Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van olyankor ha szülés...

Mi van olyankor ha szülés után a magánorvost nem fizetem ki? Visszateszi a gyereket, mit tud csinálni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem, persze, hogy nem teszi vissza. Ahogy nincs garancia ilyen esetben arra sem, hogy a doki ott lesz szüléskor (számtalan esetet hallani, hogy elment szabira és tojik anyuka fejére), úgy arra sincs garancia, hogy anyuka kifizeti utána. Én azt gondolom, hogy mindkét fél oldaláról igaz, hogy ilyen helyzetben látszik, mennyit ér a szava. Alapvetően nem kell olyasmit vállalni, amit nem tudsz teljesíteni. Ha meg igent mondtál rá, beleegyeztél, akkor vállald is a következményeit. Jogilag semmit nem tehet, természetesen. Az a kérdés, neked mennyit ér a szavad? Lehetsz gerinctelen, jogi következményei nem lesznek. Gondolom lelki sem, ha felmerült a kérdés.
2012. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Csinálni nem tud semmit, de ha megegyeztetek, hogy Vele szülsz, és Ő teljesítette a feladatát, akkor ez elég gusztustalan lépés lenne részedről.
2012. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tud tenni jogilag,hiszen nem is kérhet pénzt a szülésért!

A hálapénzt azért adja aki ad(én is magánhoz jártam,és adtam,de annyit csak amennyit én akartam)mert elégedett az orvos munkájával,hozzáállásával,és a továbbiakban is hozzá járna.

Mi az ok hogy ezen gondolkodsz?Ha simán csak a "nincs"akkor egy ajándék csomaggal vagy hasonlóval is kifejezheted a hálád!

Ha pedig az elégedetlenség az ok,nincs miről beszélni,nem adsz és kész!

2012. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
visszateszi:)hallod nagy forma vagy vagy bár ha az alku rádesörészét nem teljesited akkor gusztustalan is:)amúgy aládrakhat úgy hogy garantálom még a gondolatát is megbánod annak hogy nem akartál csenetni:)
2012. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen! Egyből le lettem minősítve mindennek!:(((

Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést mikor E/1 személyben fogalmaztam!

A kérdésem csak elméleti,és kíváncsiság. Nem vagyok terhes nem is szültem mostanában!

2,5éves a kislányom és volt fogadott orvosom akinek akkor természetesen kifizettem a megbeszélt tarifát!!!

2012. okt. 24. 15:49
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén megmondom,én is gondolkodom rajta(és most le lehet szólni,pontozni),hogy nem adok neki.Az én orvosom nem mondta meg,mennyit kér.

Viszont 24 órát hagyott vajúdni,azért,mert ő nincs a városban,nem engedett semmi beavatkozást az ügyeletes orvosoknak(zselé felhelyezés,oxi),nehogy másnál szüljek meg.Majd végül közel 22 óra vajúdás után az ügyeletes orvos döntött úgy,hogy most már beköti az oxit,mert a vizem folyamatosan folyt a 24 óra alatt,és nagy volt a fertőzés veszély.Nem egész 2 óra múlva a kezemben volt a lányom,azaz,már réges rég meg lett volna,ha engedi a beavatkozásokat.

Nem jött be hozzám mikor visszaért a városba,mondván,hagyjuk a dolgokat a maguk útján,ne avatkozzunk be...

Mikor bekötötték az oxit,akkor hívták,hogy jöjjön be.Beért a kórházba,és még akkor sem volt hajlandó odajönni h na mégis mi a helyzet,csak mikor már a baba feje látszott ordítottak neki,h jöjjön gyorsan.

Én nem adtam neki pénzt a kórházban,Még a 6 hetes kontrollra most kell visszamennem,de úgy érzem,nem állt mellettem,és nem érdemli meg azt a pénzt.Az ügyeletes orvos többet volt velem,mint a fogadott orvosom.

Szóval nehéz ügy ez,mert ha hozzá megyek vissza kontrollra,leég a pofámról a bőr,ha nem adok,viszont nem is érdemli meg se szerintem,sem a párom szerint.

2012. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Utolsónak: ne is adj ilyennek,gondolom nem így volt megbeszélve,én biztos nem adnék,bár elég kellemetlen,ezért ha lehet,máshova menj kontrollra,ha nem,akkor meg mondd el neki ha rákérdez,hogy ő szerinte mennyit érdemel??? ez gusztustalan hozzáállás a részéről..
2012. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Egyébként mostanában nagyon sok helyről hallom hogy hiába folyik a magzatvíz meg nincsenek fájások akkor is várnak simán 20-24 órákat akkor is ha a választott orvos van ott. Nem tudom miért van ez így korábban még mikor az első babámat szültem akkor ez az idő csak vmi 10-12 óra volt (amíg így várakoztatták az anyukát).20-22 óra kórházi lét után nem alvás várakozás stb. képzelem mennyire ki lehet készülve valaki még ha nincs is fájás egyáltalán akkor is idegölő várakozni tételnül, ha meg van fájás de nem olyan rendszeres amitől jól tágulna akkor is rossz lehet úgy eltölteni huszoniksz órát.

na ezt csak az egyik válaszoló hozzászólásával kapcs. jutott eszembe.

Egyébként meg én attól félnék hogy ha leszek még terhes és összefutok vele vagy ne adj isten ő lenne az ügyeletes épp mikor megyek szülni akkor leégne a pofámról a bőr, meg tudna úgy beszélni, úgy viselkedni velem hogy megbánjam hogy nem fizettem anno.

Az meg pláne pofátlanság lenne ha mondjuk beugrasztom éjjel a családja mellől, ott van velem azért nagyrészt, megszülök stb. és akkor mégse fizetek...

Egyéb esetekben ha átad másnak meg ügyeletesnek, meg be se tolja a képét meg utolsó 2 percben "fárad be" akkor igen elgondolkoznék hogy fizessek e, akkor lehet csak egy ajándékkosarat adnék és kész az messze nem 40-50-100 ezer ft. azért...

2012. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8 as vagyok tétlenül akart lenni...
2012. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Voltak fájásaim,onnantól,hogy bementünk a kórházba,és megvizsgálta,de nem voltak rendszeresek és elég erősek ahoz,hogy táguljak,szóval egy élmény volt a 24 óra.Reggel jött be hozzám(hajnalba kerültem be)akkor mondta h este 10 körül ér vissza,és bejön...nem tartotta be az ígéretét...Ne tudjátok meg hogy vártam az este 10et,hogy nah mindjárt itt van és csinál valamit...erre azt üzeni,nem jön mert már 2 ujjnyira tágultam,halad ez,csak várni kell...

Magyarázkodott,próbálta szépíteni szülés után a dolgokat,hogy ugye milyen jó volt várni...persze neki a pihe puha ágyába,nem pedig fájásokkal a kórházba.

Nah bocsi a kitérőért egyébként,tudom nem sok köze van a kérdéshez a szülés történetemnek,csak hiába "illik" hálapénzt adni,azért a pénzért az ember vár is valamit,minimum az ígéret és a megbeszéltek betartását.Persze alakulhat úgy egy szülés,hogy nem a doki hibájából esetleg nincs ott,későn ér be stb,az megint más helyzet...

Egyébként a terhességem alatt maximálisan meg voltam elégedve az orvosommal,szépen összevarrt(gát),minden nap bejött hozzám amíg bent voltam,de pl nem nézett egyszer sem a szemembe,láttam rajta,tudja h ez nem volt korrekt tőle.

Egyébként én abban is kételkednék,hogy ha pár év múlva találkoznék vele felismerne.Volt hogy mesélte,összefutott egy apukával(azt se tudta ki ő),beszélgettek majd a férfi mondta neki h a feleségem önnél szült...Doki megkérdezte igen?Mennyi idős a gyerek? Mikor szült?--->TEGNAP...ennyit a memóriáról néha,ő maga mondta,nem tud ennyi embert megjegyezni....

2012. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!