Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Máv ÁEK-ben hogy zajlik a...

Máv ÁEK-ben hogy zajlik a császár?

Figyelt kérdés
Érzéstelenítő? Altatás? Mikor adják oda nekem a babát? Elviszik?

2012. okt. 10. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem sürgősségi császárom volt, de azért leírom. Nem altattak, spinális érzéstelenítés volt. Nagyon gyorsan kivették a babát, közben beszéltek hozzám, nyugtattak. Én nem láttam semmit, a párom se nézett oda de az üvegablak mögött állt tehát majdnem ott volt velem. Aranyos volt mindenki, aztán rögtön vitték oda a páromnak, akkor még sajnos én nem kaptam meg, csak hallottam ahogy sír és messziről láttam. Vitték lemérni. Amikor összevarrtak, utána kitoltak a folyosóra és akkor a párom hozta oda a babánkat. Utána feltoltak a császáros őrzőbe ahol többen is feküdtünk, akkor rögtön meg is kaptam a babát, és egy picit nálam lehetett, de éjszakára elvitték. Kora reggel el kellett menni fürödni és utána átvittek egy másik kórterembe, ahol már csak ketten voltunk egy másik anyukával és rögtön hozták is a kislányomat.
2012. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)!
2012. okt. 10. 19:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Mé "élmények" ?
2012. okt. 11. 07:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a szülőszobára. Aztán elkezdenek előkészíteni a császárra. Kitöltesz egy rahedli papírt. Aztán beöntést adnak. (A borotválást meg tudod otthon csinálni.) Utána ctg közvetlenül a műtét előtt. Infúziót is bekötnek, katétereznek. Aztán már tolnak is be a műtőbe. Ha nincs semmi gond, akkor spinális érzéstelenítéssel megy a műtét, ha valami van közben, akkor bealtatnak. (Én a spinálisról tudok beszámolni.) A műtét maga nem sok idő, a baba pár perc alatt kint van. A babát beteszik egy kis kocsiba, odatolják az ablakhoz, ahol az apa és egy csecsemős várják. :) Míg téged összeraknak, addig a babát megmérik, fürdetik, öltöztetik, és be is hozzák a műtőbe, odateszik az arcodhoz pár percre. Mondják azt is, hogy mekkora lett. Aztán vége a műtétnek, és meg is kapod a babát! Jobb híján csak melléd teszik, hiszen felkelni nem szabad. Jön a csecsemős, és rögtön mellre is próbálja tenni. Két órát lehettek együtt: mama-papa-baba. Aztán áttolnak a gyermekágyas osztályra, majd 6 óra múlva fel kell állni. (Nem egy élmény.) Innentől kezdve tiéd a baba! Az első éjszakára még szívesen bevállalják a csecsemősök, de lehet veled is végig. Épp 4 hetes a legkisebbem, aki itt született császárral. Úgyhogy egész frissek az emlékeim. :)
2012. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Félek a császártól, elöző babám rendesen született, most a második faros baba lesz.
2012. okt. 11. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, minden rendben lesz! (Én rettegtem, úgy remegtem, mint a kocsonya, alig bírták beadni a spinálist.) Ezek szerint első császárod, pillanatok alatt túl leszel rajta, és nem lesz semmi baj! Ki a doki? Ha kíváncsi vagy még valamire, nyugodtan kérdezz, 4 császáron vagyok túl, úgyhogy van "rutinom".
2012. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)! Ha eszembe jut valami még írok!
2012. okt. 12. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!