Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy a Kórház kér 300...

Igaz, hogy a Kórház kér 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés

Mi már régen és vidéken házasodtunk.A lányom 4 éve született,most is ott szülök ahol őt szültem akkor nem kérték,pedig akkor is már évek óta házasok voltunk.

Mit tudtok erről?


2009. aug. 28. 13:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Igen, igaz.Én a gyulai kórházban fogok szülni decemberben, és már be is szereztem ezt a dokumentumot.Októberben lesz egy éve, hogy házas vagyok.Pl. mi Sarkadon esküdtünk,és a helyi anyakönyvvezető állította ki ezt az okmányt, ami szerencsére nem illetékköteles.Kb 5 perc alatt megvolt az egész.A személyes irataim kellettek csak hozzá.Minden jót.
2009. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi.Viszont azt is olvastam,hogy juli 1-től ez megszünt.Erről hallott valaki valamit?
2009. aug. 28. 13:27
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2 hete csináltattam én is. Azért kell, mert nem ott fogok szülni, ahol házasodtunk, és már 4 éves az eredeti papír. Megkérdeztem az anyakönyvvezetőt, ő azt mondta, hogy azért kell ez, mert a fogamzás vélelmezett ideje 300 nap, és hogy akkor házas voltál-e. Végül is tényleg 5 perc alatt meg is csinálta, nem egy nagy durranás, de ez a bürokrácia azért nem semmi...

35 hetes pocis

2009. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Bocs hogy idepofátlankodok, de ezt nem értem. Miért kér a kórház házassági anyakönyvi kivonatot? És aki nem házas azzal mi van?
2009. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A baba anyakönyvezéséhez szükséges ez az irat. Ha nem vagy házas, akkor apasági nyilatkozat kell.
2009. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos, hogy nem szűnt meg, mi a héten csináltattuk, szóról szóra megegyezik az eredetivel, kivéve a kiállítás dátuma. Ha személyesen intézed tényleg 5 perc, de ha nem tudsz odamenni (pl. vidéken van), akkor levélben is elintézhető. Hívd fel az anyakönyvvezetőt, valahol elég a telefonos igénylés és küldik, valahol egy levelet kell írni.


Utolsónak:

Vagy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kérnek vagy apasági elismerő nyilatkozatot.

2009. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Lelassultam :) Az azelőttinek gondoltam a választ.
2009. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja, hogy kérik-e, de elvileg kell.
2009. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő,inkább kérjem ki,mert soha nem lehet tudni,ki kéri és ki nem.Majd a jövő hóban kikérem,legyen inkább meg.
2009. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy kell a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat a baba anyakönyvezéséhez. Ha van időd és energiád, akkor érdemes elmenni vidékre érte, de ha bemész a lakhelyed szerinti anyakönyvvezetőhöz, akkor ők is megkérik hivatalból és azért sem kell fizetni, de ehhez idő kell, a posta miatt.

Jó babavárást kívánok!

2009. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!