Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák akiknek hamar befordu...

Kismamák akiknek hamar befordult és beékelődött a manójuk, nem deformálódott el a kis buksijuk mire megszülettek?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok, már régóta befordult a kis drága, de vagy három hete már olyan mélyre bújt, hogy a doki is mondta,már hogy nagyon lenn van ez a baba. Nyomja is csontomat meg a hólyagomat, de ez nem is baj, csak attól félek, hogy eldeformálódik a fejecskéje hiszen még van három hetünk!
2009. aug. 6. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi a fejecskéje is vízben van,nem nyomod közvetlenül.Ha deformálódik az a szüléskor van,ha sokáig van a szülőcsatornában pl.
2009. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 31 hetesen már befordult,és kb.35 hetesen beékelődött...37+3 hétre született,szép kerek buksival...ma már 15 hós,és még mindig kerek a feje!2 gyerekes anyuka
2009. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Az én kisfiam már a 28.héten befordult és a 32.héten már beilleszkedett a feje(doki mondta is,hogy lehet,hogy előbb meglesz),39+3hétre született,gyönyörű,formás fejecskével(pedig 21órát vajúdtam)mire megszületett.Most már lassan egy éves,és szép formás feje van:D

11.5hós manó anyuja

2009. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Azt nem tudom,hogy az én babám mikor fordult be,de mikor megszületett el volt kicsit nyomódva a feja balra,de hamar rendbe jött és már szép formás a buksija.A dokim azt mondta,hogy kicsi volt a hely odabent!
2009. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs:feje :)
2009. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A méhed elhelyezkedése és terhesség alatti formája teszi lehetetlenné az eldeformálódást. Nekem szülés előtt már 1,5 hónappal befordult. A másik, hogy a koponyacsontok összefüggő lemezként helyezkednek el a babád fején. Ennek pedig egy az oka: a szülőcsatornán való áthaladáskor csak ilyen "gumikoponyával" lehet "átcsusszannia" a medencén majd kibújnia alul. Ha hüvelyi szülésnél kicsit deformált lesz a babád feje, akkor se a "befordulásra" gondolj, teljesen természetes, ha kicsit lapul vagy csúcsosodik! Ezek a csontok szülés után rögtön kezdenek keményedni(kivéve a kutacsot); pár nap alatt szép baba-fej formája lesz a koponyának.

2009. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. aug. 6. 18:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam a 30 heten fordult be es a 35. heten szallt le a pocakom, akkor azt mondta a doki, hogy attol lejjebb mar csak szules kozben kerulhet. A 40. heten szultem, raadasul gatmetszessel, tehat meg szukebb helyen kellett athaladnia, de a feje nagyon szep volt, nem volt eldeformalodva. De azt mondta a szuleszno, hogy gatvedelmes szules utan sok baba fejenek kell 1-2 nap, hogy bealljanak a koponyacsontok, mert akkor jobban osszecsusznak es lassabban is jon ki, tovabb nyomodik. De nalunk ilyen nem volt.
2009. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok,nekem már 18hetesen befordult,és úgy is maradt.Nem árt neki,nyugodj meg.
2009. aug. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 28. héten befordult. Olyat is olvastam itt hogy a fejének az a része ami a méhszájnál van ott kikopik a haj. Ehhez képest gyönyörü kerek fejü babám született óriási hajkoronával.
2009. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!