Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Reggel óta nagyon enyhén fáj...

Reggel óta nagyon enyhén fáj a derekam, éjjel szúrt a hasam alja de az elmúlt már. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lehet a szülés előjele? Vagy csak a front? Jóslófájásom nem volt még.

Vizes szerű folyasom van már 3-4 napja.

Szerintetek?

37+6 hetes kismama



2012. okt. 27. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem mennyél be a kórházba. nekem elsö szülésem ilyen vizes folyás volt mentudtan mi az mert fájásaim nemvoltak de azért bementem és megvolt repedve a burok csak feljebb ezért csak sordogált a magzatvíz de ahogy a doki megvizsgált egyböl elöntött a víz. rá 2 és fél órára megszületett a babám. 39+2 hetes voltam. a jóslófájás nem kötelezö. vagy ha van fogadott dokid hívd fel. én akkor a korházat hívtam fel és ők mondák hogy mennyek be. drukkolok.
2012. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha nem tul sok a folyas akkor szerintem meg nem magzatviz.de ha ggodsz nezesd meg.nekem is van folyasom hetek ota, nem tul sok. es kb ket hete minden este gorcsolok, derekamba is sugarzik. a baba meg sehol :) most vasarnap leszek 39 hetes.
2012. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem sok a folyasom. Azt olvastam ha berakok egy betétet és 1ora alatt nem ázik át az nem magzatvíz.nekem nem azott át.

Kicsit fáj a hasam alja,20percenként megyek pisilni. A babám elég sokat mocorog inkább alul érzem.,2 napja voltam NSTn akkor minden rendben volt

2012. okt. 27. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Magzatburok repedés - A magzatburok egy folyadékkal teli membrán, mely kipárnázza a babát a méhben. Előfordul, hogy a burok még a vajúdás megkezdése előtt, fájástevékenység nélkül megreped. A távozó magzatvíz mennyisége függ attól, hogy a burok hol repedt meg, illetve a baba elhelyezkedésétől. Ennek függvényében a magzatvíz lassan szivárog, vagy erős sugárban elfolyik.A szivárgó magzatvizet az különbözteti meg a vizelettől, hogy nem visszatartható, szaga édeskés, ellentétben a vizelet ammónia szagával, színe pedig normális esetben áttetsző, tiszta, esetleg halvány szalmasárga. Ha a magzatvíz zavaros, zöldes színű, azonnal telefonáljon orvosának, mert fennáll a szövődmények veszélye. Ha folyamatos szivárgást tapasztal, az is megkülönbözteti a magzatvizet a vizelettől, hogy függőleges helyzetben a szivárgás abbamarad, mivel a baba feje, mint egy dugó, útját állja annak.


A magzatburok megrepedésével megnő a felszálló fertőzések kockázata, ami a baba méhen belüli infekciójához vezethet, ezért fontos, hogy fokozottan ügyeljen a higiéniára. Tilos az ülőfürdő, és a szex, s ajánlatos mihamarabb a kórházba menni, ahol a fertőzések elkerülése érdekében, ha nem indul meg a spontán fájástevékenység, indukálják azt.

2012. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de gondolom ha a magzatburok megreped akkor az folyamatosan folydogal, meg ha egyszerre nem is nagy mennyisegben.
2012. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!