Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor miért katéterezik a...

Szüléskor miért katéterezik a mamát, néha a babát is császár után?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem sima szülés után is katétereztek. Egyszerűen nem tudtam magamtól pisilni hiába volt tele a hólyagom. :) Egyszer-kétszer volt rá szükség aztán sikerült magamtól is.
2013. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mert még vagy 3 óra míg az érzéstelenítő kimegy..
2013. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
plusz ugye, az első 24 órában kissé nehézkes kimenni egy friss hasi sebbel wc-re.
2013. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
érzéstelenítő is igaz lehet,meg az,hogy ahol én szültem 24 óra fekvés az előírás,az meg elég necces,ürítés szempontjából. A babát nem tudom,de gondolom van oka annak is..
2013. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogy katétereznek?
2013. jan. 2. 12:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sima szülésnél azért mert ha nem bírsz pisilni szülés után 2 órával akkor jön a katéter,azért katétereznek mert ha nagyon tele a hólyag akkor nem engedi visszahúzodni a méhedet és ez bajt okozhat(szülésznő mondta)Császár alatt is katéter van+addig amíg fel nem kelhetsz,nekem összesen 15 óráig volt.Műtét alatt is kell hogy legyen+érzéstelenítő hatása is sokáig tart.Azt te nem érzed hogy bennt van,én csak azt éreztem hogy kell pisilni a következő pillanatban pedig már nem kellett:))!!!Nekem a szülésznő helyezte fel császár előtt,feldugta a húgycsövembe,elég kellemetlen volt,de ki lehet bírni.Ne félj ettől!A babákat miért kell azt nem tudom!
2013. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A babákat nem katéterezik, hanem szondázzák. Amikor megszületnek, alaposan megvizsgálják őket, és ennek része az, hogy megnézik átjárhatóak-e a testnyílásai (száj, orr, popsi)...
2013. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Blankababa válasza:
100%
Én császárral szültem és amikor megkaptam az edát csak utána kaptam meg a katétert, nem éreztem belőle semmit, akkor sem amikor kivették.
2013. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt vittek a műtőbe a szülésznő rakta be a katétert,kellemetlen de kibírható,azt nem is érzed hogy bent van.Azért kell hogy műtét közben ne legyen útban a tele a hólyag,műtét után meg ne kelljen ágytálért kiabálni :)
2013. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jan. 3. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!