Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik rosszabb és fájdalmasab...

Valaszom222 kérdése:

Melyik rosszabb és fájdalmasabb, a szülés vagy a császár metszés? Melyikben mik a rossz és a h jó szempontok? Mik a tapasztalatok melyik a kisebbik rossz?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
A császármetszés a szülés része (néha), csak szólok.
2012. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Maga a császármetszés nem fáj, mert elérzéstelenítenek, vagy altatnak. Utána elég kellemetlen pár napig.

Hüvelyi szülésről nem tudok nyilatkozni. Ha a szülés nem császárnak indul, akkor ott is kell vajúdni.

2012. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

En vajudtam - de minek?! A csaszar gyors volt es eletmento. En nagyon szerettem volna megszulni! A csaszarbol gyorsan felepultem. Sok segitseget kaptam.

Ha a babat nezed a csaszar un. "jobb". Ki van iktatva a szuletes kozben bekovetkezheto mindenfele problema.

Az ismeretlentol fel az ember de hidd el ha ott vagy, minden mindegy!

2012. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Én a szülésről tudok nyilatkozni... naagyon fájt. Kellett legalább egy hét hogy újra normálisan üljek, pedig nem szakadtam szanaszét, csak két öltésem volt. De úgy éreztem szétrepedek a fenekemtől a köldökömig.

Egyik császáros barátnőm szenvedett, alig tudott mozogni a császár után, neki is kellett vagy egy hét, utána még tovább fájt neki.

Másik császáros ismerősömnek kutya baja nem volt a szülés után. Szóval kinek milyen...


(Vitatkoznék viszont azzal, hogy a babának jobb a császár, ugyanis szülés közben kifelé jövet egy csomó olyan dolgot "összeszed" odabent, amire szüksége van és amit császárnál nem kaphat meg. Tény, hogy kisebb "trauma" éri.)

2012. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
A gyermekszülés fáj. Ez elkerülhetetlen, mindkét úton fájni fog. A gyereknek a természetes szülés jobb, egészségesebb. A császármetszés egy remek lehetőség, ha baj van, életet menthet. Nyílt hasi műtét. Nem sétagalopp, a fájdalmat megúszni nem tudod. Akkor már, ha fáj, legalább a gyereknek legyen jó, nem?
2012. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

A hüvelyi szülés sokkal kockázatosabb lehet a baba számára. Oxigénhiány, fennakad valamilye, járhat utána gyógytornára jobb esetben.

2x szültem természetesen, de nekem hatalmas aranyerem is van és a császáros szobatársaim előbb felépültek. A gyerekeik is kisimultabbak voltak, mint az enyém. Igaz engem mindkétszer 1-1 órát varrtak kívül-belül, 4 kg feletti gyerekeket szültem. Fél évig bepisiltem, kislányom gyógytornáztatni kellett, leszakadt egy izom a kezében a szülés következtében. De már jól vagyunk.....

2012. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve a szülés előtte/közben fáj, a császár meg utána, mivel közben le vagy érzéstelenítve vagy altatnak. Pecheseknek szülési fájásokkal indul, és mégis császár lesz belőle, ha olyan komplikáció adódik, na nekik kijut a "jóból", mert előtte-utána is fájni fog.

Nekem császár volt, nem indult be a szülés (toxémiás lettem), utána 2-3 nap nagyon borzalmas volt, de ki lehetett bírni.

2012. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Császároztak farfekvés miatt. Utána a poklot jártam, mert iszonyúan fájt, gyorsan csepegett az infúzió emiatt rosszul lettem. Levegő szorult a bal lapockám alá, emiatt 3 hónapig alig bírtam felemelni a kezem. 3 hétig fájt a heg, a gerincemben valamit megsértettek, emiatt fél évig alig bírtam felemelni a kicsit, hónapokig más fürdette mert nem bírtam behajolni a kádhoz... Szóval inkább szülnék ezek után hüvelyi úton.
2012. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Sima szülésem és császáros szülésem is volt. Mindkétszer vajúdtam, de a sima szülést választom harmadjára. A sima szülésnél tudod, hogy ha rendben megy minden (nem esik le a szívhang stb.), hogy nemsokára vége, megszületik a babád, ott elvágnak minden fájdalmat (csak a gátvarrás nem kellemes, ha nem adnak elég injekciót). Utána hamar felépülsz, rögtön megkapod a babát. A császár után nehezebben épültem fel (gyorsabban, mint más császáros), de következmények vannak: várni a következővel, mégiscsak hasi műtét, minden jól begyógyuljon. A babának a sima szülés a jobb, a császármetszésnek rengeteg kockázata van (anyára és babára nézve is), de életmentő, ezért nagyszerű dolog (nálunk is életet mentet másodjára).

Egyébként nem tudom, számít-e, de a házasélet sima szülés után nem változott, viszont a császár után nagyon fájt :(. Nem tudom miért.

Mindenesetre ha nem áll fenn olyan, ami indokolja a császárt (szívhangleesés, nem tágulnék stb.), akkor császár, de a magam kényelme miatt, hogy addig nem fáj, míg kiveszik, nem választanám. Inkább 24 óra vajúdás, de hamarabb hazajöhetek, könnyebben járok, a babát el tudom látni, Vele és a nagyobbakkal lehetek, emelhetem őket. Ez nekem megéri az akár napi vajúdást is :).

2012. nov. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem csak császármetszésem volt úgyhogy csak arról tudok írni. A műtét maga nem fáj, mivel kapsz érzéstelenítőt. De utána a lábadozás elég fájdalmas. Persze ki lehet bírni, és a végeredmény mindenképpen megéri.
2012. nov. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!