Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem folyik el a magzatvíz,...

Ha nem folyik el a magzatvíz, és burkot kell repeszteni, az milyen?

Figyelt kérdés

mit csinál olyankor az orvos,és fáj?bocsánat,lehet h egy kicsit buta kérdés,de első kisbabámmal vagyok várandós.már a szülésre felkészültem,legalább is eddig ugy érzem,de most ez valahogy szöget ütött a fejembe,és kicsit megijedtem.

előre is köszönöm a válaszokat.


2009. aug. 27. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem burkot repesztettek. Olyan mint amikor megvizsgálják, hogy mennyire vagy kitágulva. Nekem nem fájt csak utána szivárgott a magzatvíz és az egy kicsit zavaró volt.
2009. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és felvágja a burkot. csak egy pici vágás, de azt nem érzed.
2009. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem fáj,mert a burkot csípik ki.Nekem kiömlött a víz,és nem tudom miért,úgy csinálják-nekem kétszer volt-,h egyszerűen alám folyt az egész.Másodszor jól meg is fáztam,h nedvesen feküdtem a huzatban.

De nem fáj,ha a baba feje már nagyon be van ékelődve,akkor lassan folyik,ha nincs,akkor gyorsan.Ha nagyon gyorsan jön,akkor ha óvatos az orvosod,akkor benyúlva tartja a baba fejét,h nehogy a gyorsan kiömlő víz kisodorja a köldökzsinórt,és az becsípődve elzáródjon.Nekem másodszor így volt,és nem volt kellemes úgy feküdni elég sokáig,h a doki könyékig bennem volt.:)De félni nem kell tőle,villámgyors szüléseim voltak,mindkétszer a burokrepesztéssel indultak a fájások,és első alkalommal 1 óra 20 perc,másodszorra 1 óra alatt meglett a baba/babák.

2009. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a gyors válaszokat.

most már megnyugodtam,mert ezt valahogy nem tudtam,és féltem tőle.

még egyszer köszönöm

2009. aug. 27. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is repesztettek burkot, de nekem nagyon fájt. De ezek szerint másoknak nem. Hm... azt hiszem ha legközelebb megyek a dokimhoz megkérdezem tőle, hogy nekem miért fájhatott.
2009. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is repesztették, még csak kellemetlen sem volt.Egyáltalán ne aggódj emiatt.
2009. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is repesztettek, nem fájt egyáltalán. Olyan mint amikor megvizsgál, csak még bedug egy vékony kis fém vmit is, azzal csípi el a burkot, de azt nem is lehet érezni, csak azt hogy a kezével megvizsgál. És utána kifolyik a víz.
2009. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem fájás alatt repesztettek burkot. Azt nem tudom, hogy csípte, vágta, szúrta, vagy mit csinált, de én előtte kaptam egy ágytálat, megvárták / a doki és a szülésznő/, hogy jöjjön a fájás, megcsinálta, kb. 1 pillanatnak tünt, aztán kivették az ágytálat és kaptam egy nagy vastag vattát / ez kb.olyan méretű volt mint egy autómosó szivacs/ a lábam közé, hogy az szívja fel a vért és a még csordogáló magzatvizet.

Könnyű szülést kívánok!

2009. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!