Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Három vagy annál több gyermeke...

Három vagy annál több gyermekes anyukák! Melyik szülésetek volt a legnehezebb, időben fájdalom terén? 35hkm

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Ezt is én tettem fel de igazán nem kaptam még választ arra ami nekem fontos lenne (hasonló cipőben jártaktól),nos itt most hátha.. :)



2012. nov. 17. 14:11
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van.

Az első könnyű volt,elfolyt a magzatvíz délelőtt 11-kor,és 2 órakor megszületett a kislányom.3 óra alatt.3200 grammal és 54 centivel.4 éves rosszcsont.A második kislányom az első fájástól 1 óra 15 percre született,2960 grammal és 53 centivel.2 éves:)A harmadik babám 1 hetes,ő 7 óra alatt született.Itt is magzatvíz folyt el,de nem jöttek egyből a fájások,oxitocint kaptam.Ő kisfiú,2910 grammal,és 52 centivel született.

Egyik szülésem sem volt nehéz,a harmadik volt a leghúzósabb,de nehéz egyáltalán nem volt.

2012. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
Az első volt a legnehezebb, a harmadik a leggyorsabb, legkönnyebb.
2012. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,nagyon félek a negyedik szüléstől . Érdekes ,hogy pont most . Persze próbálom pozitivra állitani a gondoltaimat . Tegnap voltam NST-n a kórház szülőszobáján éppen szenvedett egy anyuka na ez most nagyon rátett a félelmeimre. :)
2012. nov. 17. 14:26
 4/60 anonim ***** válasza:
61%
4.szüléstől félsz?!Lassan hazajársz a szülészetre:) Szépen lazán kezeld a dolgokat, a rutinosok nyugalmával:)Semmi baj nem lesz!!
2012. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:

Ezen jót nevettem hogy lassan hazajársz a szülészetre. Én is úgy tudom hogy a második a legkönnyebb aztán onnantól megint nehezedik.

Nekem az első nagyon fájt szinte bevezetés nélkül hajnali 1kor 5 perces majd 2 perces fájások jöttek, hánytam ment a hasam minden bajom volt, nagyon rossz élmény volt mert feküdve kellett vajúdnom (8 óra volt összesen), viszonylag nagy gátmetszésem is lett pedig a fiam nem volt nagy 3300 gramm, és utána majdnem elvéreztem...

ehhez képest a második mindösszesen 3 óra volt az első kicsi fájástól kezdve, mindösszesen 1 órát fájt valóban miután megrepesztették a burkot. Gátmetszésem alig lett pedig jó nagy volt a baba.

Harmadik szülés meg a kettő között volt, sajnos megint feküdve vajúdtam és a kitolás elhúzódott mert a feje folyton visszacsúszott, de összességében azért jobb volt mint az első de rosszabb mint a második. 5 óra volt mindennel együtt.

Én is szeretnék 4.et majd valamikor de én is aggódom mi van ha az is nagyon rossz élmény lesz. Persze egy babáért mindent de azért aggasztó:)

2012. nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
Az első átlagos volt, közepes fájásokkal. A második iszonyú nehéz, hosszú és fájdalmas. A harmadik gyors és könnyű!
2012. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
nekem ez első volt a legkönnyebb gyorsabb.Talán azért mert nem tudtam mitől kell félni:)a másodikkal jól megszenvedtem és nem is volt időm elfelejteni mert 17 hónap múlva érkezett a harmadik babám 4 kiló 20 dekával és könyörögtem a császárért mert nem akaródzott kijönni ,aztán mégis sikerült.Azóta olyan gyáva lettem hogy fogorvosnál is majd el ájulok szabályos fóbiám lett szülés óta.
2012. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

Nos az elsőnél egy cseppet sem féltem a másodiknál harmadiknál hittem ,hogy könnyebb lesz amiatt nem féltem .Időben ugyan valamivel gyorsabb volt a másik kettő de annál erősebb fájásokkal . Most pedig már eltelt 9-év ,szóval azért nem haza járok .:) Idősebb is lettem valamivel sztem emiatt aggódósabb .

Az ismeretlentől kevésbé féltem anno mint most ,hogy már nagyon is tudom mi vár rám . Nyilván nagyon boldog is vagyok nagyon várja már az egész család ,de akkor is félek .:)

2012. nov. 17. 17:48
 9/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a választ ,és várom még mások tapasztalatait is. :)
2012. nov. 17. 17:50
 10/60 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok 4. gyermekedhez! Én is 4 gyermekes édesanya vagyok, az első babámat 20 évvel ezelőtt hoztam világra, 18 évesen, 2 és fél óra alatt született meg, nem mondanám, hogy őrületesen fájt. A 2. bébi rá 6 évre született 0:30h-kor burokrepedés, 0 fájás reggel 8:45h-ig, akkor oxyt adtak és rá 20 percre kibújt a csajszi. Piszkosul fájt! Az a 20 perc iszonyat volt. A 3. 8 évvel később 3 és fél óra alatt bújt ki, a szülésznővel és a férjemmel szinte az utolsó percig "kaszinóztunk". A 4. pedig.. háááát.. nem értem be a kórházba, itthon született, no, de nem szánt szándékkal! Az első 3 sem volt nehéz és egyik sem tartott 3 óránál tovább, de a 4. rekordot döntött. Természetesen a szülésznőm ennek tudatában volt, de Ő sem gondolta volna, hogy a fiunk ilyen hamar kibújik.

36 hetes terhes voltam, amikor többször és inkább éjjelente rendszeres jóslóim voltak. Ezeket az "élményeket" megosztottam a szülésznőmmel is, többször megvizsgált, a 38. héten 2 ujjnyira voltam nyitva. Ez talán természetes is a 4. terhességnél. Kérte, hogy bármilyen gyanús fájdogálásnál (előéletemet ismerve)azonnal menjek a kórházba. A kórház kb 2 percre van gyalog a házunktól.

Reggel elment a család dolgozni és iskolába, otthon maradtam a 2 éves lányommal. Tettem a szokásos dolgokat otthon, mikor arra eszméltem, hogy mosogatás közben elfolyt a magzatvíz. No ekkor rám jött a frász!!! Alig tudtam a telefont a kezembe venni és gyorsan lefeküdni máris jöttek a piszok nagy fájások. Ez reggel 8 magasságában volt. És természetesen a 2 percesek. Miért is ne azok? Nem tudtam telefonálni, éppen csak a 104-et tárcsáztam, mellettem a 2 éves lányom csak rémülten nézett, hogy most mi történik. A telefonba szó szerint belenyögtem, próbáltam tudatni a diszpécserrel, hogy szülök. Csak a címet volt erőm bediktálni, máris jött a következő fájás. Kb 5 percen belül kiért a mentő, de addigra megszületett a kisfiam 8.20-kor. A mentős csak gratulált, elláttak bennünket, majd átvittek a szemközti kórházba. A lányom pedig addig velünk maradt, ameddig az apukája nem jött érte. Tehát összegezve a 2. szülésem volt a legbrutálisabb.


További boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

2012. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!