Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a különbség a baba szempont...

Mi a különbség a baba szempontjából ha egy szülést indítanak vagy ha otthon anyuka mindent megtesz hogy kibújjon már végre? Nem ugyanaz?

Figyelt kérdés
Sokan írnak praktikákat, koktél, ugrálás, szex hogy beinduljon de az mennyivel másabb mintha orvos indítja? Végeredményben nem beavatkozás mindkettő a természet dolgába? Vagy kimenetel, lefolyás szempontjából más?
2012. nov. 13. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem annyi a különbség, hogy mesterséges indításnál lehetnek gondok, és nagyobb biztonságban vagy, ha ott vagy a kórházban. Én otthon biztos nem kísérleteznék ilyenekkel. (Még talán a szex, ami talán nem annyira minősül mesterségesnek, mert ott elvileg a spermiumban található anyagtól indul be a szülés) De szerintem a koktélt és az ugrálást ne próbálgasd. (Én 6 napot hordtam túl, tudom, hogy nem kellemes a végén a várakozás). Még hallottam egy tippet, ami szintén "természetes", a mellbimbó stimulálása (elvileg oxytocint szabadít fel), és beindulhat a szülés. Kitartás :) Hány hetes vagy?
2012. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
eszem ágában sincs próbálkozni semmi ilyesmivel, épp hogy nem értem miért teszik, hátha valaki megmagyarázza h van-e és mi a különbség.
2012. nov. 13. 10:17
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem első császár lett de magától indult, ha túl kell a másodikat hordani akkor is az orvosra bíznám magam. Még csak 26hetes vagyok. Köszi a válaszod, várok még!
2012. nov. 13. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok különbség van. A szülés úgyse indul be semmitől, míg a baba nem kész rá, szóval lehet otthon bármivel próbálkozni.


Az orvosi indítás viszont általában hormonális (vagy kézi tágítás), ami megrázó élmény lehet a születésre még nem kész babának. A szervezetre közvetlenül hat és valóban eredményes.

2012. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Csak annyit fűznék hozzá, hogy sok esetben a baba kész rá, mégsem indul be a szülés valamiért. Nyilván ez túlhordás esetén van, ilyenkor viszont ha már a baba életfunkciói (amit a CTG-n is mérnek) romlanak, akkor viszont jobb, ha beindítják, és ez nem káros a babára nézve, sem az anyukára nézve.
2012. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dokik megindítják, az megindul, ha akarta, ha nem. Ha a mama otthon próbálkozik, megindul, ha kész a baba, de nem fog, ha nem. Azért nem ugyanaz a kettő.
2012. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni "indítás" során az anya testében magában képződnek a hormonok, amik a szülést megindítják, a kórházban kívülről adagolják. Az oxitocin, ha belülről termelődik, akkor egy sor más hormon termelődését is elindítja, amik fájdalomcsillapítók pl., de a kívülről, vénásan adagolt "csak" az izmokat húzza össze, szinte kipréselve a babát, a jótékony társreakciók létrejötte nélkül.
2012. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!