Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor éreztétek,...

Szülés után mikor éreztétek, hogy most már ugyanolyan szép és erős Nők vagytok?

Figyelt kérdés

A szülés sok mindenben megviseli az embert, és sokan nem mosnak hajat, nem foglalkoznak a férjükkel, elhanyagolják a lakást, hálóingben lógnak egész nap, stb....

Nálatok a szülés után mennyi idő telt el, mire visszarázódtatok az előtte megszokott életetekbe?


2012. okt. 23. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "könnyű" szülésem volt, gátvédelemmel szültem, nem voltam megviselt, se fáradt... Én 2-3 napot pihentem, utána álltam a konyhában főzni, mentem mosni, párom terigetett, feltörölt, felporszívózott. Utána 1 hétig semmit sem csináltunk, csak szerettük egymást, mi 3-an. De én már első nap sem lógtam hálóingben, mostam hajat is :D adtam magamra ugyanúgy, szoptatásnál nem voltam rest levetkőzni, majd felöltözni, mindennap csinosan, tetszeni akartam a férjemnek és nem akartam, h a szülésnél szerzett "látvány" maradjon meg benne.
2012. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
most 1 éves a lányom de még nem érzem úgy magam mint előtte
2012. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az elsonel max egy honap. Nem ereztem magam "tok jo nonek" utana sem, de a mindennapokban nem volt problemam.

A masodiknal ilyen nem volt. A szules utan egybol jol voltam, magabiztos,semmi megingas. Sok energiam volt (valahonnan), es jol is tudtam hasznalni minden teren. Jo volt.

2012. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez abaj hogy nem szabad magunkat elhagyni amiért terhesek vagyunk lehetünk csinosak és szépek,
2012. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 23. 13:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár nappal a szülések után...igaz,hogy én nagyon nagyon gyorsan (4-3-2 óra)alatt szültem,nem volt gátmetszésem(se repedésem)belső sérülésem.A kilóim is rendben vannak,most a 3.-nál már 1 hete kevesebb vagyok 1-2 kilóval a terhességet kezdő súlyomnál(előzőleg se maradt rajtam semmi)Ennek köszönhetően olyan voltam,mintha nem is szültem volna.A 3. babám 3 hetes,de a körmös-pedikűrös barátnőm már volt itt,és jövő héten megyek fodrászhoz is.Hálóinget csak a kórházban hordtam,takarítok,mosok,vasalok.A középső gyerkőcöt a férjem viszi az oviba(a nagy már önálló),de én hozom el a picivel.Most,1-2 hónapig csak hétvégén és ünnepnapokon főzök(a férjem akarta így,hétköznap rendelünk).Hamarosan költözünk,de azt a férjem lezongorázza(pár házzal arrébb,így nem kell nagyon csomagolni).Szóval zajlik az élet,de én így vagyok boldog és elégedett.Anyám szerint egy kicsit hiperaktív vagyok,azért pörgök állandóan...
2012. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem azért mert valaki szült még nem indok arra, hogy ne mosson hajat, ne öltözzön fel és ne foglakozzon a férjével.

Én 3x szültem, nem is voltak könnyű szülések.

Mindháromnál már az őrzőben zuhanyoztam és hajat mostam. Nem mások miatt, hanem magam miatt.

Természetesen a babám volt az első akkor (még most is ők vannak az első helyen) de tudom, hogy jól érzem magam a bőrömben akkor minden sokkal "kerekebb"


Volt nálam is, hogy pl. nem volt időm megmposni a hajam, de annyira rosszul éreztem magam, hogy sapkában mentem a boltba...


NEM szabad elhagyni magunkat, ha kell akkor addig amíg a nagyi babázik el kell szaladni a fürdőbe egy 20 percre és csinálni egy "nagyrenoválást" :)

2012. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

A lakás és a ház pedig a háziasszonyt tükrözi. HA megszervezi az anyuka a napját akkor nem fog "elúszni"

Nekem volt időm a picire, ha aludta kkor felmostam, sétáltunk, minden nap főztem, mostam, vasaltam.

Nekem fontos, hogy a környezet rendben legyen ( már a pici miatt is)


A védőnő akár hányszor jött, mindig azt mondta, hogy ilyen rendet pici baba-babák mellett még nem látott. ÉS jól esett, hogy ezt mondta! :)

Nem hajtottam túl magam, napi 1-2 óraráfordítással megvan az egész, de ha elhanyagolj az ember akkor soha nem éri utol magát.

2012. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Én is ezen a véleményen vagyok, már csak arra vágyom, hogy teherbe essek, és csinálhassam ezeket....

2012. okt. 23. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!