Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátrepedés gátmetszésen...

Gátrepedés gátmetszésen kívül? Valakinek esetleg volt ilyen? Jó lenne tapasztalatcsere gyógyulással kapcsolatban.

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gátvédelemmel szültem, a háromból egyszer repedtem egy kicsit. A doki azt mondta, hogy nem varrja, mert a repedés varrás nélkül jobban gyógyul. (Természetesen, ha nem akkora nagy) Este zuhanyoztam vele, akkor egy kicsit vérzett újra, de 1 hét alatt begyúgyult.

Kicsit kellemetlen volt, de olyat, mint a kórházban gátmetszésesek mondtak, hogy nem tudnak leülni én nem éreztem. Óvatosan, de simán rá lehetett ülni.

Tehát szerintem hamarabb gyógyult, nem maradt heg, simán mozogtam, ültem vele, 1 hét alatt teljesen begyógyult.

2009. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó neked! Nekem kicsit súlyosabb a helyzet, továbbrepedt a gátmetszés, most azzal szenvedek. Ez nem túl gyakori, de hátha járt még valaki ilyen szerencsétlenül, és tudna valami biztatót írni.
2009. aug. 11. 16:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


ilyen sajnos előfordulhat, hogy "nem elég a gátmetszés". gondolom gondosan egyesítették a sebszéleket, és összevarrták.


lényeg a rendszeres tisztálkodás (nem kell mindenféle kemikáliával dúsított szert használni! inkább intim mosakodó), rendszeres betétcsere, mozgás, és hamarosan jobban leszel! :)


ha meggyógyultál és időd is van, ajánlom az intim tornát! :)


[link]

2009. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szia kedves kérdező! igen én hasonlóan jártam mint te az első babámnál.mive lsajnos nagy volt a baba vágtak mind két oldal lyuktól lyukig! és repedtem is azt is öszevarták mivel több rétegben szakadtam. rettenetes kinokat éltem át miközben gyógyúlt. 3 hónapig fájt egyfolytában szúr azt hogy űljek elképzelni se mertem. nekem segyített a kamilla teás mosakodás és beleis űltem a kádba kamilla virággal leforáztam az ülőfürdőm. aztán a párom púderozta ilyen antibakteriánsos púderel az hűsítette. gyógynövény boltban lehet venni ilyeneket .d az sem rossz ha megkérded a nőgyóygászod ő ismerés tudja mi lenne az estetben megfelelő. de mindenképp használj valamit. kamilla és kamillás púder egyrészt biztosan használ ha tartósan alkalmazod.minden jót és írj ha van még kérdésed.
2009. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Bocs egy 17 éves lány vagyok ...hogy bírjátok ezt? én is szeretnék gyereket sőt nagyon is majd megtapasztalni hogy milyen anyának is lenni ....de .....én félek :S:( Mert ugye olvasni könnyebb nehezebb szülésről de ez biztos nehéz végig csinálni....
2009. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
szia! második válaszoló vagyok. igen nem könnyű de a babavárás nagyon jó dolog ! mikor elkezdődik a szülés nincs időd félni vagy aggódni csa ktúl akarod élni azta fájást hiddel. amikor meg meg van nagyon megkönnyebbűlsz és örűlsz olyan boldog vagy hogy leírni sem lehet.és utána teljesen átformálódsz te is csak az érdekel neki minden jó legyen. és a te dolgaid mint a fájdalom is csak olyan mellékes lesz ezek melett persze rohaddtúl kellemetlen ha ilyen van de már nem magad az első. és nincs időd ilyenre hogy jajj nem bírom bírni kell és reménykedni hogy 1x vége lesz.
2009. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ne mammásodik bocsika:))
2009. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez az, amire én sem voltam felkészülve (főleg lelkileg), és sajnos nekem az egész egy durva aranyérrel is párosult, szóval én hosszú hónapokig azt sem tudtam pontosan, "mi fáj" éppen jobban odalenn, ehhez jött még egy vadhús kinövés a hüvely bejáratánál (sebgyógyulás következményeként), és hogy az elvileg felszívódó cérnák csomói és végei nem és nem akartak leesni. (Azóta tudom, hogy ki kellett volna szedetni a varratokat akár egy hét után, csak hát a dokim azt mondta, majd megy az magától..). Az aranyeret a baba fél éves korában sikerült egy szuper proktológussal megoldani, a húskinövés 8 hónap után "esett le", a gátam meg, hát kb. egy éves volt a lányom, mire azt mondhattam, hogy már nem fáj... A házasélet volt a legnehezebb, sok türelem kellett mindkét részről... De ma is azt mondom, megérte, amikor ránézek a kislányomra!! (Ennek ellenére remélem, hogy a másodikkal könnyebb lesz, és nem kell majd ez a tortúra!)
2009. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
szia utlolsó válaszoló! jajj te szegény neked aztán jól összejött a dolog. neekm a másodiknál volt az hogy szülésnél teljesen kifordúlt az aranyaerem!:(uhh hát nem mmondom nagyon nagyon kellemetelen főleg mikor úgy még felnyúlt a dokim hogy megnéze hogy nem varta e véletlen oda a falát a másikhoz.tudja milyen nehezen viselem az ilyen hírtelen dolgokat ezért már sajnálkozva mondta hogy sajnos fel kell oda is nyúlnia ezért meg azért,nagyon sajnálja de muszáj! hátmondtam mi jöhet még de túléltem nekem elvileg normálisan visszahúzódott de vissza visza tér d ez már így is marad.úgy fél évbe telt azt hiszem mire rendesen viszament nem kívánom senkineksem. ésa szex nálunk mindegyik után nehéz volt az elsővel és az utolsóval leginkább! türelem megértés kell mindkét fél részéről,sok sikert mindenkinek és jó gyógyulást! sajnos ez van nekünk nőknek előírva de azért pont mert mi végig tudjuk csinálálni! és minden fájdalamat küszködésnél többet éra gyermekeim.
2009. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló (10.47-es)! Hátha ennyi idő eltelte után olvasod ezt most. Lehetne neked valahogy priviben írni? Tudnék tőled kérdezni?
2009. szept. 17. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!