Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után 4 héttel,...

Császármetszés után 4 héttel, ha elmúlt a gyermekágyi vérzés, meg lehetne próbálkozni a szexuális együttléttel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Akkor lehet, ha a 6 hetes kontrollon azt mondják, hogy minden rendben van. (persze ha ez téged nem érdekel, akkor lehet)
2012. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Azért van az orvosi kontroll 6 hetesen, hogy többek között erre is rábólintsanak. Én megvárnám.
2012. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen de figyelem akar teherbe is eshetsz.A 6 het olyan varazsos szam ha nem verzel akkor oke pettingeljetek mert a kozosules fajdalmas lehet elsore szaraz huvely hormonok miatt ami jo az egy jo adag sikosito es sok jatek.
2012. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Hivatalosan amennyiben a császármetszésre sürgősséggel vagy tervezetten került sor, azaz nem vajúdtál előtte, akkor igen, de ha nem ez volt a helyzet, és vajúdtál a műtét előtt, semmiképpen.


Tapasztalat: én nem vajúdtam, nem tágultam, zárt méhszájjal volt császárom, a férjem orvos, ő is "engedélyezte" /nem volt részrehajló, nagyon féltett/, plusz addigra kontrollon is voltam, minden oké volt - tehát két orvos adta rá áldását - ennek ellenére olyan iszonyúan elkezdtem vérezni utána, hogy még két hétig az utcára sem tudtam kimenni nagyjából.


Én nem ajánlom.

2012. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

utobbi total nem igaz amit irtal a tagulasnak semmi koze a szexhez de komolyan a szules utan a mehszaj nagyon gyorssn bezarul 1cm re a meh fala ahol a mehlepeny volt az meg verzik A verzes ideje valtozo 3-8 hetig tarthat.

Az orvosok nem mindenhatoak es nem mindenttudoak. Ha nem verzik valaki es ugy erzi itt az ideje a szexnek akkor miert ne semmi baja nem lessz tole. Nyugat eu ben mar reg atirtak a szent 6 het szabalyt.

2012. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves 5., Nyugat-Európa szülészetei ellátása jóval a hazai színvonala alatt van (kevés dologban múljuk felül őket, de ebben igen). Amit írtam, igaz, és így van, ezen nem szeretnék vitatkozni.
2012. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Alomvilagban elsz a Magyar szuleszetben 100 eves dogmak vannak es minden kismamat sulyos betegkent kezelnek.

Minden szulessel traumatizalnak borotvalnak beontenek inditanak oxytocinoznak vagnak nyomnak konyokolnek varrnak elviszik a gyereket az anyatol orak hosszara es az apanak otthon kell aludnia.

A szemelyzet korrupt tulterhelt a korhazak koszosak wc nem mersz elmenni ott.

egy emberi szoert es normalis banasmodert vagyonokkal kenik meg a szmelyzetet.

A WHO eloirasokat nem tartjak be amit mar 30 eve eloir a WHO!!Ezen kivul a csaszarok aranya es kesobbi komplikacioja felhaboritoan magas (WHO max 15%ir elo M.orszag egyes helyeken 50%)

Az abortuszok szama lassan meghaladja az elve szuleseket az abortusztabletta tiltva van igy rossz mechanikus modszerrel tagitanak ami kesobb mehnyak gyengeseget okoz es ezzel korasszulest.

Tehat igen tudas az van csak rosszu alkalmazzak nem ismerik azt hogy a a szules egy elettani termeszetes folyamat es nem szabad beleavatkozni ha nincs gond.

Tehat a vilagon elol jar azert kicsit tulzas. Nyugat eu a fejet csovalja a magayr viszonyokat hallva.

De persze ha ezt szoktad meg akkor neked eza jo a normalis.

2012. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Stockholmban, amikor elfolyt a magzatvize a barátnőmnek, hazaküldték, mert ott csak minimuminvazív terhes ellátás van. Majdnem az életük ment rá.


Én orvosok között nevelkedtem, orvos is lettem, a férjem is az, és konferenciákon is úgy látom, hogy a magyar rendszer a jó szakmai szempontból. Én hiszem azt, hogy nem a patológia hiányából kiindulni kevésbé biztonságos, mint a patológia potenciális létéből.


Más kérdés, hogy ahogy állunk, finanszírozási szempontból mindenképpen nekünk kellene a nyugati rendszer szerint eljárni, és az angoloknak pl. úgy, mint nekünk. De más előnye a nyugati szülészeti ellátásnak (a jobb infrastruktúrát leszámítva) nincsen. Mondom ezt úgy, hogy szinte mindenben a nyugati példát állítanám a magyar elé. Ebben nem, ez itthon jó, szerintem.


A WHO ajánlásokat minden magyar kórház betartja, amelyiket pedig nem, azokat szívem szerint én sem tartanám.

2012. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Százalékot pedig intézményre lebontva császármetszésre vonatkozón sehol nem lehet előírni. Debrecen több régiót magábafoglaló regionális centrum, nyilván több a császár, mint egy kisebb vidéki kórházban. A WHO néha nem tudja, hogy mit beszél. Vagy ez hogy menne? Ha 2012-ben már a 2000 szülésből 1999 császár volt, a december 31-ei két életmentő császár már nem jöhet, mert nem fér bele? Észre kell venni, hogy mennyire banális hülyeségek az irányelvek. A kérdés egyébként nem ez volt.
2012. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!