Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a rosszabb, fájdalmasabb a...

Mi a rosszabb, fájdalmasabb a vajúdás vagy a kitolási szakasz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vajúdás, legalábbis nekem az nagyon-nagyon hosszú és iszonyat fájdalmas volt. A kitolás pedig nekem "rövidnek" tűnt mert rettegtem a repedéstől(gátmetszés nélkül szültem).
2012. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kitolás nekem egyáltalán nem fájt, a vajúdás annál inkább.
2012. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a vajúdás. A kitolás nem fájt, hanem égett és csípett.
2012. nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás hosszú volt és nagyon fájdalmas. A kitolás vhogy máskèpp fáj, kevésbé fájdalmasnak éltem meg, mert tudtam, hogy ez már a finish!
2012. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás nekem mindig jobban fáj, a kitoláshoz viszont baromi sok energia kell, ami az azt megelőző fárasztó vajúdás miatt pár pillanatban kivitelezhetetlennek tűnik, aztán mégis mindig megvan. :o)

Sokat segít, ha van az ember mellett, aki "erőt ad".

3 gyerekes anyuka

2012. nov. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás talán fájdalmasabb, ha van gátmetszés, akkor nem fáj a kitolás, az első gyereknél volt gátmetszés, nem éreztem semmit a kitolásból, a másodiknál gátvédelem volt, rossz volt, ahogy azt éreztem, majd szét szakadok, és rettentően feszített.

De az már azért is jobb, mert tudod, egy pár perc, és itt a vége.:)

2012. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél és a másodiknál a kitolás volt fájósabb, a vajúdás szinte semmi. Harmadiknál sírtam a fájdalomtól vajúdás alatt, a kitolásból szó szerint semmit nem éreztem, csak úgy kicsúszott belőlem a baba.
2012. nov. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van. Többnyire a vajúdás a rosszabb mert nem tudod mikor jön a vége tehát csak túléled az egyes fájásokat de lényegében onnan még órák is hátra lehetnek. A kitolás akkor tud nehéz lenni, ha nem jól jön a feje mindig visszacsúszik, (nekem a 3.babámmal volt így) de ott is közben jönnek a fájások IS meg még éget szúr stb.a kitolás miatt vagy 20 percig (nekem sajnos addig tartott a kitolási szak holott a második babámnál ez kb. 5 perc volt).De összességében akkor is azt mondom hogy a vajúdás a rosszabb, főleg ha valakinek vagy 8-10-12 óráig tart hát le a kalappal előtte én belehaltam volna szerintem :)) Szerencsére az első is 7 óra volt mindennel együtt, a 2.3. meg még rövidebb, 2 és 3 óra.
2012. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vajúdás legvége és a kitolás.
2012. nov. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
19 órát vajúdtam, már sírtam a fájdalomtól. Azt mondják, hogy a kitolás fájdalmasabb, de mivel nekem nem igazán voltak tolófájásaim, így akkor semmit nem éreztem.
2012. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!