Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Németországban szülök,...

Ha Németországban szülök, tényleg német állampolgár lesz a gyermekem? Nemcsak az anyakönyve lesz német nyelvű?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont most született egyik barátnőmnek kint gyereke,és magyar állampolgár lett.Ha jól tudom 8 évig kell kint élni ahhoz,hogy kettős állampolgár legyen.Az anyakönyvét meg haza kellett küldeni lefordíttatni.Szóval ha nem éltek kint régóta akkor nem lesz német állampolgár.Nemrég változott a törvény.
2012. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevés ország ad állampolgárságot a születés helye alapján, a németek nem tartoznak ezen országok körébe.
2012. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, akkor téves információ az amit most hallottam! Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 6. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:

A párom német állampolgár és a terhesség alatt is kellett Magyarországról és Németországból apasági nyilatkozatot tenni. Mind a kettőt a másik országban honosítani a közjegyzővel stb.

Magyarországon szültem és a lányom automatikusan német - magyar állampolgárságot kapta meg.

1 hónap múlva kérvényeztük mind Németországban, hogy a magyar állampolgárságról lemondhassunk.

Azóta férjhez mentem, én is lemondtam a magyar állampolgárságról.


Viszont az anyakönyvi kivonatomba ugyan úgy a budapesti IV. ker. születési hely szerepel.


Azért, mert valaki külföldön szül még nem kap állampolgárságot.

2012. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és mi 3 hónapot vártunk az iratokra. Csak az anyakönyvi kivonatát kaptuk kézhez.

Lakcím kártyát nem kaptunk és semmi mást sem.

Nagykövetségen kellett mindent átvennünk Németországban. Ott már készen voltak a papírok.

2012. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Magyar állampolgár sem lesz a baba, mivel az ottani kórház nem fog kiállítani neki anyakönyvi kivonatot.

Nővérem kint él Németben, a férje német, és így valóban német állampolgárok lettek a gyerekei. De amúgy megszületik a baba, vagy kérsz egyszeri hazalátogatásit neki a nagykövetségen és hazautaztok megcsináltatni az anyakönyvijét, meg bejelentitek, ezáltal lesz magyar állampolgár, vagy pedig a nagykövetségen keresztül elintézitek, mert, ha nem, akkor addig hontalan lesz a baba.

Másik nővérem most szült szeptember elején, és neki is ezt a tortúrát kell végigcsinálnia. Szóval csak magyar állampolgár lesz, de intézkedni kell hozzá, nem is kicsit :/

Ja és még annyit, hogy a papírjaitokat, meg a személyit, meg mindent, a házassági anyakönyveiteket, minden ehhez szükséges papírt hivatalos fordító irodában le kell fordittatni. Nagyon macerás :/

2012. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigieket! És abból mi igaz, hogy 18 évesen felajánlja a német állam neki a német állampolgárságot?
2012. okt. 6. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!