Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült (vagy fog szülni)...

Mariann40 kérdése:

Szült (vagy fog szülni) valaki mostanában Németországban úgy, hogy előtte nem volt kinti munkaviszonya? Milyen támogatás jár szülés után a Kindergeld-en kívül? Úgy tudom egy éven keresztül 300 € alanyi jogon de ezt hol vagy hogy kell igényelni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, Elterngeld -nek hívják, ami a fizetesed 60%-a, de max. 1800 Euro, vagy ha nem dolgozol, havi 300 Euro 12 hónapon keresztül, vagy ha a masik szülő is igényel, ketten összesen 14 hónapig kapjatok. Igényelni a területileg illetékes Kreisverwaltung -ban vagy Stadtverwaltung -ban kell.
2012. dec. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Intetneten itt nezheted meg, hogy ti hova tartoztok : www.elterngeld.com/elterngeld-wo-beantragen.html
2012. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. dec. 23. 16:36
 4/4 mistyc7 válasza:
Szia,sziasztok! Én most szültem, jan.8.-án. :) A Kindergelden kívül az Elterngeld van/jár. Nekem sem volt előtte munkaviszonyom. Viszont számomra nem tiszta az egész. Azon nem tudunk megegyezni a férjemmel, hogy az Elterngeld-et rövidebb időre is meg lehet igényelni és akkor több a havi összeg vagy csak a 12(14) hónapra lehet megkérni, esetemben a 300€-t és akkor használjuk ki a hozzájárulást teljes egészében. Párom úgy értelmezi, hogy ha csak fele időre kérjük meg,akkor az időn keresztül a duplája jár havonta. De szerintem ez nem így van! Kérlek segítsetek! Köszönöm előre!
2013. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!