Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készüljek fel a szülésr...

Hogyan készüljek fel a szülésre? Van valami tanácsotok egy első szülőnek?

Figyelt kérdés
32 hetes lombikos kismama vagyok.A Dokim mondta hogy lassan ''készüljek fel'' a szülésre,lelkileg stb..Félni még nem félek,az a lényeg hogy ne legyen semmi baj!Van valami tanácsotok hogy mit csináljak és mit ne?Ez a kilégzés belégzés szülésnél hogy van?Bármilyen tanásot elfogadnék:-) Köszönöm!
2012. okt. 15. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén szólva "felkészülni" szerintem nem nagyon lehet, hiszen a baba és a természet diktálja majd a tempót :)

De szerintem ami nagyon fontos hogy csakis arra gondolj hogy majd mit szeretnél,és ne arra hogy mit nem!

Pl. én arra gondoltam hogy ügyes leszek,nem kiabálok :), minden jól fog menni, rendben leszünk mind ketten....

Hiába olvastam meg gyakoroltam hogy majd hogy veszek levegőt nem úgy csináltam,nem sikerült :) lihegtem mint egy kiskutya :)

Amúgy úgy "kell" hogy amikor érzed h jön egy fájás,veszel egy mély levegőt(mert a babának kell az oxigén),majd szépen egyenletesen lassan lélegzel!

És ami még fontos csakis magadra és a babára figyelj és pihenj sokat addig is!

Vigyázz magadra,gyors könnyű szülést,jó egészséget kívánok Nektek :)

2012. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szülésznő úgyis mondani fogja, hogy mit csinálj, hogy vedd a levegőt, szóval erre előre felkészülni sztem felesleges (meg ott úgysem fog előjönni, ezerrel magadra meg a szülésznőre fogsz figyelni). A lelki felkészülés meg...én az utolsó pillanatig nem éreztem magam lélekben "késznek". :DDD
2012. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

készülj fel életed legfárasztóbb, legfájdalmasabb és egyben legcsodálatosabb élményére! Addig fogalmad sem lehet, milyen fájdalom előtt állsz, amíg ott nem vagy. Ha veszel egy 100-as skálát, a szülési fájdalmat úgy 2000-re tenném. Ne veszítsd el a fejedet, hallgass a szülésznőre/orvosra, mindig azt csináld, amit ők mondanak. A kilégzés/belégzést is ők fogják irányítani.

Érezd a babádat, figyelj rá, összpontosíts és ne hisztizz. Nagyjából ezek a tanácsaim:) ha tehetném minden nap szülnék, annyira fantasztikus dolog! :) (kétszer szültem eddig)

2012. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondok, hogy szerintem az ismeretlenre nem lehet felkészülni, én sem tudtam :)... De egy dologra kérlek emlékezz ha majd oda kerülsz, mégpedig arra hogy MEG TUDOD CSINÁLNI :)

Ja és a fájdalom és minden kellemetlenség csak átmeneti, pár óra vagy több de akkor sem tart sokáig ahhoz képest hogy 9 hónapot hordtál valakit a szíved alatt és nem beszélve az utána következő évek örömeiről... :)

2012. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is az első babámat várom, 27 hetes vagyok! Én úgy készülök a szülésre, hogy elolvastam egy csomó könyvet. Ezeket:

Ina May Gaskin: -Spirituális bábaság

- Útmutató szüléshez

- Útmutató szoptatáshoz

Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

Noll Andrea: Vajúdástámogatás mindenkinek


Nekem nagyon fontos volt, hogy lépésről lépésre tisztában legyek a szülés természetes, biológiai folyamatával, ezekben a könyvekben le van írva és mellé az is, hogy milyen lelki változások kísérik a vajúdás egyes szakaszait.


Szoktam olvasgatni szüléstörténeteket, mert régen is így adódott tovább az információ az asszonyok között. :)


Ezt az oldalt olvasom [link] mert itt sok szép történet van, amiktől elhiszem, hogy én is, mint minden nő a földön "szülésre lett tervezve", tehát tud szülni! :) (a könyveket is ezért olvastam, mert ott ezt magától értetődőnek kezelik) Persze lehet komplikáció és történhetnek bajok, ez is benne van a pakliban és soha nem mondok magamnak olyat, hogy nem lehet semmi baj, hiszen az önbecsapás lenne.


Sok sikert a készüléshez és szép szülést! :)

2012. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igen,megbírom csinálni!:-) Remélem minden rendben lesz,csak a Baba a fontos!!
2012. okt. 16. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem olvastam könyveket, csak nagyjából kiböngésztem, hogy mire számíthatok, milyen szakaszok vannak, melyiknél mire lehet számítani.

A légzéstechnikát érdemes tudni, alkalmazni, én pl. majdnem elájultam, olyan gyorsan vettem a fájdalomtól a levegőt.

Ami fontos: mindig mondják, hogy a szülés fáj. Csak azt felejtik el megemlíteni, hogy mikor azt gondolod, hogy ennél már nem fájhat jobban, hát, a java akkor jön. De akkor már a vége felé fogtok járni. Tudd, hogy minél jobban fáj, annál közelebb vagytok egymáshoz. Félni nem kell, meg tudod/tudjátok csinálni!

Én megbeszéltem a Babussal hogy ügyesek leszünk. Hát, talán sikerült.

2012. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hebaba ***** válasza:

Én is csak annyit tudok mondani, hogy nem igazán lehet felkészülni a szülésre, olyan fájdalom, amit nem lehet semmihez sem hasonlítani és ha őszinte akarok lenni, az ember el sem tudja képzelni, hogy mennyire fáj, amíg át nem éli. DE mindenki túléli és ami a végén vár, az viszont életed legcsodálatosabb érzése és onnan kezdődik az igazi életed. Én arra gondoltam a vajúdás alatt, hogy holnap is nap lesz fel fogok ébredni és ez az egész már csak egy emlék lesz. Koncentrálj közben a légzésre, hogy a babának is legyen elég levegője.

Én ajánlanám a málnalevél teát, én az első gyerekemet 3 óra alatt szültem meg gátvédelemmel. Lehet nem a tea miatt, de lehet hogy igen. Én a 36. héten kezdtem el szedni, napi egyet, majd a 37. héten napi kettő, 38. héten napi 3.

Kitartás és gyors, könnyű szülést kívánok neked!

2012. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Aranyosak vagytok!Nektek gratulálok! :-)
2012. okt. 18. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!