Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg elsőbbséget élvez a...

Tényleg elsőbbséget élvez a mentővel érkező kismama? Én eddig ilyet még nem hallottam.

Figyelt kérdés

Most beszéltem az orvosommal telefonon, hívtam, mert 15 perces fájásaim vannak, aztán kicsit megilyedtem (első baba). Azt mondta, ha 5 percesek lesznek, akkor menjünk be, de lehetőleg NE a saját autónkkal, hanem hívjunk mentőt, mert "a mentővel érkező kismama elsőbbséget élvez a többi kismamával szemben".

Most mi van??? Hát én még ilyet nem hallottam. Miben élvez elsőbbséget??? A mentővel érkezettel hamarabb foglalkoznak, vagy többet foglalkoznak? Hát nem értem...

(Ettől függetlenül nem vagyok hajlandó mentőt hívni, egy óra múlva úgyis jön a férjem, addig amúgy sem hiszem, hogy 5 percesre sűrűsödnének a fájásaim.)

De ti már hallottatok ilyet???


2011. aug. 2. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

elvileg ez tényleg így van, de nem csak a szülészeten, hanem minden osztályon. Előbb kap ágyat, előbb veszik fel az adatait, mint annak, aki képes a saját lábán bemenni. Abból indulnak ki, hogy ő már nem képes, ezért hívott mentőt. Én sem hívtam egyszer sem, nem is bántam meg, hogy nem mentővel mentünk be, volt elég idő. Semmi gond nincs, ha úgy érzed, be tudtok így jutni.

Könnyű szülést!

2011. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Evidens, hogy egy mentővel érkező akármilyen páciens elsőbbséget élvez, nem is értem, mi ezzel a problémád. Ki is van írva minden szakrendelésen. Mit nem értesz ezen?
2011. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Ilyet még én sem hallottam, de el tudom képzelni. Amikor szülni mentem, várni kellett a váróban, aztán felvették az adatokat, megvizsgáltak, stb.

Ha mentővel érkezel, gondolom egyből visznek, ahova kell.

De olyat sem hallottam, hogy szülési fájdalmakkal valaki gykk-n kérdezősködjön! :D

Szép szülést és sok boldogságot kívánok a babához!


Ui.: Ha már így ráérsz, borotválkozz meg, értékelik ha nem nekik kell.

2011. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy ha valaki azért megy mentővel, mert nincs kocsi, akkor az még nem kellene, hogy elsőbbséget élvezzen! Az más, ha mondjuk súlyos eset!!!

Tudod, lehet, hogy én előrehaladottabb állapotban leszek, mint az, akit majd a mentő hoz be!

2011. aug. 2. 15:12
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi, de az elmúlt 9 hónapban is figyeltem a külsőmre, úgyhogy meg vagyok borotválva, ahol kell.


És azért ülök itt, hogy lekössem magam. Tiszta ideg vagyok, első szülés lesz.

2011. aug. 2. 15:13
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg, de a mentő, az nem taxi. A mentős megvizsgál, amikor kiérkezik és a kórházban amikor átad az ügyeletesnek elmondja, hogy hogy állsz. Ha 20 perces fájásaid vannak, akkor az ügyeletes orvos a saját lábán érkező, 5 perces fájásokat produkáló kismamát fogja előre venni.
2011. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért attól is függ, hogy milyen messze laksz a kórháztól. Igen én is úgy tudom, hogy elsőbbséget élvez. Azért gondold át mikor indulsz. Nekem nagyon gyors volt az első szülésem is (autóval mentünk, mondjuk fájás még nem volt, de folyt a vizem). A másodikkal meg a 15 perces után rögtön toló jött. Én a fájás erősségét éreztem túlzásnak, mondtam induljunk (nagyszülőket vártuk vigyázzon a nagyobb fiunkra) csaknem lesz baj a naggyal míg ideérnek (aludt). Mire kicuccoltunk az autóba ideértek. Épp az autóba ültem mire jöttek a tolóak. Pont beestünk a kórházban, közben azon kellett munkálkodnom hogy késleltessem (már rég megszültem, sőt már a kórterembe voltam mikor felvettek az osztályra). Tehát én azt mondom, ha nagyon erősödnek inkább induljatok. Legfeljebb a kórház várójában időzzetek.
2011. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nehéz megkülönböztetni a két dolgot, de a taxi az ami rendelésre házhoz megy és fuvarozza az embereket.

A mentőt meg sürgős esetben illik hívni és beteget visz, aki azonnali ellátásra szorul. Jó elképzelhető, hogy valakinek nincs kocsija (meg pénze taxira) és ezért hív mentőt, de a többségében a vérző, csak fekve szállítható kismamák hívnak mentőt és nekik azonnali, sürgős ellátás kell, lehet, hogy császármetszés.


Nálunk ha bementél a kórházba, akkor be kellett csengetni a szülőszobára, ott rögtön át lehetett öltözni és csinálták is a vizsgálatokat-azonnal. És volt egy csomagmegőrző, ahova le lehetett tenni a csomagot és csak hosszú vizsgálatok után döntöttek, hogy szülőszoba, nőgyógyászat vagy haza küldik a kismamát. Nem vettem észre bárki előnyt élvezett volna.

2011. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocs! De !!!


Nekem mind a 2x csak az adataimat jegyezték fel,meg kérdezgette,hogy van e fájás,szólnom kellett ha volt-de nem volt a mentőben,viszont roppant kényelmetlenül ültem,mert a feje már a szülőcsatornában volt,aztán jöttek a tolók a kórházba érve,amikor a kórházi dolgozó is felvette az adatokat.


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!!:-D


Üdv:2gyerkőcös,34.hkm

2011. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Minden jót nektek!
2011. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!