Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik nemsokára...

Kismamák, akik nemsokára szülnek ti hogyan mentek be a kórházba, kocsival vagy mentővel?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert nekem a férjem 24 órás melóhelyen van, így nemhogy éjjel, de még nappal sincs itthon olyankor. És ha esetleg megindul a szülés, idő, míg ő hazaér, ráadásul a város másik feléről(Bp.). Érdemesebb inkább mentőt hívni, mint rávárni? Első babám, biztos nagyon meg leszek ijedve. Ha csak fájásaim vannak, a magzatvíz nem folyt el, akkor is mentő ilyen esetben? VAgy várni kéne addig, amíg nem lesznek akár 4-5 perces fájások? A másik ok ami miatt kérdezem, mert a kórház sincs éppen közel, ha belekeveredünk kocsival egy nagy dugóba, talán sosem érünk oda!!!!
2009. aug. 7. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a párod otthon van, be tudtok menni autóval. Oda fogtok érni, mi vidékiek sokkal többet utazunk az első kórházig... Én 100 km-t mentem mindig.

Ha a párod nincs otthon és nincs aki bevigyen, akkor hívj mentőt nyugodtan.

2009. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első szülés nem zajlik le 5 perc alatt...

Ha elfolyt a víz, menni kell, de akkor is ráérsz megvárni a férjed.

Ha a fájások 10 percesek, szólj a férjednek, mire ő hazaér, és mire beértek, bőven időben vagytok még.

Aztán ha bármi más gond van, jöhet a mentő.

2009. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia!Hívj mentőt!Nekem a dokim beleírta a kiskönyvembe anno hogy melyik kórházba vigyenek, mert különben ha jól tudom a legközelebbibe visznek, nem oda ahol a dokid van.Csak egy tanács....De nálunk nem így alakult.
2009. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kathrin01 ***** válasza:

szia


Az én férjem is 24 órás szolgálatokban dolgozik, ha szülnöm kellene, biztos mentőt hívnék, ha nem lenne othhon.

2009. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kathrin01 ***** válasza:
bocsi:otthon
2009. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mentő, ha elfolyt a víz, hogy figyelhessék már a mentőben a babát, de ha fájások vannak, sztem nyugodtan hívd haza, addig egyél igyál zuhanyozz. Azonban ha hirtelen sűrűn jönnek a fájások, azonnal mentő. Én is ezen agyalok hetek óta, pedig még van 8 hetem, de Ő már a második babám és nem tudom, hogy tényleg gyorsabb lesz-e, mindenesetre a külső méhszájam már nyitva, tehát én sztem akármi van, mentőt hívok. Hacsak vmi miatt úgy nem ítélem meg, hogy beérünk, majd a helyzet adja magát! Ne aggódjunk még ezen is, lehet előtte vmi miatt az ember lánya bekerül, ahogy az első szülésemnél is, ott meg minden kéznél van. Csak ott is arra kell figyelni, hogy akkor szólj hogy menned kell amikor már tényleg elég sűrű, mert a szülőszobáról nincs visszaút!
2009. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: mármint ha tényleg szülési fájdalmak és nem csak rohadt erős jóslók. Ja igen, ha otthon jön rád a fájás, ülj bele meleg vízbe. Ha enyhül, elmúlik, csak jósló, ha erősödik, irány a kórház:-)
2009. aug. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
AZ én férjem is 24 órás szolgálatban van, tűzoltó. Ugyan nincs messze a meló helye, de ő kijön ha szülök. És akkor autóval, bár gyalog is max 20 perc, kocsival meg 5 se. De mivel első szülésed nem 1 óra alatt fogsz szülni. Ha elfolyik a vized, akkor szólj neki, hogy jöjjön azonnal, de ha csak fájásaid vannak, akkor bizonyosodj meg róla, hogy valóban szülés lesz, vagy csak a tested szórakozik veled. A munkatársai, meg senki sem örülnének szerintem ha minden szolgálatból haza riasztanád, hogy szülsz, aztán mégsem. ha fájásaid vannak, és tartanak egy idje, akkor jöjjön amit előttem írtak a meleg víz, ha nem csillapul, jöjjön a férjed, és együtt be a kórházba, még akkor sem lesz késő!!! Hidd el...A szülés nem 1 nem 2 és nem 3 óra
2009. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ismerősöm két napja szült, fájásai nem voltak, hirtelen elfolyt a magzatvíz, két és fél óra alatt lett meg a baba. Első baba!! Szóval szerintem meglehet 3 óra alatt is a pici, akár első, akár nem... Nem akarom hazarángatni a férjemet a melóhelyről, (rendőr), tudom, hogy nem így működik, de ha egyedül leszek itthon, valószínűleg rosszabb lesz mintha itt lenne velem, és fogalmam sem lesz, hogy mit tegyek, kit hívjak, honnan tudom, hogy jósló ez vagy már szülök? vagy csak egyszerűen fájdogál és kész??
2009. aug. 8. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:
ÍRtam, hogy ülj egy kád meleg vízbe, ha elmúlik, csak jósló! Ne félj! Rendben lesz minden, figyelj magatokra, a férjed a kórházban is utol fog érni, sztem nem fog lemaradni! A mentőből még mindig hívhatod, és ott jobb kezekben vagy, mint bárhol máshol.
2009. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!