Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Két héttel idősebb a babám...

Két héttel idősebb a babám ultrahang szerint (fejméret alapján)! Előfordulhat, hogyha kihordom végig és ugyanebben az ütemben nől, gyarapszik, hogy a nagy fejecskéje miatt császározni fognak vagy előbb megszülök a méretei miatt?

Figyelt kérdés
most vagyok 35 és fél hetes!utoljára 33 hetesen ultrahangoztak!
2012. nov. 30. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Lehet hogy pici elmérés és pici elszámolás is.


A babád meg tudja majd, mikor induljon útnak, már csak szépen meg kell várni. :o)

Szép szülést!

2012. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a fejecskéje valóban nagy lesz (megjegyzem ez nem baj, még jó h nem minden kisbaba "ugyanolyan" méretű!) és nem tud átmenni a medencecsonton vajúdás alatt, azt úgy is észleli a dokid, akkor császár . Ha átmegy, gyakorlatilag a legkisebb "résen" áttolta magát, valószínűleg a vége sem jelent majd neki gondot. De persze még lehet pár variáció, h tényleg korábban jön, elszámolták a méreteit (pár cm is rengeteget számít!!) stb.
2012. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is azt mondták hogy 2 héttel nagyobb a feje,meg hogy ő ilyen fajta kisbaba.

tiszta ideg voltam hogy jó nagy feje lesz és hogy fog kiférni.

errefel 33-as fejátmérővel született ami teljesen tökéletes,

kisfiú amúgy és 2,5 hetes :)


szóval erre nem lehet adni,se a súlybecslésre !

2012. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát súlyt még nem becsültek,nálunk nem szokott a doki...és amúgy időre szülted meg kedves utolsó vagy hamarabb jött kicsivel?
2012. nov. 30. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet és végül a szülés előtt két nappal végzett Uh-on 97,4 mm-es volt a BPD-je. Végül 40 héten született meg 38 fejkörfogattal természetes úton 3 órás kitolási szakkal, majdnem császáros lett, de végül átfért. A testalkattól is függ.
2012. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fogadott dokim sosem említette, hogy nagyobb lenne a koránál, vagy aggódnom kellene a fejmérete miatt, ellenben mikor 4d uh-on voltam másik orvosnál, ott mondták, hogy kb. 2 héttel nagyobbnak tűnik a koránál (a fogantatás napja biztos, úgyhogy el nem lett számolva, max. tényleg picit nagyobb babának mérték). A 36. héten már a saját dokim is 102 mm-es BPD-t mért, de ő itt sem jegyezte meg, hogy aggódnom kellene, én kérdeztem csak rá, hogy meg lehet-e szülni ekkora babát hüvelyi úton. Ő azt válaszolta, hogy ez csak rajtam múlik. :) De örültem, hogy benne sem merült fel a császár lehetősége. Végül természetes úton szültem, szerintem könnyen és nagyon gyorsan, semmi probléma nem volt, ráadásul a fejkörfogata is átlagos volt (33cm). Most nem tudom, hogy az uh-on mérték-e el vagy csak egyszerűen kerekebb volt a buksija (és emiatt a bpd-je is nagyobb) az átlagnál, nem pedig nagyobb...de tényleg kár volt ezen izgulni, a természet megoldja! És igen, korábban érkezett 10 nappal, 3240g, 51cm, kislány.
2012. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hiába tudtam a fogantatás idejét, nekem azelsőlányomnál próbáltak módosítani a szülés várható időpontján!Dec 7 volt amensi szerint,UH szerint nov 11!!!!!


Végül dec 4-én született 3950grammal 61cm-vel, és 36-os buksival!Könnyű szülésnek mondanám!34 hteesen már 3 kiló volt, és 31 hetesen egyszer beis indult a szlés,éskiisnyíltam 2 ujjnyira...mégisbentmaradt


A második csemeténél már bízott bennem adokim!Őtis nagynak mérte mindig!Ő csodás háborítatlan szüléssel érkezhetett közénk!4100 gramm 58cm és 37-esbuksi!Kicsit megtréfált minket, mert a mellkasa nagyobb voltmint feje (ugye ált afejük a legnagyobb) Ígysajna repedt a testénél a hüvelyem, de nagyongyorsan szépen gyógyult! :)


Én csak nagycsemetéket szültem, de a férjem szerint erre vagyok kitalálvy, mert mindigmire bementünk akórházbamár a kitolás jött, szóval nemhúztamazidőt:)

2012. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

32 héten 2100 gramm

33 héten 2300 gramm

37 héten 2700 gramm


40+2-re született 4000 grammal.Úgyhogy az utolsó uh-n kicsit elmérték.Vajúdás alatt megállapította a doki hogy nem fér be a gyerek feje a szülőcsatornába.Emiatt 4 órányi tolófájások után toltak a műtőbe.36-os fejecskével született.


Könnyű,gyors szülést neked!

2012. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!