Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, lehet valamit tennünk...

Anyukák, lehet valamit tennünk azért, hogy a méhszáj jobban táguljon?

Figyelt kérdés
Picit félek a szüléstől, ez természetes, ugye?Főleg első babánál.A méhszáj "állapota" határozza meg, hogy mennyire nehéz, fájdalmas a szülés?Van valami természetes módja, hogy jobban táguljon a méhszáj?
2012. okt. 29. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Betöltött 36. héttől lehet inni málnalevél teát. Nekem nagyon bevált, könnyen szültem meg egy 3900 grammos babát.(1 ujjnyi tágulással mentem be, 1,5 óra alatt eltűnt a méhszáj) Vannak még homeopátiás szerek is, nekem azt a szülésznőm adta, így nem tudom a nevüket.
2012. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A méhszáj akkor tágul, ha a baba feje nyomja azt a méhösszehúzódások (keményedések) mellett, ehhez jól kell illeszkednie a babának és fel kell puhulnia a méhszájnak. Nekem nem illeszkedett a buksija rendesen, ezért császár lett. 36. héttől ittam a málnalevél teát és szedtem a homeopátiás golyókat, a méhszájam felpuhult, de a babó nem tágította. Nyomni mindenki akkor nyomhat, ha a méhszáj eltűnt/felszedődött, a kérdés az, hogy ki mennyi idő alatt jut el idáig.
2012. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2012. okt. 29. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Vajúdás közben sétálj, táncolj, ugrálj a labdán, a lényeg, hogy nehogy lefeküdj.
2012. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beszéld be magadnak, hogy könnyedén tágulsz, a méhszáj tágulása közben jó kedvű leszel, nem érzel majd semmit, stb.

Tiszta agykontroll! Nekem bejött!

2012. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sétálás! :)
2012. okt. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!