Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első szülés sikertelen...

Ha az első szülés sikertelen szülésindítást követően császár volt a következőnél mire van esély?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz 24 hónap lesz a gyerekek között.

Az elsővel indítottak a 38. héten (ctg eredmények indokolták). Hiába kaptam oxyt, hiába próbáltak tágítani kézzel, nem voltak fájások, csak összehúzódások. Mivel órák után sem változott semmi, nem tágultam (1 ujjnyira tágítottak fájás nélkül, hátha beindulnak a dolgok), viszont a baba szívhangja volt hogy leesett így vittek a műtőbe.

Ez az egész valahogy annyira rossz emlék :(

Szerintetek mire számíthatok? volt valaki hasonló szituációban?

Köszönöm, hogy leírjátok a tapasztalataitokat!

Szerintetek mi várható a második szülésnél?


2012. dec. 12. 01:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Megértelek,mert nálam is hasonló volt..

Nyilván egyénfüggő(pl.milyen a heg),de az elmondható,hogy általában a többedik szülés gyorsabb lefolyású.

És nagyon orvosa válogatja!Nekem a 6.orvos mondta,hogy elviekben is vállalja velem a hüvelyi szülést.

Végül sikerült,gátvédelemmel,nagyon szép emlék.

2012. dec. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Nagyon várjuk a második babánkat, de néha rámtör egyfajta szorongásos érzés, hogy ha lehet (bár tudom, hogy nem én választom a módot) nem így szeretnék szülni.

Még csak nem is a császárral van bajom, mert ha úgy alakul minden további nélkül vigyenek a műtőbe, ne ezen múljon a babám egészsége, élete. Csak valahogy nem jó érzésként maradt meg bennem. :( Biztos közre játszik, hogy elvették tőlem a babát, elvitték megfigyelésre. 1 hét után hozhattuk haza, addig naponta kétszer láthattam stb stb..

Nem agyalok ilyeneken, sőt ritkán jut eszembe így ebben a formában az egész, csak kíváncsi vagyok, hogy akik hasonló szituációban voltak azoknak hogy sikerült a második szülés.

2012. dec. 12. 01:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi meg csak probalkozunk a masodik kisemberrel teherbeesni, de nagyon megertelek a szulessel kapcsolatban. En nagyon sokmindenre alig emlekszem a 44 oras agonia utan. Bennem azert vannak felelmek, hogy mi van ha kitalaljak, probaljam megszulni hagyomanyos modon...Nekem is nyomtak az oxyt es a 44 ora alatt 4 cm-ig tudtam eljutni. Ez hagyjan, a nyakan tobbszorosen volt a koldokzsinor ha kitagultam volna (mondjuk ugy meg extra 44 oara alatt) akkor sem tudtam volna megszulni mert rovid lett volna a zsinor a fentiek miatt....szoval inkabb visszamegyek abba a korhazba ahol a Kisfiam szuletett mert ott emlitettek, ha megegyet szulok az mar automatikusan csaszar lesz....Megjartam a fajdalom poklat az ontudatlansagtol egeszen odaig mikor mar kikapcsolt az agyam es egyszeruen nem ereztem fajdalmat...Probalj arra gondolni, hogy minden rendben lesz a Kisbaba es Te is. Siman fog menni minden akar igy, akar ugy.
2012. dec. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Végül nekem nem lett császár, de hosszú, és gyötrelmes volt az első szülés, úgy szedték ki vákummal...Nem sokkal jobb, mint a császár.

Az elsőt nem indították, a másodikat indították, mégis 2 óra alatt kipottyant, és minimális fájdalommal.

Nálad csak az a kérdés, hogy a dokid mennyire hüvelyi szülés párti császár után.

2012. dec. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hónap volt a kettő között, az első hasonló okok miatt, mint Nálad császárral született. Elhúzódott a szülés, nem haladtunk, a gyerek is elfáradt. Nem lett baja, de nem jó állapotban született és nem is adták oda. A másodiknál is megpróbáltuk a hüvelyi szülést,de úgy látszik, alkati okok miatt nem nagyon ment a dolog. Oxyt is kaptam másodszorra is. Amikor láttam, hogy megint kezd nagyon elhúzódni, én kértem a műtétet, mert nem akartam megint egy elhúzódó szülés miatt a gyerek egészségét kockáztatni. Ő már sokkal jobb állapotban született, oda is adták. Én sosem fogom rendesen feldolgozni, hogy így születtek, de tudom, hogy mindent megtettünk, hogy ne így legyen és végső soron az élménynél picit fontosabb a gyerkőc.
2012. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy minden szülés más és más, nem lehet előre tudni... Nekem 3 teljesen különböző szülésem volt, 1 vákuum, 1 sima, 1 indított. A te esetedben az a lényeg, az orvosod hogy áll hozzá a témához. Beszélj vele erről, hogy az előzmények tekintetében ő hogy áll hozzá a kérdéshez, ha megint vmi miatt húzódik a szülés, meddig vár a császárral?

Nem velem történt, a barátnőmmel, első szülés simán nem ment, nem tágult x óráig, megcsászározták. A másodiknál már úgy készült az orvos, ha 1-2 óra alatt nincs jele annak, hogy rendesen fog tágulni, nem várnak. Meg is császározták, nem hagyták szenvedni. De ez orvosfüggő, sőt kórházfüggő, mert van ahol a végsőkig várnak a császárral, mert rontja a kórház statisztikáját.

Szóval mindenképp tudd meg az orvosod hozzáállását ez ügyben.

Amúgy ha nem kell indítani, sokkal-sokkal könnyebb, hidd el, ha nincs semmi komplikáció, és simán szülhetsz, az ég és föld!

2012. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Az az igazság, hogy tényleg nem bánt, hogy császár lett, gyorsan felépültem stb. Nem is emiatt "agyalok" ezen néha.

Az még hozzátartozik a történethez, hogy 1 hétig előtte már kórházban voltam megfigyelésen, a dokim sajnos egy hétig nem volt elérhető és olyan ellentmondásos dolgokat kaptam, ami azért nem túl bizalomgerjesztő.. pl amikor egyik orvos azt mondja, hogy műtene mert szerinte baj van a picivel, a másik hazaküldene, a harmadik kiváratná velem a 40. hetet stb.. és a nagy ötletelésbe nem történik semmi csak annyi hogy néha elvisznek egy vizsgálóba hátha ha kézzel megfeszegetnek belülről akkor beindul magától is stb.. Abban az egy hétben szerintem mentálisan kicsit "belefordultam" ebbe az egészbe. Nem túl jó érzés amikor pl éjjel kettőkor jön a nővérke, hogy nézzük már meg hogy mozog e még a baba stb..

Abban bízom, hogy tényleg annyira mások a terhességek, szülések, hogy nem létezik hogy ez mégegyszer előforduljon. Bízom benne, természetesen a rosszat nem akarom bevonzani. De azért néha néha csak előjön egy-egy gondolat, hogy "jaj, de én félek a szüléstől meg úgy egyébként a terhesség végétől".

Köszönöm, hogy írtatok, remélem minden rendben lesz nálam is. Vagy így vagy úgy, az már tényleg nem "érdekel" hogy hüvelyi szülés vagy császár, csak nem szeretnék kétségek között lenni, hogy vajon egyedül jövök-e haza vagy ketten a babucival.

Még egyszer köszönöm a történeteteket!

2012. dec. 12. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Nalam majdnem ugyanez volt, csak az elsonel nem inditottak, hanem elfolyt a magzatviz, utana teljesen ugyanaz tortent. A masodik 22 honappal kesobb, masfel nap alatt sima szules :-) Nagyon faraszto volt, de megerte kivarni. 3 honap mulva erkezik a harmadik :-) Remelem, sokkal gyorsabban!
2012. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!