Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mennyi ideig vérzett...

19890908 kérdése:

Ki mennyi ideig vérzett szülés után?

Figyelt kérdés

30 hetes kismama vagyok és az érdekelne hogy ki mennyi ideig vérzett szülés után, illetve hogy meddig tartott amíg "odalent" vissza rendeződtek a dolgok a normál állapotukra?

Ti használtatok valamilyen krémet vagy valamit hogy segítsétek a gyógyulást?


2012. dec. 13. 16:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

:) Én nagyon tartottam a vérzéstől, és "túl-táraztam" magam betétekkel :) az egy csomag Tena sem fogyott el, pedig vettem belőle extra-extrát, meg szimpla extrát, meg éjszakait, meg minden félét :) Első 2-3 nap még bővebb vérzésem volt, de akkor még kórházit kaptam, az bőven elég volt, utána meg már a sima is elég lett volna, csak a tena-k azért hosszabbak, biztosabbnak éreztem. 5 nap után engedtek haza a kórházból, itthon már csak szimpla tangás-betétet használtam, talán abból elhasználtam egy dobozzal és annyi! utána már csak a tisztasági kellett. max 2-3 hét volt az egész.

Attól függ leginkább, hogy szülés utána mennyire "tisztít ki" az orvosod...hát az enyém jól végezte a dolgát, szerencsére :)

2012. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Császáros voltam.3 hétig véreztem,ebből az első hét volt erős.A 4. héten pedig megjött annak ellenére hogy szoptatok.
2012. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

7 hétig véreztem.

Bocs, de előttem kettővel író, ez azért nem egészen úgy van, hogy "attól függ, mennyire tisztít ki a dokid" ... Miért, gondolod, hogy szülés után kitakarítja a méhedet??? Akkor már gond van, mert azt jelenti, hogy bent maradt a placentából, de ez szerencsére azért nem mindennapos.

2012. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
2 hetig vereztem az elso babammal,1 hetig pedig csak vmi barnas folyas szeru volt... kb 10 het volt mire a huvelyem helyreallt, addig furdesnel a viz eleg kellemetlenul "befolyt"...
2012. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igaza van a 13-nak! Nálam gond volt: HELLP-szindróma miatt életmentő-császárra került sor, ahol a méhlepény támadja meg a szervezetet...és azt kell azonnal eltávolítani (akárhány hetes is a terhesség). Szóval nálam tényleg rendes "nagytakarítás" volt.
2012. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

8hétig véreztem. 8hét után teljesen oké voltam. Én gátvédelemmel szültem, így szülés után csak kicsit meg volt duzzadva odalent, de ülni, menni tudtam rendesen, talán 2 hét alatt az érzékenység odalent elmúlt.

Nem használtam semmit!

Egyébként a kórházba én 2 csomag Tena Ladyt vettem és 3 csomag sima betétet. Bőven elég volt. Bár otthon azért termeltem betétből a 8 héten át rendesen! :D

2012. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Első baba után 7 hétig, aztán megjött a menzesz, mert nem tudtam szoptatni.

Második baba után 2 hétig.

Gátsebre bevizezett, lefagyasztott intimbetét steril gézzel lefedve: TUTI!!!

Első baba után kínszenvedés volt a betét, akkora volt tőle a fenekem 2 hónapig, hogy iszonyat. A 2. baba után vettem olyan bugyit, amibe be van építve a betét, és feljött köldökig (vigyázat, nem az a háló, amibe te raksz bele betétet, mert az egy kalap ...!), no, hát ez szuper volt. Bírta a strapát, egyszer sem áztam át, és a hasamat is formálta. Tenának van ilyen, meg patikában van valami M-betűs márka, de nem jut eszembe mi a neve. Lassan utánanézek, mert majd megint kell! 32 hetes km

2012. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17/17-es köszönöm a tippet ki fogom próbálni :)
2012. dec. 16. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!