Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mire számíthatok?

Császár után mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj? Mikor tudok felállni? Megkaphatom a babát egyből? Szóval nektek milyen volt?

2012. okt. 9. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor kivették a babát a pocimból, azonnal az arcomhoz tartották, megsimogattak a kis kezével. :) Utána letisztogatták és apa kaphatta meg pár percet, majd elvitték és csak órákkal később kaptam meg, amikor már kiment a fájdalomcsillapító hatása. Apa innentől bármikor hozhatta, vihette a csecsemő osztály és a szobám közt, én még úgysem tudtam felvenni, csak mellém tette, amikor kértem. Tejem a második éjjel lövellt be, egy csecsemős nővér mutatta meg, hogyan kell a mellemet masszírozni.


Az első talpra állás (8-10 órával a műtét után) kegyetlen, utána azért minden nappal kicsit könnyebb lesz. 5 napot voltam kórházban, mielőtt hazaengedtek, ki is szedték a varratokat. A 6 hetes kontrollig rendesen véreztem, utána múlt csak el.


Összeségében nekem nagyon fájt (mármint a gyógyulás, nem maga a műtét), de nagyon sokan ezerszer könnyebben túl vannak rajta.

2012. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a császár után kb 12órával állítottak fel,és nagyon fájdalmas volt. minden lépés borzasztóan fájt,de a babát meg is kaptam rögtön. nagyon nehéz volt az ellátása az első két nap,de aztán napról napra könnyebb volt
2012. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Babám a kötelező felállás és séta után kaptam meg (nekem csak 6 órát kellett feküdnöm), egész pontosan mehettem érte, ugyanis nekem egyáltalán nem volt gond a mászkálás. Nehéz volt felkelni, de simán jöttem-mentem, az fájt a legjobban, amikor röhögtem.

Kb 1 hét alatt felépültem mindkét császáromból.

Vkinek nagyon fáj hetekig, vki hamar kiheveri. A lényeg: nehogy úgy állj hozzá, hogy úristen, rettenetes lesz!

Tudod: pozitív hozzáállás! :)))

2012. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nekem is hamar belövellt a tejem (3. napon)

És én annyira hamar helyrejöttem, hogy amikor a 4. nap hazaengedtek minket, akkor a 4 kg-os babámat simán cipeltem a kocsihoz a hordozóban!

2012. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 24 óra után kelhettem fel, de nekem altatásos császárom volt. Nem volt olyan elviselhetetlen, bár nem kellemes. Nekem is a röhögés és a köhögés volt nagyon fájdalmas. Az altatás miatt ledugtak egy tubust a torkomon, emiatt fájt a torkom még napokig és sokat kellett köhögnöm, azért említettem meg a köhögést, ha gerincérzéstelenítésed lesz, akkor ez kimarad.

Nekem csak este pár percre hozták oda a babát, másnaptól kaptam meg.

A második naptól már egész elviselhető volt minden, és utána minden nap könnyebb volt.

2012. okt. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én magán kh-ban szültem, már az őrzőben hozták a babát (kb fél-1 órával a műtét után). Segítettek a szoptatásban is!! Utána sokáig nálunk lehetett, apa meg nagyi is bent volt, csak akkor vitték el, ha én kértem. Szopinál mindig jöttek segíteni, pedig nekem is 24 órát kellett feküdnöm...

Az a 24 óra amúgy borzalom volt, éjszaka alig tudtam aludni, főleg a második gyereknél volt rémes. Akkor oldalra se tudtam fordulni (pedig az elsőnél az még ment). Az első felülés és felállás iszonyú, de onnantól lépésről lépésre egyre jobb! De tényleg, minél többet sétálsz, annál gyorsabban múlik a dolog. A 4. napra már szinte egyáltalán nem fájt, akkor mentünk haza.

2012. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!