Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori a kézzel...

Mennyire gyakori a kézzel tágítás a vajúdás alatt?

Figyelt kérdés
Neked volt? Fájt?
2012. nov. 28. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire gyakori, de a könnyek összegyűltek a szememben, valamint csillagokat láttam. Egy fájás nem fájt annyira. Hú visszaemlékezni is rossz. Bár a végén császáros lettem, mert nem tágultam, de ez a legkellemetlenebb élményem a szüléssel kapcsolatban, mármint a kézzel tágítás.
2012. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Volt, kétszer is tágított a dokim. Brutális fájdalom, ezerszer rosszabb a vajúdás többi részéhez képest. Pedig oxitocinnal szültem, 8 órán keresztül ment az infúzió, de a kézzel tágítás volt a legrémesebb.
2012. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek, semmi nem fájt annyira, mint a kézzel tágítás :( Fél óránként jött a dokim vajúdás alatt, hogy megnézzen, hogy állunk. Amint megláttam az ajtóban, majd' elsírtam magam :(

Nagyon-nagyon fáj, nem tudom eldönteni, hogy jobban jártam-e így, mert a szülésznőm mondta, hogy örüljek, hogy így csak kb másfél óra volt a durva rész, mert lehetett volna sokkal hosszabb is. Amit meg is értek, csak érdekes módon a többi fáját már nem tudom felidézni, csak a kézzel tágítást, ha rágondolok így 8 hónap multán is "érzem" milyen fájdalmas volt, a többi fájást már nem tudom felidézni.

Ráadásul 120.000-Ft a tarifája a dokimnak,úgy tudom azóta már emelt is ráadásul, így elég erősen el is gondolkodtam utána, hogy a következő babát nem nála szeretném szülni...


Egyébként ez orvosfüggő, hogy ki szokott és ki nem, meg lehet kérdezi előtte amíg terhesgondozásra járt, már ha fogadott doki...

2012. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, valami szörnyű volt. Az első szülésemnél csinálta a doki. A másodiknál már lelkiekben készültem rá a szülés alatt, de akkor nem csinálta az orvos. Két különböző orvosnál szültem!
2012. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is így emlékszem, rettenetes volt. 1. babámnál fél óránként tágított, 2 nap alatt lett meg a fiam.

2. babám 1,5 óra alatt meglett mindenféle beavatkozás nélkül.

Most fogom megszülni a 3. babámat és már előre féle, hogy nehogy megint ilyen tágításban legyen részem. El lehet ezt utasítani szülés közben? Mert nem hiszem, hogy én mégegyszer kibírnám.

Ugyanaz a szülésznőm van.

Szerintem ez egy nagyon durva beavatkozása a szülésnek, nem is hiszem, hogy a normális kategóriába tartozik. Szóval nem tudom, mert most zárt a méhszájam így a 39. héten:((((

A 2. babánál bő 3 ujjnyira voltam kitágulva és utána nem is kellett semmilyen beavatkozás.

2012. nov. 28. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem, szerencsére nem tudtam meg mi az a kézzel tágítás. Oxyval szültem de mindkét szülésem szép emlék. Fú, belegondolni is rossz. Ez tényleg elég természetellenesnek tűnik.

Könnyű szülést!

2012. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Borzasztó volt! Tényleg talán jobban fájt, mint a durva fájások.

Szerintem beszélj előre a szülésznővel erről, hogyha lehet, kerüljétek el.

2012. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülésindítás céljából próbálkozott be így egy doki nálam (teljesen zárt volt a méhszájam). Az nst-s eredmény is kicsit beszűkült volt, ezért úgy gondolta hátha megindul úgy, ha ő fájás meg minden nélkül rásegít.

Hát.. azt kell mondjam fel is kiabáltam és majdnem el is sírtam magam ott a székben.. :(

Most várom a második babánkat, de csak ez jár nekem is a fejemben, hogy csak nehogy csináljanak ilyet mert akkor azt nem bírom ki :(

Arról "sajnos" nincs tapasztalatom, hogy fájás alatt mennyire fáj, mert annyira nem haladtunk hogy császár lett a vége.

2012. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Borzaszto. Annal is borzasztobb. Vissza sem merek ra gondolni, pedig 4,5 eve volt. Inditott szulessel, oxy-val, tolofajas nelkul szultem, szoval megkaptam mindent egyben :-), de ez volt a legkemenyebb fajdalom, amit eddig ateltem. Mondjuk erdekes, mert a vege fele a szuleszno belemnyult, az utolso dozist tole kaptam es aldottam a kezet, mert ugy tagitott, h nem is ereztem belole semmit. Gondolom ennyit szamit a noi es ferfi kez kozotti kulonbseg. A dokim az elsonel azt mondta, h kicsit kellemetlen lesz. Mikor nyeltem vissza a konnyeimet a fajdalomtol megkerdeztem, h tisztaban van-e a kellemetlen es az elviselhetetlen kozotti kulonbseggel...
2012. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!