innen o veszi at a kismamat es babat.

A terhesseg es a szules nem betegseg egeszseges allapot amit nem kell gyogyitani csak figyelemmel kiserni.

2013. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm valaszod! :)


Valoszinüleg erre mondta az ismerösöm, h csak Hollandiaban van a magyarhoz hasonlo rendszer:

"A gyerekagy 10 napja alatt a szuleszno 2 naponta latogat. A gyerekagyat otthon a gyerekagyas magannover latja el amit a biztosito fizet.

A vedono a gyerekagy 12 napjan jon csaladlatogatasra innen o veszi at a kismamat es babat."

Mivel mashol szüles utan nem megy senki (vedönö, szülesznö, orvos, mas) meglatogatni, teljesen egyedül vagy, legalabbis pl Ausztriaban. Ha panaszod van, max. keresel egy gyerekorvost/nögyogyaszt...stb es elmesz hozza, vagy elviszed a babat hozza. (Ezert irtam a kerdezönek a kerdesere, hogy a szüles utani feladatok között nem hiszem, h a legtöbb külföldit a szextilalom kerdesei foglalkoztatjak - hiszen nincs kitöl megkerdezni, ha valami van, mindennek magad nezel utana, keresgelsz neten...stb.)


Nekem tetszik a holland rendszer, es szerintem teljesen igazad van: minek is orvoshoz menni, ha a tapasztalt szülesznö ugyis megnez, rendben talal mindent! Gondolom, ö ugyanugy ert hozza, ugyanazt nezi UH-on, mint mashol az orvos. Ugyanakkor milyen jo a szüles utani gondozas (!), hogy nem az anyanak kell autoba ülni, par napos csecsemövel orvoshoz (es felkelteni az orvos rendelesehez igazodva), majd ott varni a betegek között...stb. Ezt minden orszagban fizethetne a tebe...

2013. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!