Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fiatalon szülő kismamák,...

Fiatalon szülő kismamák, megmondanátok őszintén, hogy volt lehetőségetek fiatalon szülni?

Figyelt kérdés
Félve teszem fel a kérdést, mert senkit nem akarok megszólni, vagy megbántani, de annyira szeretném tudni, hogy hogyan tudnak 20 év körüli emberek babát vállani. A férjem és én is 32 évesek vagyunk, idén született meg az első gyermekünk. Elég jó végzettségünk van, dolgoztunk és nem is kerestünk rosszul az iskola befejezése óta, így tisztességesen fel fogjuk tudni nevelni a gyerekeinket, de így sincs nagy vagyonunk. De 20 évesen semmink nem volt. Ha akkor vállalunk gyereket nem tudom, hogy tudnám fizetni a rezsit, élelmiszert, talán ruhára már nem is gondolhatnék.
2012. nov. 8. 18:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Én 17 évesen szültem az elsőt. A barátom elment dolgozni, vettünk ki albérletet. Soha senki nem segített.
2012. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 timike26 ***** válasza:
80%
18 èvesen szultem az elsot.nem vàrt baba volt /igy egyedul maradtam terhessen/hazakoltoztem anyumhoz,majd 1 èv mulva kikoltoztem olaszorszàgba a fiammal.azota eltel 7 èv,van fèrjem,lakàsunk,szuletett mèg egy fiam ès egy lànyom.de semmit nem vàltoztatnèk a multon.
2012. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Le a kalappal előttetek. Én 17 évesen még annyira gyerek voltam.
2012. nov. 8. 18:21
 4/31 anonim ***** válasza:
60%

1-es vagyok.

Bizony én is kislány voltam. De annyi eszem már akkor is volt, hogy az abortusz gyilkosság.

2012. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Egyébként mi is hamarabb szerettünk volna, csak sajnos 6 év alatt sikerült. De nekünk már 26 évesen volt szakmánk, néhány ledolgozott év, jogosult lettem volna GYED-re, stb. Én ezek nélkül nem mertem volna belevágni.
2012. nov. 8. 18:23
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

nekem nem egy ismerősöm van aki fiatalon szült. Kivétel nélkül mindenhol segítettek a szülők vagy egyik vagy másik, vagy mindkét fél részéről különböző fokban. Volt olyan hogy a lakást a rezsit a kaja nagy részét is a nagyszülők állták csak plusz egy főre ugye mert már ott volt a baba.

Volt olyan ahol "csak" állandóan kisegítik őket. Olyat ismerek még ahol a lány 20-21 éves és a párja idősebb és ő keresi meg a pénz nagy részét.

De! Hozzátenném hogy ez nem kor függő. 30-asokat is ismerek akiket a szülők segítenek nagy százalékban! Tehát nem néha néha meg ritkán, hanem rendszeresen! Úgyhogy ez nem kortól függ.

Amit itt egyszer írt egy kismama azt nehezen tudom elképzelni de biztos ilyen is van. Ő azt írta hogy 20 éves a párja 24. A párja valami olyan jó főiskolát végzett hogy mindösszesen 1 év munkával annyit keres hogy simán kifizetik a lakbért, a rezsit a megélhetést. Ő pedig DIÁKMUNKÁBÓL annyit tett félre élete során hogy saját kocsit vett és a babának is be tud vásárolni.

Hát lehet hogy minden fillért élére állítva ezt is meg lehet csinálni. Nem tudom.

2012. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
55%
Becsúszott megtartották és valahogy megoldják, ez nem leszólás de aki nagyon fiatalon szül annak nagy része nem tervezett volt.
2012. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Nagyenn nagydé ***** válasza:
60%
Én a 18. születésnapom előtt 2 hónappal szültem, 20 hetesen derült ki, hogy babát várok. A 12. gimnáziumi osztályt magántanulóként végeztem, egyedül tanultam és leérettségiztem a kislányom mellett jó eredménnyel, aki akkor volt 8 hónapos. A párommal kitartunk egymás mellett, ő az utolsó évet végzi a szakmája tanulásából igen eredményesen. Igaz, a szüleimnél élünk még kb. fél évig, de külön kasszán vagyunk, a számlák előre meghatározott részét mi fizetjük. Ketten összesen 75.000ft-ot kapunk. A pelust a párom után járó családiból (20 éves, de nappali tagozatos)fedezi anyósom. Ruhákat kapjuk, minden megvan. Én főzök, mosok takarítok anyuval megosztva, mondjuk a szüleim alig vannak itthon, rengeteget dolgoznak, és gyakorlom a műkörömépítést. Amíg nem lesz ovis a picúr, ebből szeretnék némi pluszt keresni, ha pedig majd oviba megy, elmegyek egy normális szakmát tanulni végre, amivel rendesen tudok pénzt keresni. Amúgy meg nevelem az én pici szemem fényét, aki már 13 hónapos, 15 szót tud, szalad és nagyon kiegyensúlyozott kis teremtés. Imádom :) ja, és 19 leszek november közepén.
2012. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
8 hete szültem és februárban leszek 20 éves!tervezett baba volt,mivel a férjem már 28 éves!és nem bántam meg!Imádom a lányom!!!
2012. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
22%
"szakmája tanulásából" ... hogy is sikerült az a magyar érettségi?
2012. nov. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!