Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A koraszülött kisbabáknak...

A koraszülött kisbabáknak hány hetes koruktól van jó esélyük az életben maradásra?

Figyelt kérdés
2007. szept. 6. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Szia hát ahogy tudom ahogy én is születtem, 36 héttől már igen van rá esély
2007. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
28 hetes koraszülésnél is adnak 85% esélyt a tulélésre megfelelö körülmények közöt,és ez hetek multával egyre nö.
2007. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen 28 hét volt a koraszülés alsó határa. Ma már 24 hétre levitték. Azért, mert már ekkora koraszülött is életben tartható jó ellátással.

Ennek ellenére azt mondom, hogy a 30-35 hét között születettek már sokkal nagyobb védelemben vannak.

2007. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a babától is függhet. Az én nagylányom 33 hétre született és egy hétig lélegeztetni kellett, míg a testvéremék gyermeke 29 hétre született és csak inkubátorban volt lélegeztetni egy percig sem kellett. Szerencsére mindketten egészségesek.

Ám az elég relatív, hogy mikortól van jó esély, hisz maradnak meg babák 24-26 hétre születettek és sajnos veszítenek el babákat akik akár a 31-35 ik hétre születtek.

De igen, én is úgy tudom, hogy már a 24 ik héttől küzdenek a babáért bár minél korábban születik annál nagyobb az esélye, hogy nem marad meg vagy maradandó károsodást szenvedhet (pl. vakság siketség bénulás stb...)

2007. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!