Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után milyen...

Császármetszés után milyen gyorsan gyógyul a vágás? És hogyan kell kezelni? És valamikor elfog múlni vagy legalább halványulni a heg?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 18:01
 1/7 Ildikó1982 ***** válasza:
Szia ez miatt ne agodj alig látszik és hamar gyógyul.Ki se látszik a bugyiból.
2013. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítettük meg leragasztottuk 1hónapon keresztül.de hamar gyógyult,szinte hihetetlen volt,mikor kötést cseréltünk legelőször,hogy csak ennyi és ilyen?!
2013. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hamar gyógyul és a legkisebb bugyiból sem látszik ki.Nekem semmivel nem kellett kezelni,addig volt bekötve míg benne voltak a kapcsok,utána a doki megkérdezte kérek e kötést.Nem kértem.Néha bekentem egy kis Bepanthennel és 10 nap után már az összes seb leesett róla.Majd pár nap múlva a szélén szétnyílt 1cm-n,de nem volt vészes,hamar összeforrt és nem is látszik.1 éve volt császárom,a heg szélei halványak,a közepe még kicsit piros,de fog ez még halványodni.

Ne aggódj miatta.

2013. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 héttel műtét után volt varrat szedés, addig volt rajt kötés, mikor kivette a doki a varratot már be sem kötözte, mert egy ici pici seb volt rajt, az is leesett másnap. 2 császárom volt, mindkettőnél így volt.

Az egy hét alatt semmi kezelést nem igényelt, le volt ragasztva, azt nem kellett cserélni, víz nem érhette egyáltalán, így egy hétig két részletbe fürödtem, először felülről, aztán alulról. Megváltás volt mikor levették a kötést és beállhattam a zuhany alá.


A heg eleinte csúnya vörös volt, most már gyöngyház színű, szépen elhalványodott, alig látszik és a legkisebb bugyiból sem látszik ki.

2013. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előző hozzászólókhoz. Tényleg gyorsan gyógyul, és én is sokkal nagyobbra számítottam. Nekem fájni sem fájt, inkább picit húzódott, körülötte a bőr meg picit érzéketlen, de ne aggódj, egyáltalán nem feltűnő. Nekem annyi történt, hogy a tapaszra valamilyen oknál fogva érzékenyen reagált a bőröm ( hozzáteszem, hogy az akkori összes császárosé is)és hólyagok lettek mind a négy ponton, na az csúnya volt, Betadinennel kentem, az jobban megmaradt, mint a vágás.
2013. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szülés után 7 hónappal már szinte egyáltalán nem lehetett észrevenni.

És a környező bőr érzéketlensége is elmúlt teljesen.

Fontos, hogy C-vitaminban dús legyen az étrend, mert a kötőszövetek alkotómolekuláinak képződéséhez elengedhetetlen. Ezt az egyetemen tanultam és saját tapasztalatból is megerősítem.

2013. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem kezeltem semmivel,hamar nagyon szép lett,máig nagyon szép,néha szúró érzést érzek,maikor időt megérzem.Fehér csík maradt,de nem látszik ki bugyiból.Ez a szexepilünk nekünk császárosoknak...:-)
2013. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!