Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kérdésem a következő lenne!...

Tündi0427 kérdése:

A kérdésem a következő lenne! Pánikbeteg vagyok, most szültem csütörtökön, a kisfiamat elvitték szülés után Pestre. Ideg összeroppanás?!

Figyelt kérdés
Először görcsölt a fejem, majd lezsibbadt a bal oldalon az arcom, és kezem! EKG jó, vérnyomás jó, belgyógyászatilag minden rendben! Viszont állandóan fáradt vagyok, és teljesen erőtlenek a végtagjaim, van, hogy elidegenedést érzek! Egyik pillanatban tiszta éber vagyok, másikban le kell hunynom a szemem, mert elfáradok. Egyszer sírok, egyszer nevetek! Mi lehet ez?! Hova menjek még kivizsgálásra?! A nőgyógyászom az idegeimre gyanakszik, hiszen minden egészséges embert is megviselne ez, én csak szüléskor láttam a picit, azóta nem! Köszönöm a segítséget!
2012. nov. 18. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez természetes. Mért vitték el a picit?
2012. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert rossznak látták a szívét, de fenn kiderült, hogy semmi baja, de engem így is megviselt! Akkor ez az ideg lehet?! A nőgyógyászat bocsánatot kért a gyermekorvos helyében, mert hibázott, de ettől nem kapom vissza ezt az 5 napot a fiam nélkül!
2012. nov. 18. 16:18
 3/15 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy ki vagy. Ahogy visszkapod a gyermeked, meglátod jobban leszel:)

Kitartás.

2012. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor oké, mert kezdek megijedni, hogy mi kap még el, de gondolom, ha baj lenne, azt belgyógyon is észreveszik!
2012. nov. 18. 16:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
MAgneb6, és gyógynövényes nyugtató sürgősen, de az se lenne hátrány, ha a gyerekorvossal (háziorvossal)beszélnél erről, és valami szakember foglalkozna veled. valószínű idegösszeroppanás a hormonfeltódulás+ a baba miatt!Szülés után vagy 3 hétig érzelmi hullámvasút egy anyuka lelke, főleg ha még ez is betetézi...Nem szégyen segítséget kérni, azért vannak!!!
2012. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most van itthon citromfű-teám, meg sima magnéziumom, az jó lesz?! Háziorvoshoz holnap megyek! Akkor gondolod Te is, hogy nem valami betegség áll a háttérben?! Mert már félek tőle! :(
2012. nov. 18. 16:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem betegség ez, ideg, majdnem biztos vagyok benne. Én se lennék magamnál, ha elvinnék a babát tőlem, és nem kapom vissza mert "vizsgálgatják". Jó a magnézium meg a citromfű, mindkettő nyugtat.
2012. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Azért megijedtem, mikor 50 méter után felmondta a lábam a szolgálatot! A nőgyógyászom is az idegre gyanakszik! Fogadott orvos volt, mert ő tudta, milyen betegségem van, ráadásul,ő közölte a gyerekorvossal, hogy van ez a pánikbetegségem, finoman mondja meg, mit tapasztalt a gyermeknél, erre ide sem adatta, a szállító inkubátorban láthattam, megsimogattam, már vitték is!
2012. nov. 18. 16:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz visszamenni ahhoz a pszichiáterhez, aki a pánikbetegséged diagnosztizálta és kezelte?

A szülés utáni depresszió ("baby blues")elég gyakori jelenség, főleg, ha nem csak belső konfliktusok, hormonális hullámzások okozzák, hanem reális ok (pl. baba körüli orvosi problémák). Nagyon könnyű mélyebbre csúszni benne, de szakember megfelelő gyógyszerrel segíthet. De pár beszélgetés is jót tenne önmagában, szintén szakemberrel.

A helyedben nem kezdenék el orvosi javaslat nélkül szedni semmit. Főleg, hogy pánikbeteg vagy, vigyázni kell, mert a gyógynövényes szerek is "bezavarhatnak", ha van egy pszichés érzékenyítettséged.


Próbálj megnyugodni és ha úgy érzed, nem javul a helyzet vagy erősödnek a tüneteid, feltétlen menj szakemberhez!

2012. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Félted a kicsidet, hogy nehogy baja legyen. Szerintem természetes, hogy kiborultál. Belegondolni is rossz abba, hogy mit élhettél át.

Időre született egyébként? Mi vetette fel, hogy gond lehet? Születése után mennyivel vitték el tőled, mert bajt láttak?

2012. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!